Punjaci za aku busilice,srafilice

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Punjaci za aku busilice,srafilice

Post by ljubisa o »

Cest problem je gde naci punjace kao i baterije za aku program.Juce sam kod prodavaca video dva punjaca najnovija za 10,8 li jon boschov program,jedan komad 1000 din ,mislim da bi oba dao za 20 eur,oba rade,mislim da bi u boshov servis ispalo skuplje,ne samo za te modele,nego za sve srecem,a nekom od nas treba.Ogradjujem se od preprodaje ove vrste jer to ne radim ,eto meni treba,fein punjac za nov model abs 9.6v,jel neko zna gde bi mogao da ga nadjem.
Image
Last edited by ljubisa o on 06 Apr 2009 10:27, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Danas sam saznao od jednog elektronicara koji mi popravlja alat gde mogu da se kupe baterije za aku busilice svih vrsta od 1A sat pa do 2 A sata cena jedne celije je 250 dinara,oni punktuju na licu mesta eto mene je ispao nov set baterija za 9.6 v oko 2000 dinara sve mi spakovali i baterija od aku busilice Fein je nova ,garancija na baterije 6 meseci sa racunom.Oni je spakuju i srede za pola sata.Za one koji imaju bolje aku busilice srafilice isplati se.
Rad je molitva.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Sve si rekao, a nisi o kome se elekreičaru radi. Uz ovakvu poruku, to nije reklama (ako je to raztlog zašto nisi objavio o kom se majstoru radi)
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

ns bateri shop,zeleznicka 36 novi sad,523-539,ovo je vazno jer se tu sve desava ,to jest ja bio gledao meni napravili ,ja platio ,tako da ovo nije informacija iz druge ruke.to postoji a mene je obradovalo i ako kosta.A majstor elektronicar nije bitan u ovoj prici i ako sam ga spomenuo u sklopu misli jedino ako nekom ne treba elektronicar.ista cena je 1 amper sata i 2 amper sata po celiji 250
Ova radnja ima jako veliki program svega sto se tice baterija a u sklopu radnje je radionica.
Last edited by ljubisa o on 16 Apr 2009 22:10, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel ta cena za Ni-Cd ili za Ni-Mh?
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

uzeo sam niklo cadijumske ,pitao sam i za litijum jonske njih nema.A za Nimh nisam pitao .Mozemo i to proveriti.Jel moze da mi se objasni razlika izmedju Nicd i Nimh.Za litijum jonske znam.
Last edited by ljubisa o on 17 Apr 2009 17:05, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ni-Mh su neka "srednja" generacija. Uglavnom imaju veci kapacitet od Ni-Cd, manji efekat pamcenja, i drugaciju krvu pada napona (napon ima pada otprilike "odjednom", to jest drze, drze, i onda naglo prestanu, a ne kao kod Ni-cd da polako slabe)
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Ako sta treba mbole u novom sadu reci.
Rad je molitva.
User avatar
GORAN
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 26 Sep 2008 07:45
Location: BEOGRAD

Post by GORAN »

Ovo je vise nego isplativo
Bez alata nema zanata
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ma meni je NS maltene blizi od Beograda. Izadjem na auto put i cas sam tamo, a dok preskocim Gazelu...

Sto rece Dj. Balasevic na jednom koncertu:
I sad cete vi lepo da sednete na autobus i vec za nekih sat, sat ipo ste na Kanarevom, Julinom ili nekom tako brdu.
A ja ima da se klackam pola sata do Novog Sada :)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Jedan problem.Imam BOSCH plavi aku bušilicu i baterije mi nedrže.Odnio sam kod susjeda da mi ispita dali su baterije ili je punjač to ćemo još utvrditi (dijagnosticirati).Mene zanima dali ja mogu kupiti one bolje baterije nikal-kadnijeve (jel se tako zovu),i koristiti ih bez obzira na vrstu prijašnjih baterija ada alat funkcionira normalno?To je jedno pitanje,a drugo je dali te baterije trebaju i poseban punjač namjenjen baš za te nikal-kadnijeve baterije,ili se može koristiti onaj originalni punjač koji sam dobio kad sam kupio bušilicu?
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Imao sam grešku u koracima.Naime nikal-kadnijeve su original koje sam dobio a ja sam mislio na one litium-ionske.E pa stoga ako netko zna dali se to može tako da kupim njih i da ih koristim za svoju bušilicu i da ih punim na ovaj punjač koji imam bilo bi ljepo da mi date neki odgovor ili neku poučnu informaciju u svezi ovog problema.Unaprijed zahvaljujem....
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Cene novih Li-jonskih baterija su vrlo slične ceni nove bušilice. Namerno je tako da bi kupio NOVO.
Li-jonske baterije i Ni-Cd baterije imaju različite režime punjenja i elektroniku koja to kontroliše i ja ti ne bih preporučio da u punjaču od Ni-Cd puniš Li-jonske baterije. Bosch ima s'vremena na vreme akcije zamene staro za novo pa iskoristi priliku.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Punjaci za sva tri tipa baterija se dosta razlikuju.
U principu u punjacima za Ni-Mh mogu da se pune i Ni-Cd baterije. Obrnuto nije dobro ni po baterije a ni po punjac.
Obicno Ni-Cd baterije mogu da se direktno zamene odgovarajucim Ni-Mh.

Li-jon, imaju potpuno drugaciji rezim punjenja od ova dva. E sad da li u njihovim punjacima mogu da se pune i ova dva druga tipa, to zavisi od konkretnog punjaca, to jest da li je tako napravljen. Takodje Li-jon baterije imaju drugacije napone u odnosu na Ni-xx tako da je direktna zamena cesto nemoguca.

Sto rece Metabo, verovatno ti se vise isplati da kupis kompletno novu srafilicu, nego da kupujes dve nove baterije.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Strkicu stavi nikl metalhidrid to su solidne baterije a nisu bas mnogo preskupe, naravno punjac moras da pogledas dali moze da puni Nmh baterije ako ne onda najbolje metni iste kao i sto su bile (Nicd) i dobre Nicd drze nekoliko godine, evo npr moj slucaj sa makitom od 12 imam jednu bateriju mislim da je iz 99 godine ostala od caletove stare makite tada su bile od 1,3Ah evo i dan danas ona radi mozda je samo minimalno izgubila kapacitet sada mozda ima oko 1,1Ah i radi lepo , za ovu makitu se isplati kupovati baterije, cela kosta oko 160 eura a baterije su 40 eura komad

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
Post Reply