Punjaci za aku busilice,srafilice

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Upravo tako ako nema originalni bateriski ulozak.
Mojoj busilici je istotako otisla baterija i posto sam 5-6 meseci trazio i naravno nisam nasao original kupio sam drugu od 14.4v. Otvorio sam plastiku i zamenio bateriju.
UPOZORENJE trebate naci otprilike slican bateriski ulozak posto su baterije unutra poredane u 2 reda u suprotnom treba vam letkom (oko 100W)da razlemite i ponovo zalemite baterije kako bi usle u stari bat. ulozak.

Pre kupovine nove baterije moj vam je savet da otsrafite 4-6 srafa uloska i pogledate baterije, naime kod mene zbog kondenzacije vodene pare i kisleinskih isparenja jedna plocica koja povezuje baterije je totalno bila oksidirana i prekinula je strujno kolo. Zalemio sam novu pleh plocicu (moze i lisnat kabel 2.5mm2) i sad imam 2 baterije (doduse samo jedan origanalan bat.ulozak)
Pozdrav
Last edited by dikar on 25 Dec 2009 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

dikar wrote:u suprotnom treba vam letkom (oko 100W)da razlemite i ponovo zalemite baterije kako bi usle u stari bat. ulozak.
Kako je struja kroz te zice (cesce trakaste provodnike) i baterije dosta velika preporuka je punktovanje ali ce i dobar lem da radi posao ( postoji mogucnost, ako je losiji spoj u toj tacci, da se javi veca temperatura i da se spoj otkaci/razlemi).
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Tacno da je najbolje punktovanje (fabricki jesu punktovane) ali u mom gradu ima samo 2 punkt aparata i kad sam ja slobodan obicno posle 16:30 oni ne rade, a ja imam 8-9 s'to letkoma s"to ajvi i nije mi problem da to zalemim. Ipak treba voditi racuna kod lemljena da se baterija ne pregreje jer moze da procuri.
Dosad sam popravio 7-8 baterija i nisam imao problema
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Jel znate koliko izadje ta zamena po bateriji?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14961
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ima puno faktora koji na to uticu: broj baterija u pakovanju, vrsta (ni-cd, ni-mh, li-jon...), kapacitet samih baterija, konkretan oblik (dimenzije)...
Ja se sve kanim da svratim al ne stizem ovih dana.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

DrNikola wrote:Jel znate koliko izadje ta zamena po bateriji?
Za ni-cd baterije 250 din po celiji.
One su najcesce na srafilicama/busilicama i ako imas neku od 12V to je 10*250=2500 din + punktovanje (mislim 200din)
Last edited by maricaiivica on 26 Dec 2009 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

D&B SHOP
Adresa: Kursulina 42, Kalenić // Požeška 136, Banovo brdo
Telefon: 011/383-6822 // 011/3059-868 // 065/2201-615
User avatar
neopor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2011 19:33

Post by neopor »

Pozdrav ekipi.Ne znam koliko ce vam pomoći ova informacija ali probajte,kod mene je upalilo i super sam zadovoljan.Naime imam De Walt 14,4 2,0 Ah aku busilicu koju sam koristio ponekad,ne prečesto.Dvije baterije su krepale u potpunosti nakon dvije tri godine.više nerada nego rada.Sa originalnim punjacem nisam ih mogao više ni pomaknuti.Kontaktirao sam prijatelja koji je dipl.ing elektrotehnike i on mi je objasnio kako riješiti problem.Naime baterije kada nisu u upotrebi gube voltažu i kapacitet i kada voltaža padne ispod par volti originalni punjač ne može ni pokrenuti punjenje na bateriji.Tu praznu bateriju treba šutnuti strujom iz punjača akumulatora (paziti da ne pobrkate polove kod spajanja baterije sa punjačem)Ostaviti otprilike da punjač akumulatora puni bateriju oko sat vremena i pripaziti na temperaturu baterijskog uloška.Nakon toga otpojiti punjač akumulatora i prebaciti bateriju na originalni punjač i napuniti bateriju do kraja.Moram priznati nakon tog postupka bušilica radi kao prvi dan,baterija je u odličnom stanju,kapaciteta kao prvi dan.Do kad ne znam ali nije ni bitno jer je prije tog postupka i tako bila otpisana.Eto toliko,pozdrav iz Rijeke.E da još jedna stvar,evo vam još jedan link gdje možete naručiti originalne zamjenske baterije za sve živo i mrtvo što radi na baterije.Firma je iz Berlina,kreću sa prodajom u Hrvatskoj tokom trećeg mjeseca jer je njihov dosadašnji diler propao iz tko zna kojeg razloga.
User avatar
neopor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2011 19:33

Post by neopor »

User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14961
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koji tip baterija ti je bio na tom DeWaltu? (Ni-Cd ili Ni-MH)
User avatar
neopor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2011 19:33

Post by neopor »

Ni-Mh 14,4 V 2,0 Ah
Post Reply