viklovanje???

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

viklovanje???

Post by Đorđe »

Da li se isplati viklovati!?? busilice, rucne abrihtere,.... i ako ih viklijem koliko cu produziti rok trajanja alata? Ako je neko ima taj poblem???





hvala!
Last edited by Đorđe on 09 Jan 2008 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

Meni su radili u rotor servisu u KV i mislim da je ok ali kratko traje pa ponovo s tim kada posle 2 do 3 meseca odnesem oni ponovo menjaju cetkice ,lagere,balansiraju rotor,uglavnom isto sto i prosli put i to kosto oko 50do60 evrica.Nema to poima ali mi je zao nekih stvari sto su profi i dobre pa da ne stoje pokvarene.Sada sam poceo da ponovo kupujem jer se popravka ne isplati a verovatno i ugradjuju lose lagere i to kratko traje.E sad ti vidi sta ti se isplati pa odluci sam
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Kolektorske motore izbegavaj u sirokom luku da vinklujes. Asinhrone -naravno.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

da sto ti kazes zao mi da leze a profi i kvalitetne!! jos kad si navikao da radis sa njima!! mislim da cu ipak viklivatri pa sta bude!!!???




hvala!!
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

obrati paznju koje lagere ti stavljaju ako ih menjaju.Mislim na kvalitet a ako mozes nabavi ih sam pa neka ih ugrade.Ja sam zadnji put tako uradio i cini mi se da je duze trajalo
User avatar
milos
Šegrt
Posts: 24
Joined: 07 Jan 2008 11:36

Post by milos »

Kao i kod svega, zavisi ko radi, tj. koliko kvalitetno uradi. Na Dorcolu ima jedan B&D servis radilisu veoma dobro, odneo sam im jedan motor da ga srede mislio samtrajace neko vreme koliko da se posluzim do ne skupim novac da kupim novo, medjutim traje jos uvek a to je bilo pre 7-8 godina. Mada cuo sam da su se pokvarili, jedan drugar je kod njih nosio busilicu, posle par rupa u betonu pojavio se magicni beli dim. Cujem da je sada dobra firma koja se zove "Elir" ako nisam pogresio naziv, nalaze se na Partizanskom putu malo pre Mirijeva. Samo mislim da oni rade samo motore, tj. trebao bi da rasklopis alat i da im odneses samo motor.
Post Reply