Domaci marking gauge

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Domaci marking gauge

Post by urosn »

Nije Veritas ali je ispao madafaking badass :D .
Image
Image

Naravno da je moglo bolje,ali bio sam ogranicen materijalom. Noz nisam napravio, ali se nadam da cu naci nekoga ko moze da obradi tvrde celike, posto nemam nozeve za njih ili da se izved brusenjem. Narucivanje iz inostranstva ne moze zbog isporuke.
Last edited by urosn on 17 Oct 2020 21:33, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Probusi poprecnu rupu kroz civiju, stavi u njuu drsku od burgije 1.5-2mm, koju naostris ukoso, a sa cela uvuci zavrtanj koji ce da je drzi, i gotova prica.

Sto ne moze narucivanje iz inostranstva zbog isporuke?
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Gde god sam gledao da porucim one okrugle nozeve, obavestavalo me da je isporuka nemoguca u ovu zemlju. Razmisljao sam o toj varijanti, cak sam i odradio to sa suprotne strane sipke. Ukoliko ne smislim kako da odradim isto kao sto se i pravi na ovakvim obelezivacima, bice kako si i napisao.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovog trenutka kucam porudzbinu kod leevalley i naravno da moze.

Sad.. postarina nije bas mala (10 USD), tako da se ne isplati uzeti jedan komad al....
Uz to je jedna od varijanti trenutno out of stock, ocekuje se 6 novembra, ali opet... ti ga pravis, pa mozes da biras koji ti nozic odgovara.

Evo probah i kod fine tools, isto no problem (opet je postarina povelika tj 13 Eur).
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Svi salju za Srbiju u ovom trenutku.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Сада схватих зашто сам добијао обавештење да не може испорука(бар претпостављам да је због тога), замаскирао сам IP адресу. Исад видим да може али јесте скупо, и ово ће морати домађе.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Najjeftinije resenje je definitivno sraf sa cela, koji drzi telo burgije, ne celu, nego samo zadnji okrugao deo. Naostris ga prosto, pod kosinom, dobices elipsastu povrsinu, koja vise nego dobro radi, cak moze i da se okrene tako da viuce gauge ka materijalu, sto nije slucaj sa originalnim tockicem
Post Reply