Glodalo za sobna vrata

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ja se nebih slozio da je FREUD u visoj klasi od CMT-a. Tu su negdje, ali je kod nas dosta jeftiniji!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Jeftiniji je zbog jeftinije radne snage u Turskoj, ali proizvodi industrijske alate. Mislim da ni Leitz nije skuplji od CMT :) Imam katalog svih proizvoda CMT i debeo je 5 mm, a imam i Leitz katalog koji je debeo 55 mm i to nije fabricica kao CMT, nego je vrlo ozbiljna industrija koja ima veliku savremenu proizvodnju vrlo kvalitetnih alata i po Japanu, Nemackoj, Kanadi... bilo je 6 vecih fabrika sirom Sveta, sada i ne znam koliko ih je. Prema tome, ja nebih mnogo velicao taj CMT jer trgovci pricaju svasta da bi prodavali svoju preskupu robu i ne treba biti ubedjen da je sve tacno tako kao sto kazu, jer svaki Ciga svoga konja hvali. Danas se i kod malih domacih proizvodjaca alat moze napraviti od vrlo kvalitetnog materijala.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

i freud i CMT se prave u Turskoj :) a sve ostalo u Kini :skratta::skratta::skratta:

cim na pakovanju testere pise Made in EU ,znamo odakle je ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

singer wrote:i freud i CMT se prave u Turskoj ...
Samo nek se te kompanije najedu profita, a radnicima u maticnim fabrikama je dovoljan javni kazan na birou :forbannad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ArtCool wrote:
singer wrote:i freud i CMT se prave u Turskoj ...
Samo nek se te kompanije najedu profita, a radnicima u maticnim fabrikama je dovoljan javni kazan na birou :forbannad:
sto tebe to pogadja -nisi Turčin a ne proizvodis ni rezni alat :smejanje::smejanje:

samo imas fetiš da sakupljas kvalitetan alat :prs::skool::skool::skool:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sve je to lepo i krasno, samo sto je ponuda kod nas takva kakva je.
Ako pricamo o malim glodalima za rucne glodalice, imas u izboru kineze, CMT i ponesto od firmi koje prave alate (Bosch, Metabo, Festo...) koji su jos skuplji, a nisu uvek bolji.
Za velika glodala, verovatno stvari stoje drugacije, i ponuda je veca (ne poznajem to trziste), posto je kod nas oduvek vazilo da nije problem pronaci masinu od 100.000 evrica, al sitnu stvar od 10 je jako tesko kupiti.

Sto se tice CMT glodala sa kojima sam radio (mala), nemam nikakvih primedbi. Festova su bolja (za njih rezni alat pravi Leitz), ali i dosta skuplja. Sve u svemu sasvim pristojan odnos para i muzike, obzirom na situaciju na nasem trzistu. E sad, ko kupuje kod Zemunaca ima problem da su jednostavno dosta skuplji nego Cacani (koliko sam video u par poziva, reda 10-20%).
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

singer wrote:..samo imas fetiš da sakupljas kvalitetan alat :prs::skool::skool::skool:
Tu si u pravu :tummenupp:

Obuzimaju me emocije, jel mi se ljubav polako uskracuje kvazi ponudom pracene odsustvom kvaliteta i zemlje porekla :groota:
Covek mora da kopa i kopa, da bi nasao ponesto dobro, a sta kosta to se ni nepita.
User avatar
straza
Šegrt
Posts: 26
Joined: 19 Jul 2012 10:17
Location: Oroslavje, Hrvatska
Contact:

Post by straza »

Evo kada smo kod jeftinog... malo sam surfao po kineskim stranicama - nebi vjerovali sto sve imaju
i nasao svasta

evo linka na nozeve za obicnu glavu koji imaju skoro identican profil naznacenoj CMTovoj glavi, pitao za cijenu - bas me intersira koliko dode
http://www.helpful-tools.com/cp/html/?502.html
5 slika po redu
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nema leba od tih plocica a ni vrata ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

singer wrote:i freud i CMT se prave u Turskoj :) a sve ostalo u Kini :skratta::skratta::skratta:

cim na pakovanju testere pise Made in EU ,znamo odakle je ;)
Nije poenta u tome gdje se pravi, nego na koje trziste se prodaje! Kod nas ce se prodavati ovakva klasa alata (i svega ostalog) sve dok smo nerazvijeni i zakoni nam dozvoljavaju uvoz raznog smeca.

U tim istim fabrikama iz PRC i EU se pravi i roba namijenjena zapadnoevropskom trzistu, a kvalitet nije za poredjenje.
User avatar
straza
Šegrt
Posts: 26
Joined: 19 Jul 2012 10:17
Location: Oroslavje, Hrvatska
Contact:

Post by straza »

malo sam trazio i nasao bolje i jeftinije ;)

tko trazi taj i nade
- nije da je sve iz kine lose samo je tesko naci ono sto valja

Glave sa profilima za sobna vrata i uklade + glava za sirinsko spajanje 2800 kn tj 370 Eur (sa postarinom) ;)
Image

Ipak je ovo 30% od cijene koja je u Zagrebu
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

lepo, a kazi mi kako ces da uradis cep(cafnu) za spajanje friza?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
zzz
Precizni šegrt
Posts: 60
Joined: 19 Aug 2008 23:01
Location: Priboj

Post by zzz »

Za sobna vrata je obavezan cep tj cafna zbog tezine vrata,kod kuhinjskih ne mora jer su dosta manja.
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Може се уместо овалног чепа користити и типл , фи 16mm .
User avatar
straza
Šegrt
Posts: 26
Joined: 19 Jul 2012 10:17
Location: Oroslavje, Hrvatska
Contact:

Post by straza »

Moja ideja je napraviti dva tipla 16mm prije izrade profila.
Iako covjek koji radi Sa CMT alatom kaze da ako Su vrata od smreke i puna uklada da ne treba cep.
Ja cu rade raditi Sa tiplama, ipak radim sebi :)

sto vam se cini?
Ako je netko zainteresiran mogu naruciti i za njega. Imaju pile, borere raznih debljina. Mislim da je postarina ista za kg vise manje
Last edited by straza on 26 Feb 2013 09:42, edited 1 time in total.
Post Reply