Jeftine keksarice

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
matrix
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 08 Nov 2007 20:47
Location: Dubrovnik

Post by matrix »

koja je cijena keksarice makite u Srbiji,u Hrvatskoj se moze nabavit za oko 350eura
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

matrix wrote:koja je cijena keksarice makite u Srbiji,u Hrvatskoj se moze nabavit za oko 350eura
Makita u Srbiji kod ovlašćenog predstavnika(Belanović) je 317 eura. Svugde ista priča osim u Americi.;)
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Einhell je povremeno poceo da izbacuje crno trunje iz proreza za ventilaciju motora (napred, iznad noza), tada mu opadne brzina...

Savet: nemojte nikako keksati subotom (!), i pre pocetka stavite 50EUR na sto... protiv uroka!

Ovaj put sam se izvukao... ali ne znam za sledeci...
Last edited by boggy on 12 Mar 2008 13:35, edited 1 time in total.
User avatar
Dean
Majstor početnik
Posts: 123
Joined: 16 Jan 2008 19:02

Post by Dean »

"osim u Americi"

I ja sam malo gledao cijene u Americi (što novoga što na e-bayu) i stvarno rastu zazubice brdo jeftinije nego ovdje samo što me strah koliko bi to na kraju izašlo - mada kad sam malo računao mislim da bi se ipak isplatilo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14951
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Slaba vajda od nize cene kada koriste drugi napon mreze (110V/60Hz).
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14951
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nego kad smo vec kod keksarica, ova nije bas jeftina, al mi deluje zanimljivo. Koliko sam skontao to je nekakva kombinacija kekserice i alatke za pravljenje zleba: http://www.dewalt.co.uk/powertools/prod ... no/DW685K/

Takodje videh njihovu DW682K Kekserica, 600W po ceni od 28794.36, sto mi deluje dosta pristupacno za tu klasu (cena je sa http://www.adsalati.com/ pretpostavljam da su oni veleprodaja odnosno uvoznici, ali da diktiraju cene)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Bole kupuje keksaricu
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Groove maker... :)

Možda iz njega teku potoci... :)
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Da ova gornja je više namijenjena parketarima i podopolagačima, jer služi za izradu žljebova i rezanje rubova parketa i sl.
Sve se to da naparaviti i klasičnom keksericom.

Moj prvi izbor je bio DeWalt, ali mi je u momentu kupnje kekserice Makita bila povoljnija, i mogao sam je dobiti isti dan, jer je bila subota, a posao je trebao biti dovršen u ponedjeljak.

Boggy. Čitam ove tvoje postove u kojim opisuješ svoje oduševljenje keksericom, a istovremeno su to i muke po Einhelu. :lol:
S obzirom na tvoj entuzijazam i volju, mislim da bi ti se isplatilo da počneš skupljati pare za profesionalni stroj (plavi bosch, dewlt, makita isl) preporodit ćeš se. Bio sam u tvojoj koži pa znam.
Još su one serije Einhelovih kekserica koje su se radile prije 2-3 godine nešto još i valjale, ali ove koje su sad na tržištu ne vrijede pišljiva boba. Mnogo ih zamjenjuju u dućanu gdje se prodaju kod nas. Ona moja prva je radila 2 godine. (riknuo je samo prekidać, ali sam ga premostio i stavio prekidač na kabel). Na ovoj drugoj mi se nakon dva mjeseca raspao prijenos nakon dva mjeseca.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14951
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dule wrote:Bole kupuje keksaricu
He :) Kad bi inat mogao da se prodaje, verovatno bih bio jedan od najbolje placenih manekena :)
Stvarno se razmislajm da pazarim neku. Ako nista drugo da bih proverio ovo keks/sraf. A ko zna, mozda se pokaze dobro (nisam ja nedokazan, samo sam tvrdoglav, i drzim se necega ko pijan plota sve dok mi se ne dokaze suprotno :) )
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

zoranp wrote:..........
Boggy. Čitam ove tvoje postove u kojim opisuješ svoje oduševljenje keksericom, a istovremeno su to i muke po Einhelu. :lol:
Meni to zvuci kao sasvim normalna pojava... :lol: i ja licno, mogu da zivim sa tim... mnogo je gore NEMATI nikakvo odusevljenje i imati muke po srafovima.... a ja sam skroman... ne treba mi puno... samo da bude barem blizu onoga sto sam zamislio...
Ako Einhell RIKNE, to je bar lako... kupicu drugi ako mi bude trebao... koliko puta? pa koliko bude trebalo... ;)
zoranp wrote:S obzirom na tvoj entuzijazam i volju, mislim da bi ti se isplatilo da počneš skupljati pare za profesionalni stroj (plavi bosch, dewlt, makita isl) preporodit ćeš se. Bio sam u tvojoj koži pa znam.
Problem u ovom mom poslu je to sto ja relativno malo koristim stolarski alat... jer mi je stolarija prakticno samo 5-10% delatnosti, i sto se vremena i sto se napora tice... te prilicno tesko mogu da opravdam nekoliko hiljada eura koje bi potrosio ako bi sav stolarski elektricni alat, koji trenutno imam, zamenio boljim...
Einhell keksaricu sam prakticno doveo u stanje da radi samo jednu funkciju... keksa spojeve "na ger"... da je trebalo ista zavariti na njoj ... zavario bih!!! Posto mi samo to treba.. ali mi bas treba,... za posao.
Ali ako se stvore uslovi, i posao dobije "na zamahu"... jel'te :lol: :cool:... nije problem pokupovati osnovne stvari da budu kvalitetne (ako ti ta Makita bude dobro radila... eto...)
zoranp wrote:Još su one serije Einhelovih kekserica koje su se radile prije 2-3 godine nešto još i valjale, ali ove koje su sad na tržištu ne vrijede pišljiva boba. Mnogo ih zamjenjuju u dućanu gdje se prodaju kod nas. Ona moja prva je radila 2 godine. (riknuo je samo prekidać, ali sam ga premostio i stavio prekidač na kabel). Na ovoj drugoj mi se nakon dva mjeseca raspao prijenos nakon dva mjeseca.
Ma meni je frka bila za 88 (slovima: osamdesetosam) keksica u subotu... to je uspela... da uradi uz pomenuto pljuckanje komada zupcanika iz sebe... ali sam se izvukao... posao je odradila savrseno...

Ostaje mi jos samo da smislim adekvatan nacin da namazem 15-ak metara ivica lepkom, i sklopim kutiju... sve to za manje od 15min... :rolleyes: :/
Last edited by boggy on 12 Mar 2008 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

zoranp wrote:ova womaxova čini mi se kvalitetnijom od einhela.
Samo ti se cini... :rolleyes:

Kupio sam je, da ne bi Einhell skidao sa sablona za glodanje "pod 45"

Bolje zamisljena, ali... par navoja za "crvice" M4 su izbuseni na pogresnom mestu, kao i par rupa....
te tockic za podesavanje visine preko zupcastog vretena zapinje, ma sta mu radio i ma kako ga podmazivao.
Jedan navoj je urezan ukoso...

Cela konstrukcija je od livenih delova, neka legura je u pitanju, koja pod prstima izgleda kao plastika, ali nije.. metal je.

Mislim da su uprskali sa zavrsnom obradom tih livenih delova te opet nije nista "u vinklu", iako keksar.... ups... :/ pardon.... glodalica* za pljosnate drvene tiplove, izgleda mnogo robusnije, to joj ne pomaze da izglodje rupu za tipl, koja je barem paralelna sa ivicom na koju si je oslonio... tako da mi i tu predstoji petljanje... no... s obzirom da sam je namenio za opet samo jednu specificnu operaciju... i spremam sablon za to... sablonom cu to "ispeglati"...


* mozda zvucim cudno, ali ovo je nedelja glodalica... te da me pogresno ne shvate, i ne obrisu moj post... moram da obratim paznju... :(
Last edited by boggy on 21 Jul 2008 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Imaš li ti mjesta kod sebe u radioni za sve te šablone na kojima su fiksno namontirane glodalice za plosnate spojnice za drvo?
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

zoranp wrote:Imaš li ti mjesta kod sebe u radioni za sve te šablone na kojima su fiksno namontirane glodalice za plosnate spojnice za drvo?
Naravno da nemam!!! :lol: :cool: :P
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Hehehe, vi ste kao neka grupa zaverenika koja se nešto domunđava... I pita se, dal je neko nešto čuo.

Naravno da glodalica za tiplove spada u nedelju glodalice... :)
Post Reply