MULTIMASTER

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

MULTIMASTER

Post by ljubisa o »

Multimaster sam kupio ,feinov,vidim da se malo koristi kod nas ,interesuje me dali neko zna nesto o prikljucima ,gde mogu da se kupe,koje najbolje da uzmem i ima li neko iskustva sa multimasterom.
Multimaster sam kupio polovan,ima samo jedan prikljucak,najvise bi voleo da imam neki prikljucak za rezanje materijala od drveta ,a na you tubu da postoji neki univerzalni.
Image
evo i slike
mislim da i bosch ima multimaster ,i zna li neko mogu li njegovi prikljuci da se koriste.
Last edited by ljubisa o on 22 Feb 2009 13:47, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Ovako, i ovaj tvoj je univerzalan, i mozes kaciti sta hoces, el se na njemu menja alat tako sto povuces onu prednju oprugu sto pise beim slovima multimaster i ispadne kao neki zvezdasti sraf ili se kod tebe taj sraf priteze kljucem ?
A sto se tice alata mozes da kupis set , u fein servisu to imas 100 %

Image

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Zvao sam feinovo predstavnistvo u Bg tacnije u umki ,nemaju odvojeno ni jedan prikljucak da se kupi za multimaster,ali se nadam da ce ispuniti obecanje da naruce za mene taj univerzalni sekac za drvo i metal koji izgleda ovako.
Image
ako ko zna koju drugu varijantu oko kupovine nek javi .Imas li ti Marko neku vezu ili nacin kako se to moze iz nemacke poslati ja imam neke rodjake sa kojima se cujem iz Kulmbaha ali neznam kako da im novac posaljem .
Rad je molitva.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Znaci ipak je fein jos kod nas slab cim nemaju opremu, mozes naruciti iz hrvatske iz BAUHAUSA- ili kazes tako nekom npr da ti kupi i da posalje po busu

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

radio sam sa ovom seckalicom, dobra je , ja sam sekao sve zivo, i cevi bakarne i plasticne i druge plastike, jos kad ga metnes u stalak sluzi dobro

pozz
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Kontaktirao sam vec nekoliko puta,to jest sad se i onako preko prepisivanja upoznao sam se,sa zastupnikom iz Zagreba za fein,mislim da su jako odgovorni u poslu jer su vec na tri moja meila odgovorili uz puno informacija koje su mi pomogle,posebno gos.Mario Polunic.Ali i oni zbog velikih troskova a male narudzbine ne mogu da mi izadju u susret.Pokusavao sam za mnoge delovove koji su mi trebali,Jedino mi je sada ostalo preko autobusa i dobre volje rodjaka i prijatelja,neznam dali se sme novac slati autobusom ima li ko ovakvo iskustvo.
Rad je molitva.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

E ljubisa, ajd posto sam ja trenutno u germaniju sada a trebao bih za koji dan da dojem tu kod nas(nije 100% sigurno da cu da krenem za neki dan ali trebalo bi) pa cu ti uzeti ovu alatkicu i platices mi samo koliko je kostala , i poslacu ti post ekspresom

pozdrav
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Pa probajte nekako stupiti u kontakt sa prijevoznicima koji voze brodske kontejnere iz HR u Srbiju a ima ih dosta iz N.Sada ai par njih iz Beograda.Pošto sam svaki dan na relaciji ZG-RI viđam ih skoro pa svaki dan po dvoje troje na cesti.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Hvala vam ljudi,Marko ako si u toj mogucnosti uradi tako ,ja cu ti se sigurno oduziti,a meni si bas ucinio uslugu.Inace sta se tice ne placanja carine do 100 eur,ne placa se ali placa se pregled posiljke oko 70 eur,pa tako ne isplati se slati postom iz inostranstva.Ako stignes u smederevo sigurno ima city expres ,ako predas njima oni ti isto mogu novce dostaviti,mi tako saljemo lajsne cena simbolicna.Ali sve u svemu ti bi mi tako mnogo olaksao .Pozdrav i hvala na razumevanju.
Ako si u mogucnosti da mi pre toga kazes kolika je cena,da znam koliko novaca da ti spremim .
Last edited by ljubisa o on 27 Feb 2009 21:51, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ta naplata za pregled od oko 70 eur, ide samo kod nekih kurirskih sluzbi (posto se, po mom dubokom ubedjenju, tale sa spediterima).
Ono sto ide regularnom postom, ima neke sitne troskove carinskog pregleda (reda 200-300 din), jer postari imaju svoje carinske agente. Imaju i neke od kurirskih sluzbi, ali ne sve (recimo UPS znam da nema, a cini mi se da neko napisa svojevremno da TNT ima to jes da su kod njih troskovi pregleda isto mali).
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Ma nebih ti slao iz nemacke naravno :) nego kad ja dodjem tu pa da ti posaljem postekspresom a i mozda dodjem u novi sad , pa moz da se i vidimo i da odemo do najlon pijace da mi pokazes sta ima tamo
A sto se tice cene pogledaj koliko kosta alatkica od 65mm, sad ako ti odgovara cena ti mi kazi , pogledacu jos negde ako ima jeftinije, el zna neko koliko kosta u hrvatskoj ??

http://www3.westfalia.de/shops/werkzeug ... 65_mm_.htm

pozz
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

mada mislim da je ova od 22 evra bolja , to jest sira je
http://www.louistools.de/catalog/produc ... ts_id=2720


Image
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Da Marko taj je bolji ,poslao sam ti adresu,i telefon ,a ti ako mozes pomagaj,Hvala ti na trudu.taj od 22 eura je bolji taj bi uzeo.
Rad je molitva.
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

Marko dodji bice mi drago,Najlon je samo nedeljom ,subotom ima ali april maj jun jul avgust i kad je to toplije vreme moze nesto da se nadje.Mislim da je bubanj potok kod beograda mnogo bolji ,on je samo subotom sto se tice izbora.Ima i vasar u Rumi ali on je svakog 3.u mesecu.Sto se tice novaca nije problem odgovara mi cena .samo mislim da je ovaj univerzalni visenamenski metal i drvo vidim jos nesto sto ne mogu prevesti.
Last edited by ljubisa o on 28 Feb 2009 18:02, edited 1 time in total.
Rad je molitva.
Post Reply