Pomoć u izboru cirkulara do 100€

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

pa cudno, zato i pitam. A i cena je skoro ista. 200 grama razlike moze biti i metar duzi kabl :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14969
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedva sam uspeo da pronadjem bilo kakvu razliku izmedju njih dve u katalogu.
Uz jednu pise da je za "kontinualni rad" a uz drugu da je "za teske poslove".
Mozda ne bi bilo lose obratiti se mailom direktno Hitachiju i pitati ih u cemu je razlika. Inace sajt im je sa jako malo informacija.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Nema tu neke vece razlike, osim izgleda sto je slican motor ali ne bas isti i malo drugaciji je dizajn stitnika lista. Uglavnom, njihovi cirkulari koji su stigli na nase trziste su po dosta nizim cenama od drugih slicnog kvaliteta i karakteristika. Makitini su skoro duplo skuplji, ali ne i busilice.
User avatar
Trale
Šegrt
Posts: 37
Joined: 07 Jul 2013 18:19
Location: Trstenik

Post by Trale »

Ja vec neka 3 meseca imam c7bu2 , kupljen kod nas u Enel alatima, i mogu reci da je dosta cvrsci i utegnutiji od Makite 5008mg i dewalta kom ne mogu tacno da se setim oznake ali ima list od 190mm sa kojima sam takodje radio pa mogu da uporedim. Ima debelu i stabilnu aluminijumsku livenu plocu, nigde nikakvog lufta, trenutno za svaku preporuku. Kupio sam mu Pilana list sa 56 zuba i Wolfcraft sinu i samo bije.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

mbole wrote:Jedva sam uspeo da pronadjem bilo kakvu razliku izmedju njih dve u katalogu.
Uz jednu pise da je za "kontinualni rad" a uz drugu da je "za teske poslove".
Mozda ne bi bilo lose obratiti se mailom direktno Hitachiju i pitati ih u cemu je razlika. Inace sajt im je sa jako malo informacija.
razlika ja u papuci, na jedan aliminijumska na drugi celicna
Last edited by dikar on 20 Dec 2014 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
aleksandar111
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 20 Nov 2013 18:34
Location: Herceg Novi

Post by aleksandar111 »

A sta kazete na Bosch GKS19

Image

Gledao sam ga nocas u radnji i svidja mi se, a cijena je 130eura.
Gledajuci cirkulare normalne, malo sam se razocarao, pa razmisljam o ovome da ga stavim u sto. Pametna ideja ili ne?
Umetnost je znati zanimljivo pričati, ali je jos veća umetnost znati pažljivo slušati
User avatar
aleksandar111
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 20 Nov 2013 18:34
Location: Herceg Novi

Post by aleksandar111 »

Veca se prasina dize na forumu oko Einhella i Gude-a nego Boscha :))
Umetnost je znati zanimljivo pričati, ali je jos veća umetnost znati pažljivo slušati
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

ovo je odličan cirkular, ali ne znam koliko bi ga bilo pametno staviti u stol , nema razdjelni klin
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply