Mio standard hobi kombinirka

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

DuKhan wrote:No radim sa onim sto imam dok ne resim problem ili izvrsim kolektivno samoubistvo :forbannad:
Pre ce biti to drugo :stolt:
Moj ti je savet da je poklonis nekome ko je zaludan :skratta:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja sam godinama radio na njoj,a diht je radio besprekorno(uz neke sitne dorade):)

samo da kazem ,prolazila je hrastova fosna (na diht)sirine 22 cm i skidala po """5""" milimetara u jednom prolazu-tek da se zna :happy:

masina nije za bacanje samo tako,pre nje bih sve "one" kineze pobaco' ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Na mojoj sam bez provere dihta gurnuo kadroncic 5x5cm, a s druge strane je izasla dascica 2,5x5cm, bez neke muke, motor (1,5kw) se nije "zakasljao"
I ja sam se dosta mucio sa dihtom, nisu i kod mene vukli valjci, reduktor je bio ok, kais isto. Posle sam ja dao na prodaju i dosao neki tip da je proba, kad mije htela da proradi, Promenio sam kondenzator (za ovo mora da se skine motor, a jos sam dobro namucio da ga moniram) dosao je kupac,i aj da probamo, cirkular dobar, abrihter jede,i aj da probamo diht. I ja mu lepo kazem da samo sa dihtom ima problem i da treba rucno da gura obradak i normalno demonstriram kad mi je diht sam povukao gredu. i da danas mi njie jasno sta se desilo, kais zatezac nije ni bio zategnut kako treba, reduktor nisam ni dirao, bice da je nesto bilo zakoceno pre skidanja motora, sta pojma nemam.
I da budem iskren i dan danas mi je zao sto sam je prodao, jedina mana mu je bila mala ploca cirkulara 30x40cm, ali to se resavalo, i svakao tesko podesavanje dubine reza. Kod Hobi 89 ploca ide gore dole, mada je ova moja imala dodatnu plocu koja se je podesavala uz pomoc navojnog vretena
Last edited by dikar on 10 Dec 2013 17:17, edited 1 time in total.
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

hvala dajete mi nade, ja trenutno guram dasku rucno kroz diht, ali nisam odustao od zelje da ga sredim....

Ne znam sta mu znace dve brzine tj dva remena, sta radi na manjem a sta na vecem broju obrtaja, ja za sad koristim samo veci broj obrtaja, i abrihter i cirkular su OK a sa dihta sam skiniu kais kako mi se nebi pregrevao jer se planetarni reduktor pregrevao i isterao mi je mast iz unutrasnjosti.

E da to me podseti remenicu za diht sam kupio na buvljaku onako proizvoljno od oka sam odredio velicinu a kais mi je sad malo zategnutiji cinimi se.

Ako se neko razume a prolazi kroz Cukaricu neka se javi.. pozz
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam imao tu MIO kombinirku koja je kad sam je kupio imala neke bezveze remenice na motoru. Da, jedna je bila dupla ali ostecena pa sam je odmah zamenio novom koja je imala samo jedan kanal. Masina je tada imala samo jedan remen za cirkular. Ja sam nasao odgovarajuci remen za diht i godinama su mi obe strane motora bile opterecene stalno, znaci, transport dihta je radio UVEK. Nikad mi nije izbacivao nikakvu mast iz reduktora. Jednom prilikom je poceo da "stuca" transport dihta i to je bila neka sitnica, mislim da sam dotegao neku maticu sa unutrasnje strane masine i to je bilo to (kroz tu maticu prolazi jedna rascepka kao osigurac). Posto sam prodao ovu masinu, a kuburim sa mestom u garazi, kupio sam cirkular Makita MLT100 ali sad nemam abrihter-diht. Takav slican je danas tesko naci. Ili su neki limeni ili su masine dosta velike (tipa Bugarke).
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

Slazem se velicina joj je velika prednost.
Daleko je od precizne masine ali da sam recimo kupio abrihter odvojeno i diht odvojeno zauzelo bi puno mesta i kostalo bi puno.
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Poštovane kolege evo i ja sam rešio da od posmatrača na ovom forumu postanem aktivan član. Naime i ja sam ovih dana pazario MIO standard 83. Mašina radi ali ima nedostataka, upozoren sam da jedan rukavac nije najbolji i to se oseti jer ima dosta velike vibracije u radu, kondenzator loš ima jako težak start mora se pomoći malo rukom da krene, diht vuče ali ima razliku oko 0,5mm na jednoj strani. Tako da iz svega navedenog potreban joj je generalni remont. Moje pitanje za Vas kolege je dali neko ima šemu sklapanja tako zvanu eksploziju iz koje se vidi gde šta ide a što bi mi olakšalo sastavljanje posle remonta. Takođe koja testera je originalna mislim na prečnik, broj zuba i ostalo sam ukapirao listajući forum. Kako ste rešavali proširenje stola i eventualno podizanje preko vretena. svi saveti dobro došli.
User avatar
Kikas J
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 26 Jan 2015 14:43

Post by Kikas J »

Molio bih uputstvo za mio kombinirku 89
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Imaš originalno uputstvo na forumu, samo malo potraži
User avatar
Fila
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 25 Apr 2011 22:30
Location: Smederevo

Post by Fila »

imas negde video sam ja... mozda je na jednom drugom forumu javi mi se na pp ne bih da reklamiram nikoga....mislim ako ne nadjes ovde ali potrazi....imam ga i ja bas taj mio standard
User avatar
stone
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 12 Mar 2015 22:01
Location: Vrbas

Post by stone »

pozdrav svima... Imam jedan problem koji vidim imaju vecina u pitanju je diht na Mio standard. nedosraje mi remenica. kasnije sam saznao da mi treba planetarni regulator remenica.... vidim da na ovom forumu ima ljudi koji se mnogo vise razumeju od mene. pa bih zamolio ako mozete da mi pomognete da nadjem planetarni regulator.. hvala u napred
Post Reply