Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Post by savage1337 »

Pozdrav stolari!

Evo vracam se hobiju, i odlucio sam urediti radionu. Prvo sto zelim kupiti je kvalitetan usisavac koji bi mogao spajati na alat kod glodanja, rezanja itd.
Uz usisavac planiram kupiti i ovakav separator sitne prasine:
https://www.amazon.de/-/en/efficiency-c ... 07L2XJJMF/

E sad pitanje je koji usisavac kupiti i na sto paziti pri kupnji? Ima li netko od vas usisavac koji bi preporucio za radionu?

Dostupni su mi Bosch AdvancedVac 20 i AdvancedVac 15, i razliciti Einhell usisavaci.
Jel ima netko preporuku za dobar usisavac?

Hvala!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Post by mbole »

Koliko vidim ovaj Bosko 15 nema automatsko paljenje kada ukljucis alat, a 20 ima.
To je jako korisna opcija. Nije mi se jednom desilo da ukljucim glodalicu, a zaboravim da pre toga ukljucim usisivac :cukcuk:

Sa druge strane.. ja vec godinama koristim jedan enhel (isto ima auto ukljucivanje), i nemam problema, osim sto se dere ko magarac.
Boska nisam probao pa da mogu da dajem nekakavu preporuku.
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Re: Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Post by savage1337 »

Iskreno Einhell mi se vise svida jer koliko vidim ima "bacvu" od inoxa vjerujem ili nekog metala. Izgleda mi lakse za ciscenje.
Dok je kod Bosch unutrasnjost plasticna pa mislim da bi se sa vremenom to izgrebalo, i bilo tesko za ciscenje, pogotovo ako bi usisavao nesto mokro.

Da definitivno mora imati automatsko paljenje kad se upali alat, nisam ni primjetio da Bosch 15 nema to.
--------------------------- spojene poruke


Ma mislim da ce na kraju biti Einhell, gledao sam okolo review-e al svi ti top usisavaci koje preporucuju kod nas nisu dostupni. :/
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Re: Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Post by sonus70 »

Jedno od retkih Lidl Parkside sokoćala koje bih preporučio je baš to što tražiš. Jedino njihovo da mi se baš isplatilo i da radi besprekorno. Imate i vi Lidl. Oznaka mog je parkside pnts 1500.
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Re: Industrijski (suho / mokri) usisavac?

Post by savage1337 »

Ma jebemu misa. Bio je prosli tjedan u Lidlu i nisam ga uzeo. 1500W je bio onak dobro je izgledao al nisam imao vremena uopce ici do Lidla i promaklo mi. Sad mi je jos teze kad kazes da je dobar hahaha

Sto se Parkside alata tice... imam nesto alata i ima losih stvari koje sam kupio al ima odlicnih Parkside alata stvarno. Treba istrazit i pogledat recenzije nije Parkside bas sve lose.
Post Reply