Strug za metal

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
nebojsa.ns
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 19 Dec 2011 17:23

Post by nebojsa.ns »

Pa u ovom jednom od programa koji ste mi dali ima opcija da se upise korak spindle.
Sutra cu da probam neku kombinaciju koju mi program izracuna i da vidim da li se poklapa, a ako ne postavljam slike ovde.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:) nisam ni gledao dal moze da se ukuca proizvoljni korak.

PS
Na forumu je uobicajeno da smo na "ti", nema potrebe za persiranjem (a nisam bas tilko mator :))
User avatar
nebojsa.ns
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 19 Dec 2011 17:23

Post by nebojsa.ns »

Moze, a uz sve to jos i radi:-)
Evo probao sam vise kombinacija tj. razlicite korake i proracuni su tacni.
A sto se tice persiranja, to je vise iz postovanja nema veze sa godinama. Hvala jos jednom na pomoci.
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

evo skoro pa gotovo. samo jedan distancer za glavno vreteno i masina moze da krene da radi :)
ko bi rekao da je ovo pre bio plavi einhell :)))

Image
Image
Image
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

evo sad je sve sastavljeno, i lepo radi :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ostalo je samo fino podesavanje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Znam da nije uobicajeno stavljati ovde tudje oglase al ovo je dosta retka prilika (oglas je inace sa drugog foruma, potpuno nevezanog za stolariju al mislim da je ovo jako dobra ponuda, koja se retko javlja):

Masinice su nekoriscene, barem prema izjavi vlasnika (Compact 5 je napravio dve biksne, ostale nisu ni pokrenute)

Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image Image

Po meni cene su vise nego povoljne, za masine tih karakteristika i od doticnog proizvodjaca:
300e Unimat 4
500e Compact 5
1000e Maximat F1
Na primer Compact 5 je po glavnim karakteristikama u rangu kineza koji se prodaju po radnjama za nesto visu cenu, al za razliku od njih ima mehanicki prenos, sto znaci da na malim obrtajima ima jako veliki moment, to jest upravo ono sto nedostaje kinezima sa elektronskom kontrolom i dva stepena mehanickog prenosa. Plus Emco je po onome sto sam ja video od njihove robe, firma sa ozbiljnim kvalitetom.

Evo sajtova sa specifikacijom.
Unimat 4 http://www.emcomachinetools.co.uk/Produ ... fault.aspx
Compact 5 http://www.emcomachinetools.co.uk/Produ ... fault.aspx
Maximat F1 P http://www.emcomachinetools.co.uk/Produ ... fault.aspx

Ako nekoga zanima, covek se zove Dusan, iz Beograda je, tel: 064/31-26-766
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

evo ja sam malo osvezio svoj strugic. stiglo iz inostranstva

novi konjic, koji je daleko masivniji i precizniji za rad, dodatak za glodanje koji se montira na suport i daje Z osu, mk3 nosaci glodala, dodatak za pravljenje sfernih rezova itd. slike govore vise od 1000 reci :)

da, plasticna kucista sam dao da se prefarbaju posto je prethodna farba mojom krivicom unistena, a treba da bude i vizuelno lepo. to cu valda sutra da sastavim :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lepo si se ti ponovio.
Gde si nabavljao i koliko su te izasle spravice?

PS
Popuni lokaciju u profilu
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

izasle su skupo, a nabavka je isla iz amerike i engleske - amadeal.co.uk i littlemachineshop.com
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vise sam mislio na to koliko je izasao transport (narocito me zanima iz UK, posto sam iz USA vec narucivao) i jel bilo petljanja na carini?
Cene samih alata su manje vise ujednacene na netu.
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

postarina iz usa je priblizno ista kao i ova iz uk, shodno tezini. mozda cak i 10ak posto jeftinija. medjutim, ima caka. kada se porucuje iz usa, oni posiljke salju usps-om, i paketi stizu direktno na ispostavu carine na posti. lepo se obracuna 10% carine i 20% pdv-a i to je to. platite tu cifru prilikom preuzimanja i kraj price.
za uk je drugacije. ako je paket do 2 kg, salju kroz royal mail, odnosno kroz drzavnu postu i postupak je isti kao i sa usps-om, ide direktno na carinu. posiljke preko 2 kg (kao moj konjic) se salju preko kurirske sluzbe, u ovom slucaju TNT-a. i tu naravno nastaje nocna mora. paket stize kod njih, pa onda oni odradjuju carinjenje (4200 din) plus skladisni dani, plus carina plus pdv. tako da je papreno skupo! ne bih preporucivao tu opciju osim ako ne morate bas. u mom slucaju, ovaj konjic nije imao da se nadje na nekom drugom mestu sem u uk, i to je bio jedini razlog zasto sam se upustio u tu avanturu i to skupo platio.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Daklem dranje od strane kurisrkih sluzbi je jos uvek aktuelno :(
Niko me nece ubediit da nemaju dil sa spediterima, posto potpuno isto kao i posta mogu da dobiju licencu (ili kako se to vec zove) za carinjenje po skracenom postupku, kada nema speditera, skladinih dana...
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

UlicniTrkac wrote:postarina iz usa je priblizno ista kao i ova iz uk, shodno tezini. mozda cak i 10ak posto jeftinija. medjutim, ima caka. kada se porucuje iz usa, oni posiljke salju usps-om, i paketi stizu direktno na ispostavu carine na posti. lepo se obracuna 10% carine i 20% pdv-a i to je to. platite tu cifru prilikom preuzimanja i kraj price.
Da li je neko porucivao skoro iz DICK a, iz Nemacke? Da li je tu isto 10% +PDV? Nesto su pricali da ce da ukinu carinu na alate.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
sposobni@amater
Šegrt
Posts: 33
Joined: 31 Mar 2009 12:07
Location: zlatibor

Post by sposobni@amater »

Devile2000, kako ti se do sada pokazao strug za metal LATHE D180V? Interesuju me iskustva, jer mi strug treba za hobi varijante?!
User avatar
UlicniTrkac
Šegrt
Posts: 20
Joined: 14 May 2011 23:51
Location: Cacak
Contact:

Post by UlicniTrkac »

drugari, zna li neko kako se ovo zove kod nas? ovaj precizni L profil za montiranje na glodalici, da roto sto promeni ugao konktetno, i gde se to moze pazariti?

Slotted Angle Plate

http://www.smithy.com/accessories/MzctMDAw



negde pročitah - paleta. za borverk. al gde to naći kod nas da se prodaje?
Last edited by UlicniTrkac on 05 Mar 2015 12:49, edited 1 time in total.
Post Reply