Savet oko nabavke kompresora

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:Veci
Ih pa to je mogao da pita bilo koju devojku, dobio bi isti odgovor :)

Poenta cele moje pisanije je na ZASTO, ne na kako ili sta.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Greskom sam poslao nedovrsenu poruku. Bole, ne zameri...
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
artwood
Šegrt
Posts: 27
Joined: 11 Mar 2010 17:03
Location: Novi Sad

Post by artwood »

Odlicno mbole, to si izuzetno srocio.
Radio bih sa poliuretanom, ne velike povrsine (do 1 kvadrat), u pitanju je medijapan, za prostoriju sam se do sada snalazio i bio zadovoljan rezultatima (pitanje o instalaciji je za sada samo fakultativno ali za leto se planira i to).
Problem je losa godina. Naime propalo mi je mnogo tegla ajvara ove godine pa sam sada primoran da uzimam samo minimum da bih odradio posao.
U svakom slucaju voleo bih da znam sta je to sto bih mogao da radim i koliko to kosta da bih odredio optimalan odnos cena-kvalitet- dubina (dzepa).
Dobro je da znam i kako bi to trebalo da bude (pa da ceznem :( ). Zahvalan za svaku sugestiju.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja sam ti sve rekao u kratkim crtama(s obzirom da znam da ti manjka para).
to sto sam ti ja savetovao imaces pristojne rezultate(ako hoces top rezultate onda su mnogooo veca ulaganja,za koje mislim da jos nisi spreman).
da rezimiramo:za 200eura mozes da farbas i da bude ok(za 1000-1500eura ce biti top rad ali ako neznas kako dzaba ti sve!!!)sto znaci kreni sa prvom varijantom pa ces ti lako videti sta treba i kako treba i usta ces da ulazes(govorim ti to iz licnog iskustva)
sledeca stvar(pitanje)da li si radio kod nekog farbara(profesionalnog)ako jesi onda ti mi netrebamo,a ako nisi sto i pretpostavljam onda poslusaj moj prvi post koji sam napisao.
naravno mozes me i kontaktirati pa da ti podrobno objasnim sta i kako!!!
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Vecito je bilo koliko para toliko muzike,moj savet ti je slusaj Singera jer ti daje savet da od minimuma napravis nesto ,mozemo svi da pricamo o avionima i kamionma ali kes je u pitanju.A jedna od mojih smatram pametnih misli je "U PROIZVODNJU SE UPUSTA SAMO ONAJ KO NEMA PARA U SLAMARICI".Zato batice polako ,kompresorcic ,spric solidan ,pripremna grupa,pa ce to sve vremenom da donese,jednu dobru SATU i neki vijacni kompresor.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:Greskom sam poslao nedovrsenu poruku. Bole, ne zameri...
Svasta s tobom, kakvo zameranje?
Video sam ja da je poruka "na pola", al bio je tako lep slagvort za "veliki" da jednostavno nisam mogao da odolim :)
User avatar
srdjan983
Šegrt
Posts: 21
Joined: 01 Aug 2009 21:57

Post by srdjan983 »

(':lol:', (':lol:', (':lol:',
Last edited by srdjan983 on 18 Mar 2010 00:24, edited 1 time in total.
User avatar
artwood
Šegrt
Posts: 27
Joined: 11 Mar 2010 17:03
Location: Novi Sad

Post by artwood »

Hvala svima na pomoci.
Mislim da cu poslusati singera a ishod pokazati na forumu.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Baš se kanim da kupim pištolj za kompresor imam neki španski imitacija italijanskog ume da serenda kad mu se prohte, gledosam HVLP five stars model negde je 20 a negde traže 30 eura A evo ovde bih voleo da vidim kolko nam je svima znanje oko pištolja na ovom sajtu pronađoh mnogo vrsta ima i digitalnih !!, mislim da je bar tri neophodno imati za različite načine farbanja ako ne i više ! http://www.dino-power.com/croatia/Pisto ... janje.html :D Možda nisam upravu !! A možda je u celom izboru ovakav komplet naj idealniji :rolleyes: http://www.dino-power.com/products/DP-6 ... s-kit.html
Last edited by MapleMan on 19 Sep 2010 16:39, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

oces ti to porucivati iz kine?gde mislis da kupis?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
MarkoEN500
Šegrt
Posts: 23
Joined: 23 Sep 2019 13:55
Location: Jagodina

Post by MarkoEN500 »

Au kolika polemika oko kompresora...
Moj ćale koristi neki od 50litara koji je već napucao 20 godina, dovukao ga iz Å vajcarske pa verujem da je malo kvalitetniji od ovih kinezara. Kompresor je sada u očajnom stanju, jbg ipak su to 20 godina, radi on ali loše pumpa i pregreva se posle nekog vremena. Farbao je njime vrata, frontove, kuhinje od mdf-a, metalne konstrukcije itd, jednom i auto. Koristi se mahom tokom leta i to je neki prosek od jednom u 10 dana, tako da nije previše maltretiran, verujem da je zato i izdržao ovolike godine. Stalno se pali da dopumpa pritisak, ipak je to 50l zapremine, ali opet se postigne dobar rezultat. Pištolj star 10ak godina, ne znam diznu. Crevo odavno propalo pa je zamenjeno drugim, ne znam da li mu je namena za kompresor, nikakvi djavoli za vlagu, kad napumpa kompresor ćale ispusti vodu sa dna bačve i udri. Suma sumarum, ovo je trenutno sve skrpljeno ali radi.
Posle svih ovih godina, kompresor izgleda očajno i radi očajno, ali rezultati su i dalje odlični bez obzira na stanje kompresora, što znači da nije važno samo baciti velike pare na jak kompresor i očekivati savršenstvo. Mnogo je važnije iskustvo, nekom možda neće ni ići to tako da će samo biti u gubitku ako kupi nešto ogromno i skupo. Moj neki savet bi bio da se kupi manje, 100l kvalitetan kompresor, može čak i 50l, kvalitetniji pištolj i ostala oprema i natenane sve, može se i sa tim postići dobar rezultat nakon malo iskustva i vremena.
E sad ako je nekom farbanje glavni posao koji se radi svakodnevno onda sve ovo pada u vodu.

Sa druge strane znam čoveka koji ima ogroman i kvalitetan kompresor ali jako loše farba, tj u većini slučajeva se ne trudi da odradi posao kako treba a znam da poznaje materiju.
Last edited by MarkoEN500 on 26 Sep 2019 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja sam staru noznu pumpu od Lade zakacio na neki pistolj i sa tim postizem vrhunske rezultate. Ovi sto bacaju pare na opremu su ovce.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Usao si u pare pa se sad razbacujes ....
Pumpa od Lade ...
Pa neki pistolj ....
pa parce creva ....

Ja radim ovako i MDF i poneki auto kad naidje, ali samo vozila vise klase.
Uz ovakvu opremu , necu da se zezam sa krsevima!
Za kvalitet , nema mi ravnog !!!

:skratta::skratta::skratta::skratta::skratta:
https://tv.gentside.com/22158-w480.mp4? ... 1569530525
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

J.Vlada wrote:Usao si u pare pa se sad razbacujes ....
Pumpa od Lade ...
Pa neki pistolj ....
pa parce creva ....

Ja radim ovako i MDF i poneki auto kad naidje, ali samo vozila vise klase.
Uz ovakvu opremu , necu da se zezam sa krsevima!
Za kvalitet , nema mi ravnog !!!

:skratta::skratta::skratta::skratta::skratta:
https://tv.gentside.com/22158-w480.mp4? ... 1569530525
Forbidden
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Post Reply