Kombinirana Glodalica

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
sposobni@amater
Šegrt
Posts: 33
Joined: 31 Mar 2009 12:07
Location: zlatibor

Post by sposobni@amater »

na kom buvljaku si kupio? ima li ih jos?
imas dwt frezer 2000w i prihvat alata 12mm za 14000 din
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Nema ih vise uzeo sam zadnje.Ako ih bude opet javicu ako je neko zainteresovan.Kakav je taj dwt,ima li neko iskustva sa njim?prvi put cujem za tu marku,kakav im je kvalitet?Ima na buvljaku raiderov 2000w za pedesetak evra ali stvarno sumnam da bi on dobro radio sa ovolikim glodalima.Ono glodalo za tablice ima 7-8 cm sa njim pogotovo neznam.Vidim na jednom sajtu prodaju taj raider za 12-13000 din.Ima li neko iskustva sa raiderom? valja li cemu bar da je u klasi sa enhelom?
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

parketar wrote:Kakav je taj dwt...
Ona malo "bolja" Kina ;)
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Pa nema veze sto je kina samo da je dovoljno kvalitetno da ne crkne posle pola sata rada i da je dovoljno precizna glava,da ne baca posto mi treba za velika glodala.Zato i pitam ima li neko iskustva iz prve ruke sa ovom markom alata.
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

parketar wrote:Pa nema veze sto je kina samo da je dovoljno kvalitetno
Drzi se ti Nemaca i nema zime za Eskime.
Pusti neke alternative za 20% razlike u ceni.
Tu mislim i na servis i dalju preprodaju itd.

Btw,

nemam iskustva sa Btw alatima, ali imam sa svim drugim firmama (manje vise), i znam sta pisem kada kazem pusti kinesku manufakturu i njihove western-spageti offshore firme po svetskim metropolama.
A bogami mani se i kineskih nemaca (kineski nemci nisu trud inzenjera nego rezultat menadzera, a oni se razumeju u legiranje celika i legure aluminijuma ko Pamela u prenapregnute betone).
Sve sta se radi u kini, radi se sa njihovim repro meterijalom, a to je kvalitet do mo'eg.

p.s

Dala baba dinar...:skratta:
Last edited by ArtCool on 02 Dec 2011 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Pa reci mi koje su to alternative za 20 % razlike u ceni???Nijedan proizvodjac ove masine ove ili slicne snage ne prodaje ispod 400e,tako da mi to tvoje 20%deluje neubedljivo.:)
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Dali je jos neko radio sa ovakvim glodalima?U oglasima sam nalasio velike stabilne glodalice sa glavom od 30mm za cenu ove rucne...Dali je bolje uzeti veliku onda?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

parketar wrote:Dali je jos neko radio sa ovakvim glodalima?U oglasima sam nalasio velike stabilne glodalice sa glavom od 30mm za cenu ove rucne...Dali je bolje uzeti veliku onda?
Ako imaš mjesta u adionici i ako ti nije problem dati tolke pare bilo bi ljepo imati obadvije,ali ako ti glodalica treba u većini slučajeva kao amateru onda ti je bolji izbor neka normalna (čitaj kvalitetnija i nešto jača) ručna glodalica ili frezer kako već tko zove tu alatku.

Po mom mišljenju a i gledajući po internetu većina tih amatera imaju ručnu glodalicu i za nju napravljen stol i sa tom kombinacijom ti praktički možeš napraviti SKORO sve kao i sa velikom stacionarnom mašinom.

Napomenuo sam SKORO sve da me nebi krivo interpretirali,jer ipak je velika mašina stabilnija jača i neke stvri ćeš raditi iz jednog prolaza sa materijalom a kod ručne iz dva ili tri prolaza,onda recimo za velike mašine imaš dosta tih glodala ili ih još zovu kroneri za izradu raznih profila i to za dosta male pare.

Da neduljim i nedrobim više bezveze sve zavisi naravno o tvojim našim ili Vašim potrebama ALI ako je čovjek u mogućnosti da ima obe mašine ljeo bi ih bilo smjestiti u radionu jednu pokraj druge pa nek se vidi raskoš.:P
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Ma znam ja sta je dobro i sta mi treba,ali zelje su jedno mogucnosti drugo.:)Dati tolike pare da bi je koristio par puta godisnje nije bas pametno.Da radim profesionalno otplatila bi ona sebe i ne bih mnogo razmisljao.Imam malu enhelovu od 1200w cini mi se,koju sam ugradio u sto, ali ona ima prihvat od 8 mm.Nazalost ova velika glodala za profil i kontra profil su 12mm.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Upravo tako kako i sam govoriš dati pare a da ti stroj leži i rđavi nema smisla stoga već imaš stol za glodalicu onda uzmi neku malčice jaču i nešto kvalitetniju i riješio si se za duže vrijeme.
Moj neki stav je bio uzmi kvalitetan alat iako si amater kupit ćeš ga jednom i tu stvar imaš,a ne ono a neka se nađe pa onda kad imaš ajde da probam kako to radi pa na kraju prdene na rosu baš kad si se naložio nešto uraditi ili kad se treba pohvaliti nekome a alat te izda.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Kada budem radio neki malo veci posao mozda i uzmem nesto kvalitetno,ovako za sada cu morati da se zadovoljim i kinezom.Mozda bude i bas ovaj gwt,videcemo jos.
User avatar
lepi777
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 16 Dec 2010 23:55
Location: Jadranovo

Post by lepi777 »

Zadnji put kad sam ih koristio primjetio sam da mi je možda malo preslaba Boshova glodalica za ta glodala, ili treba prelaziti iz više puta(a treba).
Tako da trenutno razmišljam o nabavki glodalice od cca 2000W, no to če malo pričekat.
A moj ti je savjet da se ne zalečeš sa kupnjom, radije izdvoji 50-100€ više i na miru si i siguran.
Sjetite se pred cca 20god, kad su naši roditelji ili čak vi kupovali alate nije bilo kineza za 80€ nego se za kvalitetan alat izdvojila čitava plaća. I nakon ti 20 godina i taj alat i dalje radi, bili amateri ili profići...
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

parketar wrote:Kada budem radio neki malo veci posao mozda i uzmem nesto kvalitetno,ovako za sada cu morati da se zadovoljim i kinezom.Mozda bude i bas ovaj gwt,videcemo jos.
Nek je sa srecom :tummenupp:
Post Reply