Ubodna testera

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Odlican popust u Somboru ko tamo zivi, ko je iz Bgd (ili jos juznije) kada plati kartu za jeftinijie proizvode dodje mu na isto.
Kako samo nadjoste tamo tu firmu.
Lepo, ja pikiram neku manju ugaonu brusilicu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto ih ne pozoves, mozda salju post expresom?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Mislim da bi ipak bilo bolje kupiti profi alatku u ovom slučaju tu ubodnu pilu a neke se stvari ipak i neisplate kupovati profi ako si hobi majstor odnosno ako taj alat nekoristiš svaki dan.Naime imam problemčić sa aku bušilicom,baterije su malo popustile.Novu sam platio oko 150€ točnije 1250 kn a nova rezervna baterija dođe 700 kn skoro 100€ a nekoristim je svakodnevno.Susjed je kupio neku Hasta od 18 V i traje mu već 3 godine i dobio je dvije baterije i govori da je s njom cijeli dan šarafao knauf,i sada na kraju za nas amatere oliti hobiste dali će recimo ova moja izdršati ili jedna nova izdržati 12 ovih nazovimo ih bezveznih šrafilica?Sumnjam.Pa sada vi vidite šta se kome isplati,i naravno koji se alat na koji način isplati.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
pajko
Šegrt
Posts: 20
Joined: 29 Jan 2009 01:47
Location: pancevo

Post by pajko »

Dule wrote:Ja nasao

Ubodna testera Makita 4329 10% popust +majica 7.610,00(bez PDV) din
na http://www.lastadoo.com/?s=proizvodi&kat=106

ali ovu 4340 nisam,ima li je negde konkretno??
u makitinom katalogu za 2008/09 nema modela 4340, mada sigurno negde moze da se nadje.

tu su modeli 4326, 4327, 4329, 4350CT, 4350FCT itd
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

i sada na kraju za nas amatere oliti hobiste dali će recimo ova moja izdršati ili jedna nova izdržati 12 ovih nazovimo ih bezveznih šrafilica?
Strki nije poenta samo u tome koliko ce neki alat da izdrzi, vec i kako ce da radi. Koliko je zgodno, jednostavno raditi sa njim. Da li njime moze da se uradi nesto sto onim drugim ne moze... Da li je tezak 300g ili 1500g za istu/slicnu snagu, trajanje baterija...
Ima daleko vise faktora u svakom alatu nego sto je gola izdrzljivost.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Slažem se s tobom Bole u vezi svega ovoga,ali nekada kad čovijek nije toliko ovisan,oću reći kad ne koristi alat često nego mu je potreban s vremena na vreme onda mu to i neigra toliku ulogu.Mislim da me kontaš šta sam htio reći.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Teško da je neki Porše od 100.000 € potreban Nemcu svaki dan, pa ga kupuje da bi se vikendom provozao po autoputu sa "no limit" brzinom. Tako je i sa profi alatom koji kupuje amater. Ne kupuje ga da bi mu se isplatio nego da bi imao zadovoljstvo u radu. Å ta god to značilo (poistovećivanje sa dobrom markom, robusnost, preciznost, finoća izrade, težina, mala buka, gomila priključaka koji se mogu kupiti, kolekcionarstvo...).

Nije sve u evrima.









Nešto je i u dolarima :)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ama sve to stoji.I ja sam uvijek za profi alat,ali ako neke stvari ne koristiš previše onda ti je jednostavno šteta dati gomilu love a to ti onda stoji.Ja sam dao ovdje komentar vezan za sebe i svoju aku bušilicu,platio sam je oko 150€ i nisam je iskoristio u punoj njenoj vrijednosti i sada su mi otišle baterije,nova baterija dođe oko 100€ i sada dli se meni isplati kupiti novu bateriju ili recimo 5 novih aku bušilica neke šit kvalitete koje će podurati sigurno barem dva puta više nego ta jedna baterija.Naravno ako radim svaki dan onda ću bez razmišljanja uzeti profi novu bušilicu nego neku šit.Valjda me sada razumijete šta mi je namjera bila za reći.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ma shvatam ja tebe, samo nam se misljenja razlikuju.

Probaj ovako:
Ne znam da li si nekad probao Henessy Grand Champagne XO konjak. Cjena prava sitnica, oko 300USD za 0.7 flasu.
E sad, za te parice bi verovatno dobio poveliku zalihu Rubinovog vinjaka ili Vekije, ili neke brlje.
Al veruj mi na rec, mnogo je bolja ova jedna flasa :)
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

E, pa to sve zavisi od toga dal' oces da se napijes, il' da se osecas ko' gospodin! :D
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ja sam u životu svoje popio šta sam mislio,ali ti vjerujem na riječ.A pak šta se tiče alata nisam generalno za sav alat mislio već za pojedine sitnice.No dobro nećemo sada voditi raspravu bez veze,već smo ovdje trebali pomoći čovjeku da se odluči za ubodnu pilu i to ćemo mu pomoći.Jel tako prijatelji?
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Tako je :D
Last edited by ArtCool on 29 Jun 2009 18:05, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nikola wrote:E, pa to sve zavisi od toga dal' oces da se napijes, il' da se osecas ko' gospodin! :D
Jel bi radije Fatu jednom ili Muju dvaput?
Jes Fata zgodna, al dvaput je dvaput :)

Ipak, ja sam uvek birao Fatu :)
Å TRKIĆ wrote:No dobro nećemo sada voditi raspravu bez veze,već smo ovdje trebali pomoći čovjeku da se odluči za ubodnu pilu
Ko se raspravlja? Ovo je prijateljska diskusija, sa prilicno finim tonom.
A coveku smo vec pomogli, naveli smo veci broj modela, raspona cena... sad je na njemu da se odluci nakon kraceg dogovora sa novcanikom :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nego kad vec pomenusmo skupa pica, porsche i slicno drustvo (mada je ovo vise u kategoriji Rols-a nego porschea):
viewtopic.php?id=1361

Iznenada mi Festo deluje jeftino :)
User avatar
Kimi
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 19 Jun 2009 14:23
Location: Niš

Post by Kimi »

naravno da ste mi pomogli,doduse usporili ste mi proces nabavke ubodne testere jer cu morati malo da popunim novcanik pre konacnog dogovora sa njim..:) odlucio sam da se malo strpim i uzmem nesto malo bolje,nisam ni znao da postoji toliko razlicitih modela alata,gledajuci sve one linkove koje sam dobio prosto sam bio fasciniran kao dete u prodavnici igracaka..
hvala puno drugari!!!

a onaj henesy bih radije pretvorio u bure ljute sljive..:D
Post Reply