Bahco tester Made in Japan

Rad sa ručnim alatima
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

Ja sam svratio u radnju da bih kupio taj stanley set za ostrenje i to bas samo zbog vodjice, kamen nemam pojma kakav je malo je okrnjen cosak ali prvo sto primecujem je da je uzak noz od jedne blanje knap staje po sirini drugi je siri od kamena. ( Bole mislio sam da ce makar za tursiju da mi znaci ali vidim da cvrc ). I sama vodjica nije nesto spec ali svakako bolje nego iz ruke da se patim.

Testere sam zbog Momira slikao jer se raspitivao. Mene iskreno zanima da li je ova manja od 5400 bolje stvarno od ove bahco. Bahco je veca i ima i za rip i cros a ova mala ne.

A kamenove slucajno videh pa reko aj da uslikam mozda ce nekom znaciti oni su siri od ovog stenlijevog i pod prstima finiji ali da su tanki jesu.

A sto se cene kod nas tice tako nam je kako nam je. Ja sam skoro uzeo u Nemackoj bgs kofer rucnog alata od 197 komada i izaslo me 95 eura, takav isti set kod nasih prodavaca bi me izasao 160 i jace eura koliko se secam. A i pitanje je opet kod nas koja klasa robe stize.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Koristi Zische
https://www.fine-tools.com/kuns.html
Njih ima svuda i pod JIS i FEPA oznakama i kao kamenje za dressing industrijskih tocila. Pricao sa njima direktno.
Ortak kupuje ili je kupvao jedan deo kamenja za tocilo kod njih.

Da ne ulazim u to ima ljudi ovde u KG koji o tome znaju vise nego stepen tvog na stepen mog znanja.

kamenje koje mi koristimo je malecki delic sistema abraziva ma samo to da opisem ni treba cela strana foruma - stajem ovde o kamenju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Obrati oaznju na oznaku na Misarka kamenovima. Lepo pise F1000, sto je zahtev za oznacavanje kamenova po FEPA standardu. Na kamenovima iz domace prodavnice, oznaka je #1000, sto je nacin na koji se oznacavaju kamenovi po JIS standardu.

Na kraju, siguran sam da ovo u nasoj prodacvnici nije Misarka, previse su jeftini, sa srpskim koeficientom za tako nesto.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Nisam ni gledao BR.

No znam da ako pise Made In Germany (i ne laze) skoro sigurno su Z oni svoje oznacavaju po FEPA ako klijent za koga rade ne trazi NEOZNACENE.
E sad ne znam zasto bi drugi uzimali nemacki kamen ako im je zarada cilj kad imas kineskih sad kao pleve malo skuplji nego olovka.
sem ako smes i ono Made in Germany da lazes.

Znam isto da je cirkus sa Z kamenjem u zavisnosti od toga ko ih prodaje, posto ih ima makar jedno 6-7 imena da ja znam
a da nisu Misarka ili Arkando koji su Z imena .
No svako ko je imao 1000 u ruci ovde makar moze da pipne i zna 3000+ imaju sasvim drugaciji osecaj na dodir.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

BAs tako. Mora neko da ode, kao sto sam napisao pre nekoliko popstova.

A sto se tice Made in Germany, postoji elegantan nacin da se i to dobije. To gde je nesto napravljeno opredeljuje udeo u vrednosti finalnog proizvoda iz raznih zemalja.

Recimo sijes jakne. Porucis da neko u Kini isece materijal, sasije odvojeno levu i desnu polovinu jakne, a onda takav poluproizvod prebacis u jevropu u sto skuplju zemlju to bolje. Ovde sasijes kapuljacu, spojis dve polovine, a na zadnjoj strani na automatskoj masini izvezes kakav god znak. Saberes vrednosti svega, po racunici koja tebi odgovora, i posto je rad u tojh skupoj zemlji jako skup, to spajanje, dodavanje kapuljace i vezenje znaka predstavlja vecu vrednost nego prakticno 90% jakne, koja je dosal iz Kine. I lepo napises zdelo Sveriganac, jer ti pravilo po kome se odredjuje poreklo vezano za najveci deo vrednosti krajnjeg proizvoda.

Ne kazem da je to slucaj, ali scenario po kome neko kupi kamen iz kine (Znas vrlo dobro koliko takve stvari kostaju na veliko) a onda obogati to tako sto napravi kod sebe kutiju, i napise sta napise na kamenu, pa posto je to veci deo vrednosti, ceo paket zapakuje kao da je pravljen kod kuce, nije nemoguc u ovom slucaju.

Kad budem mogao oticicu do prodavnice da pipnem, pa da resimo dlemu. No to ce da ceka minimum dve nedelje.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Svakako Bacho testere imaš i jeftinije samo malo potraži.
Npr ... https://www.ergoline.rs/rucni-alati/ruc ... -11-19-ps/
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

nlazovic u ergoline je skuplja, cini mi se u okovu i u let do it je jeftinija oko 3000 din da je plus imas valjda 10 posto popust.

5200 je za ovu u sredini dozuki sa drvenom drskom.

evo

Image
Last edited by Fica on 19 Nov 2020 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Moja greška, video cenu 5.200 :)
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Ne držite me za reč ali ova druga testera, kataba, mislim da je bila oko 2800 u Okovu kad sam ja išao pre oko mesec dana. Bahco alat nije na jednom mestu a Bahco testere su stavili u baštensku sekciju.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Druga sa koje slike ili iz koje poruke :)
Na poslednjoj slici, druga je dozuki.

Ajde da malo rascistimo pojmove:

Tri glavne verzije:
Kataba - testera bez ledja, zubi samo sa jedne strane - postoji u varijantama sa "normalnom" ravnom drzskom i sa "pistoljskom"
Dozuki - testera sa ledjima, zubi su ocigledno samo sa jedne strane
Ryoba - zubi sa obe strane, jedna strana uzduzni, druga poprecni rez
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

A Azebiki, Kugihiki i Mawashibiki nisu glavne verzije? :pucko:
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Mislio sam na testeru sa drugog linka u prvoj poruci na temi, na katabu sa zakrivljenom, pištoljskom drškom.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

BR wrote:A Azebiki, Kugihiki i Mawashibiki nisu glavne verzije? :pucko:
Pa i nisu, to jest mnogo se redje koriste, barem s ove strane Bosfora :)

Ajd... Kugihiki jos i ima, posto postoje "zapadne" verzije (stanley recimo pravi jednu).
To je tanka savitljiva testera, poprecni rez, zubi sa obe strane, razmetnuta samo na jednu stranu, za rez tik uz povrsinu - recimo kada se krati tipl.
Al ove druge dve retko ko je i video, a u nasim radnjama je misaona imenica da ih pronedjes.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Vidi, upravo sedim i gledam dve Mawashibiki na tastauri.

U nasim radnjama nema mnogo toga sto je negde drugde normalno.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ti ne spadas u noRmalne :smejanje:
Post Reply