Prirodni kamenovi za opstrenje

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Prirodni kamenovi za opstrenje

Post by BR »

Kad se narucuje od ozbilkjnog prodavca, onda je prica mnogo lepsa. Poslato iz Japana u cetvrtak, danas isporuceno. Tri puta bze nego sto Aksi treba od Beograda do Bora, valjda nam i zato tako ide.

A otpakivanje je tek bilo iznenadjenje.


Jel sam bese narucio susi ili kamen??
Image

Mozda je unutra cokolada?

Image

Ipak ne mirise na cokoladu kad se skine folija.

Image

Jeste Koppo, tj mali kamen koji nije pune velicine, i iz kamenoloma koji nije izvikan, ali izgleda odlicno. Vrlo brzo ce da se proba kako radi. Za ono za sta je namenjen, verovatno odlicno.

Image


Imao sam ranije prirodno kamenje za ostrenje, koje je nekako iscezlo, ali mi je ovo prvi novi prirodni kamen u zadnjih 15 godina. Sto se ostrine tice, ne donosi neke prednosti, no trebao bi da znacajno promeni izgled seciva od lameliranog celika koje imam. Da istakne razliku izmedju jigane i hagane, tj tvrdog celika seciva, koje bi trebalo da ostane polirano, a da matira mekana ledja.

Sad u pitanju je poprilicno tvrd kamen, ne tvrd kao za brijace, vec otprilike idealno za alat, finoce 8000-10000, sto je maltene maksimum za prirodne kamenove.

A posluzice i kao uzorak za razgovore, da ne bude posle da smo slepi kod ociju.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Kolika je cena postarine ?
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Neka anomalija je u pitanju. Placeno 22 dolara. Toliko je inace sporovozna, stiglo kurirom.

Malo manje bi platio Aksi od Beograda do Bora.
Post Reply