Besplatna knjiga o stolarskim tezgama

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Besplatna knjiga o stolarskim tezgama

Post by BR »

Pre neki dan je Lost Art press na svom sajtu okacio besplatnu kopiju knjige Anarchist Workbench. U svakom slucaju vrlo zanimljiva za citanje i razumevanje konstrukcije i upotrebe tezge.

Link ka knjizi :

https://blog.lostartpress.com/wp-conten ... e-2020.pdf
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nema na cemu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Upravo ulazim da to objavim kad ono medjutim :)

Na to sam naleteo posto sam resio da pravim Roubovu tezgu.

E sad, ima li kod nas da se kupi okov za tu tezgu (criss cross leg vise,wagon vise )? U krajnjem slucaju to moze da se napravi, ali bih prvenstveno kupio ukoliko je moguce.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Kod nas ima u Nemackoj. OD jeftinih Ceskih resenja do skoro pa vrhunskog Benchcrafted-ovog. NAravno za ovo zadnje cena je odgovarajuca.

Na zalost nema najboljeg resenja koje sam ikad video, ono mora da dodje preko bare, i ubija ga postarina. Kada budem pravio sledecu stegu (tj kada finalno resim radioncu) definitvno cu se potruditi da ga nabavim.

Za Rouba koga koga sada koristim pravio sam wagon vise i radi kako tako, relativno dobro. Criss cross moze da se napravi, ako ti se zeza. Na zalost, navojna vretena su skupa i kod nas, pa su oni jeftini cesi jeftiniji od ekvivalentnog pravljenog. A i narucivanje iz Nemacke nije problem.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Znam da moze da se poruci, ako se dobro secam oko 600 evrica je ceo komplet + postarina(ne znam koliko je). Criss cross sistem ne bi trebao da bude problem a imam i dobro navojno vreteno. Ali mislim da ce mi problem praviti tail vise ako budem pravio. Nisam narucivo iz inostranstvu, ali bih se verovatno snasao ako ne uspem drugacije.
Post Reply