Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Rasrafih ja danas bratijo policu stelazicu sto sam pravio (delimicno), jedno 40 srafova odvrnuh.... (srafilicom).
Paaa, kao sto rekoh - nije sad bas da su se konsultovali sa nekim realnim borcem iz realnog rada kad su pravili, i kao sto rekoh iznad - srafilica u startu vrti prebrzo, znaci lupam, ako je korak gasa 3cm, on je od nula do cetvrte na manje od prvog santima, a cetvrta pa do kraja pete je ostatak. -eto, neki utisak iz realne upotrebe. Bukvalno kao da je linearni pot - na mestu gde treba logaritamski, ili logaritamski koji je postalvjen u kontru.
Videcemo kad se preselim, pa kad budem srafio, al' javlja mi se da cu srafiti bosaljkom, posto mi se, dalje, javlja da ce ovaj razvaliti drvo (fazon krovna letva).
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Upravo to je i meni bila glavna zamerka.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Diskusija o fotoaparatima pomerena u: http://www.stolarskaradionica.com/forum ... hp?id=8358
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3837
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

I bre, jedini zanimljiv deo rasprave u ovoj temi :D
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

E, drugari, ne znam da li sam vam rekao za ovaj poslednji aparat koji sam kupio.... -e pa necu ni da vam kazem :)
Back to the subject, paj' sad:
Odem juce u lidl da kupim baterijsku busilicu. Novi Beograd, onaj kod imt-a u vojvodjanskoj. (dakle pokriven prilicno ogromnom populacijom, doduse raje u stanovima koja se bas i ne hobise kojecime). I nista, kupim ja tu busilicu onu "klot" malu. Bila je u ponudi i neka "za broj veca", sa valjda par baterija, i jos kojekakve one sitnice dzidzabidze od kojih oko 90 posto niko nikad ni ne upotrebi (koliko ljudi je recimo upotrebilo torx bit najdeblji koji dobije ikada u nekom setu, i najmanji koji dobije u setu? :) ). - ta vec vise nije bila, oni neki laseri i tako te sitnice, isto sve opustoseno. Znaci bio sam tipa u 9, i jos sam posle isao u neku drugu prodzu po pivo, uglavnom, dodjoh kuci u 10, upalim fejsbuk - i na jednoj od stolarskih grupa, drugar jedan iz unutrasnjosti pita da li neko zivi blizu nekog lidla, sem recimo krusevca - posto hoce da kupi tu istu busilicu koju sam ja kupio, -posto je tamo razgrabljeno. I sad komentarisu drugari / kolege - kako gro toga kupe kojekakvi nakupci - i aj' kao bas da vidim na k.p. ta busilica, koju sam kupio za oko 5500kinti, ima u oglasu za 7300, za valjda 7 i t.d.
I ceo dan sam razmisljao - mislim, ko moze iz malo sire perspektive da sagleda - sav sunovrat naseg drustva - prikazan eto na jednoj maloj, hobi alatkici, prodajne cene oko 45jura, odnosno sa jos pride baterijom oko 60-65 jura.
A da, zasto sam je kupio, s obzirom da sam jedan od onih koji su se o tim alatima izrazili da su ti alati upravo ono sto jesu - blagi tresic, a ne radna alatka (sto i u uputstvima za upotrebu pise "ovo nije profesionalni alat") - pa imam srafilicu, pa ona ima onaj brzi prihvat, nema futer - pa ne mogu u futer da stavim onaj kao feder od miksera, kad mesim testo za lebac. U busilicu moze. Nesto me smara ona sa kablom busilica koju koristim za to :)
*stavio sam cak i burgiju od 10mm u busilicu, i moze da probusi i mekano drvo bez problema. Bosch burgijica doduse :)
regularan tip skroz
User avatar
Goshke
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 16 Mar 2019 09:40
Location: Beograd

Post by Goshke »

NAkupci su prevrsili svaku meru... To je sramota sta se radi po lidlu...

Sa jednne strane, sa druge strane, imaju pravo. ALi sto Bouz rece, to je slika i prilika naseg drustva...

Ps. I sta je jos fora, ko recimo gleda oglase na KP svaki dan, primetio je sigurno da oni prate lidl, i planiraju unapred sta ce da kupe. Bukvalno oglas unapred, ako posaljete poruku, recice vam primam rezervacije bice dostupno od cetvrtka npr :D Ono, jebanje u mozak...
Last edited by Goshke on 29 Dec 2020 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Do jaja :)

Eno strug 600w za drvece, i precizni trajni robustni ruter. Navaaaliii narodeeee....

*kazem ti - nije mi bilo dobro ceo dan prekjuce, ceo dan sam razmisljao o dubini nase propasti, a savrseno prikazane na tom primeru...

Mada, sad nesto razmisljam - taj neki preprodavac - evo ova busilica od pre 2 dana - pazi, batica je ust'o, otis'o, kupio, dos'o, upakov'o, pozvao kurira, pred'o, i t.d. - sve je to utrosak nekog parceta zivota (odnosno, u slucaju nakupca - radnog vremena). I sad, to sto je covek objedinio neko radno vreme u smislu masovnosti (nije isao po jednu, nego po 10 busilica u cugu) - molim lepo, svaka firma se trudi da racionalizuje troskove i utroske (randog vremena recimo) - i kad se to iskalkulise, iz perspektive da ti je nakupac otis'o u lidl i kupio busilicu, za 10 jura po radnom satu - pa ono - skroz je o.k. -jedino sto tu nije nista o.k., naravno.
*sta mislimo zasto nema online narucivanje ovde, kao kod germana, i kod njih ima sve sto bude tokom godine u prodavnicama - online dostupno sve vreme?
-meni se javlja da se ima neki dil, sa uvoznicima podjednakih krseva. A uvoznik, realno, nisam ni ja, ni iko od nas koji svrdlamo daske, nego neko iz neke druge/drugih ekipa.

Dakle, da zakljucimo - juriiis po frezer, stege, strug, glodala, i sir sa plesnima, beli. :)
regularan tip skroz
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3837
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Jel, daql stvarno mislis da taj beli sir sa plesnima kupuju iti koji kupuju i alat u Lindi? MIslim kod nas?

Sad, sto se struga tice, mora da uzimaju maticni broj ko god kupi. Da ga stave na spisak za obavezno chipovanje, takav briljantni um mora da prati Bil Gates.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Moje razmisljanje na tu temu je drugacije...

Ako bih vec hteo da kupim nesto takvo, bez trunke razmisljanja bih dao 1000 ili koliko vec din vise u zamenu za 2 sata svog zivota, odlazak, cekanje ko idiot, guranje u redu sa babama...

Svaka roba ima svog kupca :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Pa kupuju (br) - evo na primer ja imam i srafilicu i onaj multi tool, a na sireve koje drugi nemaju (i koji realno i nisu neki vr' vrhova sireva ) - sam ima napravio mnogo veci pazar nego na alatima parkside. *evo bas kupih par onih stega za po 'iljadu kinte. -drze mi dasku na koju naslonim lakat na ovom stolu za kojim upravo sedim i kuckam. Da sto bude GE, al' da ne uzme pola soBE, tu su parksajd steGE. :)
Ovaj lidl kod mene su opustosili, ovaj drugi kod mene (na kruznom toku za ledine/45) - videh ima jos par tih stugova malih. Al kapiram da koliko vec sutra - trebalo bi da nema :)

Mbole - isto razmisljanje, evo iz moje neke perspektive, a pazi lidlovi su mi pod nosom - ako bi 'teo nesto od njih, i zivim negde - bez blama, lupam 15e plus na busilicu/srafilicu /stagod - da u datom momentu neko ode, kupi mi je, i da mi stigne na noge. Mislim, taj deo nije sporan, ni tuzan. Tuzan je jedan drugi momenat, al' da se ne ponavljam, vec sam napisao bio.
regularan tip skroz
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3837
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Pa i sirevi su im otprilike na istom nivou kao i alat. Kao i caj. Skoro sam nekome rekao da mi uzme kutiju nekog engleskog caja, i dobio kutiju "Lord Nelson" caja iz Lidla. Sad, to lici na caj izdaleka, al mislim da su pogresili ime, bolje da se zove Napoleon Bonaparta. ;)

Jedini benefit od Linde je sto su i drugi od kada je on dosao poceli da imaju bolji izbor. Skoro kupih postenu gaudu u Metrou, izbor budjavih sireva im je sve bolji, a ima toga i u boljim Maksijima.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

Vremenom se iskristališe šta treba tamo kupovati, evo ja posle početnog entuzijazma odusto skoro od svega iz njihove ponude. Tamo samo kupujem jaja iz slobodnog uzgoja, njihov neki brend za prašak za veš, zamrznuto i sveže i voće i povrće. Meso im ima neki čudan ukus, verovatno tretirano nekakvom hemikalijom, sirevi bez ukusa i mirisa, suhomesnato okrenem glavu u stranu kada prolazim pored gondole još od kada sam kupio neki pršut koji je bio toliko odvratan da je odmah odleteo u kantu....
Na kraju ispade da tamo zalazim samo zbog alata, mada i to sve ređe jer sam bukvalno sve kupio što je bilo u ponudi od Parkside alata. Sad kad pogledam novi katalog kada se pojavi ponedeljkom ili to već imam ili mi stvarno nije potrebno :)
Last edited by yaki on 30 Dec 2020 18:21, edited 1 time in total.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 586
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

yaki wrote:.............................. jer sam bukvalno sve kupio što je bilo u ponudi od Parkside alata...........
Nisam kupio do sada nista ALI se ostrim za jednu keksericu cim se pojavi u njihovoj ponudi .

Ima da se guram i laktam sa svima redom cim tako nesto naprave i ponude na trzistu , ocu da se igram par dana

da me mine zelja ako vec ne mogu sebi da priustim LAMELLO

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C3ic9zrmD4c[/youtube]
Last edited by LepoJeBitiFin on 30 Dec 2020 19:29, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

da da, i sirevi su tu negde - nisu toliko dobri (kao ni alati), - koliko ih (poneke) drugi nemaju. ponekad. - nego eto, licno, vise para im dadoh za te sireve, nego za te alate. evo ove stege jos drze ovu dasku uzgred budi receno :)
regularan tip skroz
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Test male japanske testere koja je 8.1. u katalogu:

https://youtu.be/6czRHElyHDM
Post Reply