Cirkular, diht, abrihter...

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Ivan
Šegrt
Posts: 21
Joined: 25 Nov 2007 23:50

Cirkular, diht, abrihter...

Post by Ivan »

Ljudi znete neki ručni cirkular od 5-6000 din ? Koliko košta košta polovna mašina abrihter + diht, čini mi se da to postoji ? Koliku radnu širinu treba da ima abrihter ako bi hteo da ravnam ploče koje su širine stola (70-90cm), a koju širinu i debljinu daske i grdeice bi trebao da obrađuje diht ? Bio je na akciji neka enhelova kombinovana mašina čiji je abrihter bio širine 20 cm, a diht je mogao da primi gredicu dimenzija 20x15 cm, ali pretpostavljam da taj einhell i nije nešto, odnosno da ne bi mogao da mi završava takav posao?
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Rucni cirkular imas i za manje para, u Merkuru, Uradi sam... Ja sam uzeo neki, ne znam sad marku, u Merkuru za oko 3000 i za sad me fino sluzi. Seko sam daske orahove, camove, tresnju, bukvu, bukove parene fosne i to po duzini, i nije mi pravio pribleme. Abrihter i diht i ja trazim da kupim. Ne znam da li ces naci abrihter sa glavom sirine 90cm. A ne znam ni gde ces da nadjes daske te sirine, al ako ih nadjes javi i meni. A ako ne mislis na daske onda ne znam na sta mislis, jer je ostalo, sto nije drvo, sve vec ravno, a i nisam siguran da moze da se obradjuje ovim masinama.
Trt, mrt, zivot ili smrt!
Post Reply