Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

E j***ga
odustajem, ko u onoj poslovici, si me dotukao sa iskustvom.
:)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd da ne preterujemo...
Za stvari kao sto je postaljvanje laminata, seckanje letava na otprilike tacnu duzinu za neku konstrukciju tipa podascavanja krova, seckanje kanalica, sve ono gde nije potrebna preciznost a radi se puno puta... ovakav (ustvari bilo koji) ger se itekako isplati.

Ja volim rad rucnim alatom, ali secenje laminata njime bi bio cist mazohizam.

Sasvim je druga stvar, sto ljudi kada kupe ger, ocekuju da on radi i ono za sta je prvenstveno namenjen, to jest precizne rezove pod tacnim uglom. E to ovo drustvo ne moze da obavi.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

Ne vidim nista lose sto je momak zeleo na kp-u da upozori ljude koji nisu informisani da nw budu prevareni i ne vidim zasto biste navijali za nekog ko nije informisan da bude prevaren.Sto se tice parkside alata,oni su toliko pometnju i frku digli medju ljudima da su misljenja i te kako podeljena.Jedni po difoltu ih smatraju losim samo zato sto su jeftini pa po toj logici ih odmah smatraju losim,drugi pak imaju i te kako dobra iskustva sa njima.Ja cu dati dva pozitivna iskustva koja imam sa parkside alatom,a to je aku busilica i potezna testera.Sve alate koje imam u radionici su marke bosh(sto plavi sto zeleni) i makita,jedina dva alata koja nisu te marke su ova vec spomenuta.Aku busilicu parkside imam evo vec ravno dve godine i konstantno je u upotrebi,za dve godine meni taj alat radi kao i prvog dana,baterija mi radi kao i prvog dana,dok sa druge strane aku busilica plava bosh istih specifikacijama mi je pokazala znake umora posle godinu i po dana i baterija je vec polako za zamenu.E sad,ja sam bosovu aku busilicu platio 17000din,a parkside sam kupio van Srbije u Lidlu u Slovackoj za 30e.I onda kako neko moze da kaze da je rec o alatu koji je cisto djubre kad sam ja licni primer da me je parkside alat bolje posluzio nego bosh po troduplo nizoj ceni.Sto se tice potezne testere,laser precizan,uglovi precizni sljaka mi oko godinu dana bez najmanjeg problema,a platio sam je samo 100e i kako posle neko moze da mi kaze da mi se ne isplati da dam 100e za poteznu testeru ciji su uglovi secenje i vise nego precizni i na koju imam 3 godine garancije?Nije u ravni za boshovim pms 8s koji sam gledao,ali taj bosh kosta 25000din,ali tvrdim da je bolja nego enhellova potezna testera th sm 2131 koja kosta 19000din to tvrdim 100%..I vidim da se ovde konstantno komentari daju iz ugla jednog profi stolara,ljudi,morate da shvatite da vecina ljudi ovde su vikend ili mesecni hobisti koji vole da naprave neku policu ili sto jedanput u dva,tri meseca,zasto bi nekome ko je vikend hobista trebao alat koji spada u kategoriju profi alata na koju vi ovde konstantno upucujete?Ako neko nema novca da sebi priusti skup alat,zasto onda ne bi kupio sebi parkside i sa tim alatom zavrsavao posao?Ja ne mogu da prezalim npr. sto sam za bosh multialat dao 9000din,dok je moj drugar uzeo parkside za 3000din i smorio sam se ziv kad sam video da sece duplo bolje nego moj jer ima 310w,a boshova je 220w.Pritom sam ja na boshovu koju sam platio tri puta vise dobio dve godine garancije,a on na parkside 3 godine.Slazem se ja da to nisu alati za profi upotrebu,ima i primera ljudi koji su kupili njihove brusilice koji imaju luft i po 2mm,ali za hobi varijantu tim alatima ne fali apsolutno nista.Zato mi nije jasno sto toliko sputavate ljude u kupovinu istih,jednostavno morate da shvatite da nisu svi profi majstori i da ima i onih kojima je alat potreban jedanput mesecno.Postujem vase znanje i iskustvo i verujem da ga imate daleko vise nego ja,s obzirom da sam mlad imam 27 godina i hobi majstorisanjem se bavim svega dve,tri godine.Ali ja sam isto ovako pao na pricu da su svi alaati sranje osim bosh,makite,dewalt,milvokija,metaboa,hitacija i drugih i za ovih 3 godine na alate sam dao iha ha para i para.Samo na bosch busilicu gbh 3-28 sam dao sa sve priborom oko 55000din(moj otac je recimo pre 5 godina kupio kinesku neku perlu busilicu sa sds prihvatom od 600w,platio je 7000din i evo i posle 5 godina ta busilica busi li busi),a tu su i bosh vibraciona busilica,bosh renda,bosh ubodna testera,makita brusilica,makita slajferica itd itd.Tek skoro sam zastao i pitao sebe,pa cekaj,ja koristim svaki od tih alata dva-tri puta mesecno,sta je meni trebalo da bacim ovoliko para na iste kad sve moje poslove sam mogao da zavrsavam i sa troduplo jeftinijim alatima bez problema.Znaci moj zakljucak je,ako ste hobista koji alat koristi jedanput-dvaput mesecno kupite premijum marke ukoliko imate novca,ali ako vam je svaki dinar bitan,ne bacajte dzabe pare na premijum marke jer i ove osrednje ce vam zavrsiti posao.Pozdrav
Last edited by Vale46 on 24 May 2020 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

yaki wrote:E j***ga, a ja baš kupio taj potezni ger
:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h4g9ZZnCWgE[/youtube]
Neka si je kupio,imam je godinu dana(uzeo sam je preko) i radi mi posao odlicno.Bas sam skoro sa njom napravio novi radni sto za radionicu i bukvalno sam prezadovoljan kako je odradila posao:) Uglovi su odlicni,snage ima i vise nego dovoljno,laser mi je precizan,a cak iako nije mozes da ga nastelujes da bude idealan,tako da bez problema mozes i malo zahtevnije stvari sa njom da radis osim laminata,veruj mi na rec.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3837
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Da se razumemo, ne bavim se profesionalnop drvetom, niti na alat gledam kao na investiciju. Alkat koji imam kosta mnogo vise od on oga sto je sa njim napravljeno. Isplativost mi nikada nije bila bitna.

Takodje ne patim ni od brenda alata. Ako nesto radi za male pare, nemam n ista protiv, tim bolje. Strug za drvo koji imam je kostao stotinak eura, i pravljen je u kini, od obicnioh metalnih profila. No radi posao na zahtevanom nivou.

Ono sto je bitno je da li alat radi. Busilica koja baca dva milimetra ne radi, osim ako nekome cilj nisu elipsaste rupe.

O ocekivanom nivou funkcije i preciznosti ovde mnogi nemaju ni najblazu ideju. Kao ni o koriscenju alata na ispravan nacin. Recimo ni jedan moj alat nema laser, niti je to bilo kakav preduslov za preciznost. Mnogo veca preciznost se postize upotrebom alata na odgovarajuci nacin, uz malo znanja, i malo razmisljanja. No, to je nemoguce na alatu koji se klati u zadnjem polozaju, na izvucenim sipkama, ili na alatu kome osa rotacije testere nije upravna na samu platnu testere, pa rez nije prav, nego je izvod krive.

Postoje i vrhunski alati, (barem po marketing i ceni) koji su jednako losi za neke poslove koje proizvodjac nije uzimao u obzir prilikom konstruisanja. Kritikujem ih jednako kao sto kritikujem i ova sranja iz Lidla.

Uvek postoje razliciti nacini da se stigne do cilja i sa onime sto se ima, na vise nego zadovoljavajuci nacin.Umesto dvadeset razlicitih lidl alata, od kojih je svaki "odlican za hobiste" u prevodu nije ni za sta, mnogo je pametniji za isti novac kupiti tri odlicna koja su dobra i za vrhunski rad, i ukljuciti malo mozak.

Sta ce hobisti koji ukljuci alat tri puta u toku godine, a ne ide po terenu gde nema struje baterijska srafilica, busilica, testera, i ostale baterijske kerefeke? Nizasta, ali opet, ceo trik je u fami posedovanja.

Ovde mnogi kupuju alat koji mi za mojih 30 godina raznih zezanja sa drvetom nikada nisam osetio potrebu. A nisam napravio nista manje stvari od ostalih neprofesionalaca, niti su one manje kvalitetne ili precizne.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd kao ubaci koji novi red, razmak iza tacke...
Ovo je stvarno skoro nemoguce citati.

Ko sto napisah... niko nije prevaren. Nudjenje necega po bilo kojoj ceni nije prevara, pa dal je ta cena veca ili manja od one po kojoj se nudi negde drugo, nema bas nikakve veze sa prevarom.

A taj neko je neinformisan zato sto sam nije hteo da se informise. Dal ga je mrzelo, dal ga bas briga...

To sto tebe boli, i mislis da si mogao da prodjes jeftinije... nema nikakve veze sa prevarom.
Nacrtas se lepo i ti u 5 ujutru ispred lidla, pobijes se sa par baba koje su krenule po pilice... eto...
Neces... onda plati nekome ko hoce.
Ponuda i potraznja, princip na kome funkcionise drustvo u kome zivis.
Ili dizi revoluciju i menjaj drustvo :)

Da te odmah razocaram...
Najveci zagovornici kvalitetnog alata na ovom forumu nisu profesionalni stolari vec upravo hobisti.

A default proistice iz vrlo prostih stvari:
Par kvalitetnih lezajeva kosta skoro kao ta srafilica. Toliko o kvalitetu.
I ta srafilica ima i te kako mana, iako priznajem da su me neke stvari na njoj iznenadile (tipa futer je sasvim OK).

Sad, sto gomila njih ne vidi mane, ili uopste ne znaju da postoji bolje, pa racunaju da to tako treba... drugi par rukava
Samo cu ti reci, da laserski obelezivac nema ni p od preciznosti. Koji god i ciji god bio i na cemu god bio. On je tu upravo za grube rezove.
Pa linija koju ocrtava taj laser je u najboljem slucaju debela bar pola milimetra, a u zavisnosti od debljine materijala ume da bude i milimetar.
Nekom je to "strasno precizno", meni nije ni blizu.

O bosku... ne bih, zadnjih mozda deceniju se ozbiljno iskvario, iako izgleda da ih je zabolelo, pa pocinju polako da vracaju kvalitet.

Da se jos nesto razumemo. Uopste ne kazem da ovakav alat ne treba da postoji, da ne postoji oblast u kojima je primenjljiv...
Nekome ko se hvata alata jednom u mesec dana, ili dva put godisnje... stvarno i ne treba bolji.
Ali nekome ko hocee da uziva u onome sto radi, i to radi kad god ima slobodnog vremena (a to je definicija hobija), moze da zavrsi posao samo ako se bavi grubim stvarima, i nema zelju da postigne vise.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

@BR Pa ja imam takav osecaj,da se ovde vrednuju samo najskuplji alati,a da su svi ostali za bacanje u djubre.

Ne bacaju sve brusilice njihove 2mm,nego sam procitao da nekome zapadne i takva i naravno da sa takvom ne mozes nista da uradis,ali onda odes u lidl i oni ti odmah vrate novac.

I ne kazem da hobista treba da pokupuje sve parkside alate,ali ako je nekome potrebna jeftina busilica sa sds prihvatom,pa zasto zaboga ne bi uzeo njihovu za 5500din i 1050w i 3 godine garancije?

Evo ja imam poteznu testeru njihovu,voleo bih da recimo dodjes u moju radionicu jednog dana pa da je malo isprobas i onda da mi kazes da li takva testera vredi 11900 din ili je mozda trebalo da dam 25000din za bosovu,a pritom mi potezna testera zatreba jednom u 2 meseca.

I da se razumemo,ne pricam ja ovde samo o parkside vec o svim osrednjim markama alata.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Prvo i osnovno pitanje je zasto je nekome potrebna jeftina busilica?
Ako joj je to da je jeftina glavna karakteristika, onda ona ima smisla za nekog ko ce danas da okaci dve slike i jednu policu, i narednih 3 godine ce ta busilica stajati u ormanu.
Za to... slazem se... savrsena.

Ako hoces vise od toga... ta jeftina se ne isplati.
3 godine garancije?
Neki dan sam promenio cetkice na makitinom SDS cekicu. Posle 20 godina :)
A nije kostala ko 6 i po parksajda.

Nije bas da vrednujemo samo najskuplje a ostali su za djubre, ali jeste da ljudi ne treba da ocekuju od onoga sto kosta 3 puta manje da radi kao ono sto je 3 puta skuplje.
Vremenom, shvatis kakva sve ogranicenja ima alat iz nize cenovne kategorije.
To ne znaci da su svi skupi alati dobri.
Ali, retko ko na danasnjem trzistu moze da odrzi visoku cenu a da za to ne pruzi nesto.

Opet... nekome ce i najjeftiniji alat zavrsiti posao.
Upravo taj womax-ov ger sam kupio bukvalno da mi zavrsi jedan posao. Sve ostalo je cist bonus.
Samo od njega uopste ne ocekujem da radi ono sto jedan pravi ger treba da radi.
Koristim ga upravo kad seckam laminat, za neka gruba "kasapljenja" na grube mere... kad mi treba precizan rez, pod tacnim uglom hvatam se rucne testere. Ne radim to dovoljno cesto da bi mi se isplatilo da kupim ger koji je kako treba.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

@mbole Igrom slucajeva sam malo povezan sa pravom pa ti mogu reci da je prevara po definiciji :"Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini"...Dakle ima elemenata prevare i ne,trgovina ne funkcionise na taj nacin,ali to opet mozemo pravno da prodiskutujemo neki drugi put.

Ne znam koja mane treba da uvidim, baterija mi drzi dobro , srafi mi bez problema i bez obzira na velicnu srafa, puni se izuzetno brzo, i radi mi vec neprestano 2 godine, za 30e ja stvarno ne mogu da nadjem ni jednu jedinu manu koja bi uticala na moj rad.

Ne zelim ni mene ovde niko pogresno da shvati, pa ja sam upravo taj koji poseduje sve profi alate(osim dva zelena bosa i ova dva parkside alata) , upravo zbog toga sto me ispunjava majstorisanje i sto zelim da imam kvalitetan alat,a Bogu hvala to sebi mogu donekle da priustim.

Ali ako neko hoce recimo da kupi rendu koja se realno ne koristi toliko, nema potrebe da baca novac na neke preskupe alate, dovoljna mu je enhell od 4900din.

Ako neko voli da majstorise po svojoj kuci,a ne zeli da baca ogroman novac,pa njemu ne treba nista vise od parkside busilice od 5500din sa 3 godine garancije.

Sto se tice drveta, slazem se da tu treba uzimati kvalitetne alate, ali opet, ja sam isao na rizik kad sam kupovao ovu poteznu testeru i na kraju mi se rizik isplatio, zavrsavala mi svaki posao do sad i vise nego korektno.
Last edited by Vale46 on 25 May 2020 01:54, edited 1 time in total.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

@mbole Pa opet kazem, naravno da je bolje imati kvalitetne alate, ali novac je danas glavno pitanje i koliko je neko spreman da da.Imao sam takav utisak da smatrate da su svi osrednji alati za djubre i da nikome ne mogu da zavrse ni najjednostavnije poslove,zato sam sve ovo i napisao,ako sam pogresio,ja se izvinjavam.

Ja sam upravo iz tog razloga kupio bosch gsb 13 re busilicu i gbh 3-28 sa sds-om, pa se nadam da ce mi raditi narednih 10-15 godina bez problema.Ako mi se bilo koja pokvari pre toga,vise nikad necu kupiti ni jedan jedini profi alat ,pa cu menjati lepo womax-ove busilice na svake 3 godine :D
Last edited by Vale46 on 25 May 2020 01:48, edited 1 time in total.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

Vale46 wrote:
yaki wrote:E j***ga, a ja baš kupio taj potezni ger
:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h4g9ZZnCWgE[/youtube]
Neka si je kupio,imam je godinu dana(uzeo sam je preko) i radi mi posao odlicno.Bas sam skoro sa njom napravio novi radni sto za radionicu i bukvalno sam prezadovoljan kako je odradila posao:) Uglovi su odlicni,snage ima i vise nego dovoljno,laser mi je precizan,a cak iako nije mozes da ga nastelujes da bude idealan,tako da bez problema mozes i malo zahtevnije stvari sa njom da radis osim laminata,veruj mi na rec.
Ma znam ja to dobro, zato i ne obraćam pažnju na rigidne stavove, bukvalno za svaki komad ove vrste alata, koji se provlače od samog početka od kada sam započeo ovu temu.
:skool:
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

U proteklih par mjeseci sam u nekoliko navrata posuđivao Parkside alate-
Bušilicu čekićaru sa SDS prihvatom, bušilicu čekikćaru sa SDS prihvatom aku i aku zavrtaljku. Prve dvije sam posudio od lika koji se bavi postavljanjem klima uređaja. Nikad lakše nisam postavio kuhinju u betonski zid, niti sam kad lakše bušio rupe u armiranoj gredi. Lik kaže da nije ni on. Već tri godine ih ima i dosada nije imao nikakvih problema sa njima.
Aku zavrtaljku sam posudio od varioca. Igrom slučaja i on je ima već tri godine. Pokazala se savršenom za ono što smo radili.

Izvinjavam se na dugom uvodu, ali je neophodan za pitanje: Ako taj alat odgovara profesionalcima, i to onima koji rade dosta zahtjevnije poslove od stolarije, zašto bi se iko sa ovog foruma žalio na njih? Mi izbušimo 20ak rupa u zidu da postavimo kuhinju, i to ne svaki dan i ne svaki put u betonskom zidu. Zavrtaljke koristimo da uvrćemo vijke u drvo i ivericu.
Malo-malo neko se žali da je kupio g***o od alata i da više nikad neće kupiti tako nešto. Pa zašto ga nisi zamijenio? Garancija ti traje 2-3 godine kod svih alata koje kupuješ. A ako se pokvario nakon garancije, onda je možda i do tebe. Možda si taj isti alat koristio "ko sivonja", pa bi ti i Makita crkla. Zanimljivo je da niko ne komentariše šta je sve radio sa tim alatom...

BR - pitanje: Momak je kupio jeftin alat koji će povremeno koristiti i koji odgovara njegovim potrebama i ti to nazivaš kupovinom lijekova, odjećaju superiornosti i svrsi posjedovanja. Ti, sa druge strane kupuješ samo brendiran alat koji koristiš manje nego najveći dio foruma, i svima ostalima govoriš da nemaju pojma. Ko ovdje tačno kupuje lijekove i osjećaj superiornosti?

Kad je ovaj forum postao takmičenje u mjerenju k*te? Od nekoliko foruma u kojima sam član, samo u ovom našem se proziva, u svim ostalima ljudi pokušavaju pomoći jedni drugima. Stvarno postaje zamorno pratiti teme...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

@vale
Kako je to neko tebe doveo u zabludu time sto nesto sto on prodaje ceni ovoliko ili onoliko?
Sve i da to nakako uspes da provuces... Da li je to trzisna cena za taj alat, nakon sto je nestao u lidlovim magacinima?
Golf 2 se danas prodaje po nenormalno visokoj ceni za auto star 30 godina. Jel svaki prodavac prevarant?
Mislim da bi takva preprodaja, mogla da se podvede pod neko od dela, ali nikako pod prevaru. Sad... ne znam kako se to zdelo zove (a mrzi me da trazim), ali isto ono pod koje podpadaju tapkarosi.

@sasa
Sto se tice srafilice, ne znam da li smo koristili istu, al par strana unazad sam napisao svoje utiske, kako poiztivne tako i negativne:
http://www.stolarskaradionica.com/forum ... 99#p111399
Najznacajnija mana na toj srafilici je okidac. I to je jako ozbiljna mana za tu vrstu alata.
Druga je nedostatak druge baterije (znam da moze da se kupi, al onda nije ta cena).
Daklam pricam samo o upotrebnim manama, nismo dobacili do kvaliteta izrade, posto njega nije moguce videti uz kratko koriscenje i bez rastavljanja, osim "gumiranog" sloja za koji odmah mogu da ti kazem da nije ni za sta.

Ajde leba ti objasni mi sta je to "nikad lakse" pri busenju rupa u zidu?
Posao svakog SDS cekica je da busi rupe u zidu.
Ako si pre toga koristio vibracionu busilicu, naravno da je lakse.
Ako si pre toga koristio 23-jku, a sad uzeo 26-cu, naravno da radi brze.
Ako pre toga nisi koristio aku SDS a sad jesi, naravno da je lakse.
To nista ne govori o parksajdu, vec o tipu alata.

Meni i kad radim profesionalno (ne stolariju), i kad se zanimam, to sto mogu da vratim alat i dobijem drugi ili novce nazad, znaci jako malo.
U petak sam bio na terenu, postavljao neki video nadzor... sta mislis koliko mi znaci to sto cu u ponedeljak moci da zamenim alatku koja je crkla? 100Km tamo, 100Km nazad, nezavrsen posao, nezadovoljna musterija...
Koliko god zvucalo cudno, jos vise mi smeta kada pocnem da se zanimam i alat pocne da me zeza. Ja svoje slobodno vreme postujem vise od bilo cega.

Sta je radjeno... Evo ovako... Taj makitin cekic je postavio par desetina kilometara kanala, izbusio sigurno par stotina metara kroz debele betonske grede i stubove, burgijom 25mm - 60cm duzine sto je na granici mogucnosti 24-vorke, ostemovao prilicno toga...
Pre par meseci sam morao da mu skratim kabl za nekih 15-tak cm, posto se konacno prelomio na mestu gde izlazi iz rucke, i pre 15-tak dana su joj zamenjene cetkice.
Kupljena je 1999 ili 2000-te, ne mogu vise da se setim.
Da ne zaboravim, stigla je sa 3 metra kabla, a ne sa "patrljkom". I to 3 metra kvalitetnog gumiranog kabla, a ne PVC. Zato je i izdrzao 20 godina.

Bojim se da ne shvatate o cemu pisemo.
BR jeste malo "napadan", al verujte bez lose namere (poznajm coveka).
Posotji razlika izmedju: kupujem alat zato sto je jeftin, i kupujem alat zato sto mi treba za to i to.
Pa makar "to" bio i jedan jedini posao. Od toga kakav je posao, i sta zahteva, kao i naravno planova za buducnost, zavisi da li cu da otvorim novcanik, ili cu da uzmem najjeftinije sto nadjem.

Probacu ovako...
B&D glodalicu, ne bih kupio ni da mi doplate da je uzmem.
Glodalica se koristi za precizne poslove. Ako klacka u vodjicama maltene milimetar, tu nema ni p od preciznosti. Koja je onda svrha kupovine toga?

@ vale
Nemoj se razocarati tim boskom i odustati od kvalitetne robe. Ko sto vec napisah, bosko je jedno vreme debelo srozao kvalitet, a zadrzao cene i ziveo od stare slave. To mu se obija o glavu.
Kao sto smo par puta napisali, to sto je nesto skupo, ne znaci automatski da je dobro. Ali to sto je nesto jeftino, u 99% slucajeva znaci da je lose. Prosto receno od g***na se pita ne pravi.

Eh da...
Priznajem da mi "najvaznija stvar su pare" vec duze vremena debelo ide na ganglije :)

@yaki
Pogledaj na ovom snimku koliko se upreda ger prilikom pritiska kad pokusava da ga otkljuca.
To ger jednsotavno ne sme da uradi.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

@sasasa Upravo to. Sve mi se nesto cini da niko od njih nije posedovao nijedan njihov alat,te mi nije jasno na koji nacin donose svoje zakljucke(ne mislim na tebe bole).Ja sam dao konkretno dva primera koja me sluze savrseno za sada,a voleo bih da cujem od nekog i dva negativna primera.Daleko je parkside od vrhunskog alata, ali mislim da mogu i te kako posluziti svrsi za male pare.



Za BR sam hteo slicno pitanje da postavim,ali reko nov sam ovde pa ce se neko mozda naljutiti, smatram da njegov komentar u najmanju ruku nije primeren.
Last edited by Vale46 on 25 May 2020 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
Vale46
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 19 May 2020 17:29
Location: Beograd

Post by Vale46 »

https://www.lidl.rs/sr/p/tvoja-lidl-cen ... -d2/p18608

Evo je ljudi, bas je sad na akciji od cetvrtak.Pa ko hoce, pravac lidl pola sata pre otvaranja i za 30e uzimate busilicu i bateriju :D
Post Reply