Stolna glodalica (freza)

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
78L05
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 02 Apr 2013 13:28
Location: Virovitica

Stolna glodalica (freza)

Post by 78L05 »

Pozdrav svima,

Planiram kupovinu stolne freze, Naletio sam na ovo: https://www.alatimilic.hr/shop/glodalic ... =1&model=1
Cijenom mi je prihvatljivo. Na internetu pretražujući taj model (Fervi 0559) ne nalazim apsolutno ništa. Zato sam došao ovdje pitati što vi mislite o tome, pogotovo ako neko ima istu.
Za što bih koristio ovo pretežito? Za pravljenje fronti (vrata) s glodalima profil-kontra profil i kosi, žljebove u iverici za vodilice ladica, nešto u masivu (jelovina, smreka, hrast).
Je li konstrukcija u redu i je li 1,5 kW u principu zadovoljavajuće rješenje?
Također, ima li netko bolji prijedlog u sličnom cjenovnom rangu, slobodno neka savjetuje.

Hvala
Last edited by 78L05 on 04 Jun 2018 19:25, edited 1 time in total.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Taj frezer je po meni mali i lagan za takve poslove, za ono sto navodis da bi radio jos ako su u pitanju tablice to su ozbiljna i teska glodala, motor od 1.5kw ih moze pokrenuti al nema dovoljno snage za obradu s druge strane na 6 000 obrtaja kolko je navedeno da je maksimum i njegovih samo 116kg plasim se da bi skakao po radionici a po dimenzijama deluje mi dosta nestabilno.
Bolje pretrazi neke polovne stare industrijske frezere, mozda ces morati malo da se s njim poigras i doradis mu po nesto ali kolko sam pogledao bar kod nas po oglasima moze ih se naci u rasponu cena od 500-1000 eur.
Ako zelis da radis svakodnevno potrazi neki frezer liveni, da ima bar 2.2kw i nekoliko razlicitih brojeva obrtaja i sto tezi to bolje, proveri i osovinu pogotovo ako ima obaranje pod uglom u kakvom je sve stanju pa ako naletis na nesto sto radi uzmes, posle lako kod strugara i bravara doradis ako mu treba izvod za ventilaciju i prema svojoj potrebi napravis odredene vodilice i sablone i miran si.
Last edited by Kole-Stolar on 05 Jun 2018 10:40, edited 1 time in total.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
Post Reply