kompresor za stolare

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

Dule wrote:NESME se koristiti prilikom farbanja kao i crevo za farbanje i crevo za alate nebih trebalo da se mesaju)
da, ovo je veoma bitna stvar
meni su na starom kompresoru riknule karike - baco je ulje u klip i dalje u crevo - veliki problem prilikom farbanja
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Stojkov
Da li mi je ovo dovoljno?
Mislim da ti je dovoljno,mi smo sa malim enhelom ofarbali masu kvadrata,ni jedna stolarska nema toliko farbanja(svaka cast plotovima) da nemoze "sacekati"
Last edited by Dule on 07 May 2008 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

mbole wrote:Kod farbanja je dobro imati jos jedan mali odvlazivac koji se montira izmedju creva i samog pistolja, direktno na brzu spojnicu samog pistolja. Na zalost kod nas ih je jako tesko naci. Video sam da dolaze u kompletu sa nekim Metabovim pistoljima, ali ih u Woby-u nemaju posebno.
Ako je crevo duze ume i u njemu da se kondenzuje vlaga. Taj mali odvlazivac sluzi da pokupi to malo vlage iz creva.
pa ovako mbole dodao bi jedan mašinski savet koji zanju stari majstori koji se bave ovom problematikom : u bure od kompresora, na izlazu gde ide crevo od pištolja ubaci se vodovodna cev koja je narezana po spoljnom obodu tako da se može ušrafiti do jedno 2/3 u unutrašnjost, tako se izbegava bilo kakav procenat mogućnosti da se desi da uleti kapljica vode koja se kondezuje u buretu.

Pozdrav Misko.
User avatar
LACI
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Sep 2008 22:22

Post by LACI »

Image

moj komresor rucni rad boca 55L motor 3 kw i dvocilindricna glava od od kamiona (rastura) pali na 5 bar. gasi na 7.5 bara .
Image
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

100 litara sasvim dovoljno ja ga imam i radi kao sat ali naravno sve zavisi i od njegovog kapaciteta odnosno protoka. Moze i manji a sa vecim protokom i obrnuto to je najvaznije kod odabira kompresora.
User avatar
fizicki radnik
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 05 Mar 2010 00:25
Location: Beograd

Post by fizicki radnik »

Laci, za sta koristis kompresor, farbanje?
U fazi sam izrade kompresora, nabavio glavu prva petoletka jednocilindricna.
Interesuju me detalji oko tvog kompresora. Koja je tacno glava, na koliko obrtaja radi, koje si remenice stavio, na koliko se vrti motor a na koliko radi kompresor. Video sam da postoje 3 verzije tvoje glave - iste zapremine ali rade na razlicitim brzinama 1800 -2100 obrtaja.
Sve dvoklipne imaju isti kapacitet 240 cm3- (moja ima 229 cm3) pa me interesuje koliko vazduha mogu da ocekujem?

Da li ako lakiras uspes da ispraznis bocu ili mozes da prskas bez prestanka?
User avatar
Slavkoooooo
Precizni šegrt
Posts: 69
Joined: 30 Nov 2010 18:10
Location: Beograd

Post by Slavkoooooo »

mbole wrote:Kod farbanja je dobro imati jos jedan mali odvlazivac koji se montira izmedju creva i samog pistolja, direktno na brzu spojnicu samog pistolja. Na zalost kod nas ih je jako tesko naci. Video sam da dolaze u kompletu sa nekim Metabovim pistoljima, ali ih u Woby-u nemaju posebno.
Ako je crevo duze ume i u njemu da se kondenzuje vlaga. Taj mali odvlazivac sluzi da pokupi to malo vlage iz creva.
Ima tih malih sakupljaca vlage na buvljaku u BG koliko oces na svakom cosku :)

A sto se tice kompresora ja sam u wooby-u uzeo matrix 90 litara kompresor i sasvim je dovoljan ma kolike kolicine da imao i kojih dimenzija :) kostao je 39000din
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Ja sam bio konjina ! Dok sam vozio kamione u Somboledu. Bio je jedan rashodovan stariji mastercoolair činim se još iz 70 tih elek.motor nije imao ali je dvocilindrični kompresor bio boli glava ! Trebao sam ga zapleniti ,to bi bio kompresor za medalju. Sećam se da je bio Milvoki general motors U.S.A marke.Taj kompresor je imo rešen problem sa kondenzom jer je imao mali odvojen tank pre usisa sa metalnom čarapicom i filterom ,vodu je odmah ispuštao na crevo. Kada smo ja i majstor čistili jednom magacine od starih frižidera i kompresore, znam da mi je spomenuo da je ovo neuništivo,koliko je jako ! Svaka čast LACI na radu sviđa mi se kako si ga odradio ! I pitam se dali si znao koji odnos veličine remenice je bio u pitanju ?,mislim 3Kw motor ima dobar obrtaj ! Ili je na tom dvocilindričnom bio takav motor !
Last edited by MapleMan on 18 Jul 2011 09:31, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

E moj druze posle j....a nema kajanja, ali mislim da mozes jos uvek naci dobru glavu pogledaj po otpadima. A moj stari kompresor produvao mamicu mu njegovu posle 15ak godina. Kad sam ga otvorio a karike ko papir. Stublina pojedena kuku i lele. Sad smo radili sa malim kompresorom ali to nije to. Glava mog starog kompresora je 27 marta iz Novog sada. Klip je precnika 73,93 pa da li neko zna da li ima specijala za ovu glavu ili klip veceg precnika da mogu izbusiti stublinu prema njemu? Unapred zahvalan na odgovorima i pozdrav!
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

MapleMan wrote:Ja sam bio konjina ! Dok sam vozio kamione u Somboledu. Bio je jedan rashodovan stariji mastercoolair činim se još iz 70 tih elek.motor nije imao ali je dvocilindrični kompresor bio boli glava ! Trebao sam ga zapleniti !
Ова земља пуна паметних и поштених људи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Само што то НјСУ исти људи:oskyldig:
Дођох, видех, побледех
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

runer wrote:E moj druze posle j....a nema kajanja, ali mislim da mozes jos uvek naci dobru glavu pogledaj po otpadima. A moj stari kompresor produvao mamicu mu njegovu posle 15ak godina. Kad sam ga otvorio a karike ko papir. Stublina pojedena kuku i lele. Sad smo radili sa malim kompresorom ali to nije to. Glava mog starog kompresora je 27 marta iz Novog sada. Klip je precnika 73,93 pa da li neko zna da li ima specijala za ovu glavu ili klip veceg precnika da mogu izbusiti stublinu prema njemu? Unapred zahvalan na odgovorima i pozdrav!
odes kod cubike pa se raspitas,a imas i u motinsu (stari 27 mart)karike i klipove za specijalu.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Hvala Singer čim stignem trknucu do motinsa da kupim novi klip pa da uradim specijalu.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Au Singer sve znaš gde je hahaha!!
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

MapleMan wrote:Au Singer sve znaš gde je hahaha!!
pa rade bubrezi :spyfoordig::spyfoordig::spyfoordig:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

singer wrote:
MapleMan wrote:Au Singer sve znaš gde je hahaha!!
pa rade bubrezi :spyfoordig::spyfoordig::spyfoordig:
Сва ЧЕТјÐ ј!!!!!:oskyldig: :hurra: :buga:
Дођох, видех, побледех
Post Reply