Stege_sašklamp...

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Stege_sašklamp...

Post by sonus70 »

https://www.amazon.de/-/en/Screw-Clamps ... 92&sr=8-13
Sash klamp.jpg
Drugar dolazi u martu iz Germanije pa ga obično iskoristim za neke sitnice. Isplati li se ovako neke "bezimene" uzimati? 57€ mi se čini OK cena za 4 stege
Bessey bi me koštao skoro duplo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Stege_sašklamp...

Post by mbole »

Nemam iskustva sa NN
Imam neke, nisu bessey, ali nisu ni kinezi (dal bese pony ili tako nesto... stigle s one strane bare...).
Dosta su robusnije nego sto ove deluju na slikama. Deblji odlivci, manji zazori...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Stege_sašklamp...

Post by BR »

nNemam iskustva sa tiim jeftinim stegama. A sto se Bessija tice, izbegavam, Otttoro su mi se pokazale mnogo robusniije.
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Re: Stege_sašklamp...

Post by sonus70 »

Videću još , možda se i odlučim na rizik. Da se žrtvujem za preduzeTJe i prenesem iskustva :D . Treba da lepim neke stranice kreveta koji sebi pravim i trebaju mi neke stege koje mogu da zahvate bar 110cm.
A nikad nikog nisam pitao kakvo je pravilo pri lepljenju : "stegni ko sivonja do granice pucanja stege" ili "stegni dok ne počne/stane da curka lepilo" ili nešto treće. Nisam ni lepio do sad neke stvari koje su u upotrebi morale da trpe veća opterećenja.
Za ovaj krevet se nadam da hoće :haha:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Stege_sašklamp...

Post by mbole »

Pravilo, kao tako prosto... nazalost ne postoji.
Zavisi od broja stega i povrsine koja se lepi.
Sto je veca povrsina koja se lepi, a manje stega, to vise moraju da se stegnu, i obrnuto.

U svakom slucaju, ne treba stezati "da pobele zglobovi".
Neko moje pravilo je otprilike: stegnes dok lepak prestane da "obilno" curi, pa onda jos malo :)
Posto je cilj da isteras samo visak lepka, ne sav lepak.
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Re: Stege_sašklamp...

Post by sonus70 »

Dok sam se ja lomio da li da naručim ili ne te sa amazona pojave se na akciji u lidlu neke na taj fazon. Prežalio 1200din po komadu i pazario 4 kompleta. Još hiljadu ipo za cevke i voila!!! Za probu sam napravio drugaru dasku za klupu na čamcu i odradile sve ok. Čak i malo bolje nego što sam očekivao
Post Reply