EINHELL ?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Hitachi je, po meni, alat srednje profi klase i tu je negde po kvalitetu kao i Makita. Naravno da je Bosch Profi i Festool iznad ali i cijena je takva :) Itekako vredi svojih para. Relativno skoro su poceli sa tim dizajnersko/ergonomskim zezancijama ali ispod toga kuca isto srce kao i starijih modela (kao sto je i ova moja "nenasminkana" glodalica). Jako bih voleo da sam mogao priustiti sebi Hitachijev model umesto svega sto sam kupio od Einhella. Dok jedno radi precizno, bez vibracija i neprijatnih mirisa, ovo drugo se raspada, trese, skace, smrdi na usranu kinesku gumu i plastiku s vremenom poluraspada od 3 meseca i muka mi je da drzim to u stanu... U principu, za sve sto sam uzeo od Einhella, pokajao sam se. Manje-vise me i strah da radim sa njihovim alatima.

Izvinjavam se zbog pokoje "prejake" reci :)
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Mislim da većina, ako ne i svi prođu kroz Einhell (i sličnu - jeftinu) fazu. To bi ja uporedio sa vožnjom nekog lošeg auta (da ne kažem juga). Voziš ti to, stigneš ti gde oćeš, al nikad ne znaš kad će da te ostavi na putu, pa sve kao nešto strepiš. Za nekoga je možda to i izazov... :)

Verujem da su u pitanju finansije. Ko ne bi voleo da ima komplet alata od ........ (dopišite svoj željeni alat), a nije baš trenutno pri parama, a trebao bi mu alat da završi neki posao...
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Rendisha wrote:Hitachi je, po meni, alat srednje profi klase i tu je negde po kvalitetu kao i Makita.
Hmm, makita nije srednje profi klase makita je profesionalni alat isto kao i plavi bosch dewalt , milwauke metabo, hilti , fein itd..

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Bojan wrote:Mislim da većina, ako ne i svi prođu kroz Einhell .... fazu
Ma... oduvek je to vazilo, samo sto je pre 25-30 godina Black & Decker bio taj nekakav... hm... alat, koga cak ni ozbiljniji amateri nisu zeleli da imaju (cak je i Iskrin alat bio cenjeniji od B&D).... nego su kupovali uglavnom zeleni Bosch... itd... iz tog vremena mi je zaostavstna... dve Bosch brusilice, zelene, Metabo busilica, Baier pneumatska busilica (hilti tip burgije).... itd... a pricam o hobi alatu!

Na ovu krizu kakva je sada, mnogima je ovaj sada jeftini alat, skoro i razlog zasto nesto rade ... u suprotnom ne bi ni razmisljali o tome...

Vremena se menjaju, i kad god pomislis da ces da dodirnes dno... vidis da dna i nema... :lol:
Last edited by boggy on 15 May 2008 02:22, edited 1 time in total.
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Last edited by Đorđe on 15 May 2008 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne vredi Djole. Sa Javascriptom ne mozes da das direktan link na stranicu (ili ja bar jos nisam naso zgodan nacin za to). Ovaj link samo vodi na Woby osnovnu stranicu kataloga.
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

A vidim i ja sad!!! ali moze se pogledati u "GRUPE PROIZVODA"!!! sporije otvara, dole u desnom uglu pise :MOLIM SAČEKAJTE..... :)




pozdrav ;)
Last edited by Đorđe on 15 May 2008 15:22, edited 1 time in total.
User avatar
ado
Samostalni majstor
Posts: 158
Joined: 15 Jan 2008 08:34
Location: BiH

Post by ado »

Kakva je situacija sa Iskrinim alatima, ima li kod njih sada kvaliteta? I kakvi su odnosi cijena-kvalitet-konkurencija?
sa zenom i cikularom nije se saliti!
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

ado wrote:Kakva je situacija sa Iskrinim alatima, ima li kod njih sada kvaliteta? I kakvi su odnosi cijena-kvalitet-konkurencija?
Ima Perles alata u Merkuru... ne znam kakav je kvalitet, a cene nisu u Einhell klasi (vece su prilicno)...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pisali smo vec negde o tome.
Nekadasnja Iskra sada pravi dve familije alata.
Jedna je profesionalni Perles, a druga je hobi linija Iskra Ero (ustvari ne znam da li jos uvek ima Iskra u nazivu ili je samo Ero).
Inace Perles se nalazi u Svajcarskoj i u vlasnistvu je Iskre.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Iskrini alati su skupi u odnosu na kvalitet. Imao sam ranije losa iskustva s njihovim alatima tako da su me
90-tih naterali da prelazim na Bosch alate.
Ipak Iskra ERO ne vredi 2 Einhela ili Ferma.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Iskra je Perlesova licenca alata, a inače Perles je renomiran proizvođač elektro alata iz Å vajcarske.A Ei era alati su takođe ista licenca i kvalitet, znači nema zezanja.A ukoliko nekog zanima može da pogledas njihov progrm kod ovlašćenog zastupnika :
http://www.demaxbg.co.yu/ . Pa nek upita i za cene pa ćemu odmah biti jasno koliko je to kvalitetan alat.

pozdrav Misko.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Misko, Perles i Iskra su jos od 50-tih pocele da rade zajedno. 70-tih je Iskra pocela da ulazi sa kapitalom u Perles i tada je pravila njihove alate ali iskljucivo za izvoz i pod Perlesovim imenom (znaci ne licenca vec proizvodnja za drugoga), a danas je iskra vlasnik Perlesa (nisam siguran da li 100% ali sigurno vecinski).
Nekadasnji Iskrrini alati nisu imali strogu podelu pro/hobi kakvu recimo ima bosch (plavi/zeleni), vec su svi izgledali isto. Pri tom su recimo jace busilice pravljene u pro kvalitetu (jos uvek u selu imamo jednu kupljenu 70-tih godina, i maltretiranu do besvesti, ali i dalje radi).
Iskra Ero nisam ni probao, ni citao o njima, pa ne mogu ni da dam neki sud.
Perles je vec ozbiljna kategorija, i odgovarajuce kosta.
User avatar
kezalo
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 20 Aug 2012 10:31

Post by kezalo »

kupila sam nedavno Einhell bt-mg 135, plava serija, trebala mi je za busenje PCB ploca i inace mi se dopala za hobi sto se tice svih onih silnih dodataka za brusenje i graviranje a i zakljcila sam po pitanju kvaliteta da je ok za ono sto meni treba...
pre nego sto sam je kupila sam procitala na internetu da moze da primi burgije od 0.8 do 3mm

u uputstvu pise do 3mm ... i pitala sam u radnji, i uveravali su me, iako mi je bilo sumnjivo zato sto nije imala glavu koja se do kraja zatvara, nego je imala umetke pa se preko toga priteze...

i kupih burgiju od 1mm i ne pasuje...

da li znate da li postoje onda burgije bas za einhell od 1mm ili je ovo propala zelja?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zar nisi dobila vise caurica razlicitih precnika (trebalo bi 4 ako se ne varam)?
Cini mi se da zubarske burgije imaju precnik prihvata od oko 3mm (verovatno 1/8").
Post Reply