Alat sa BUVLjAKA

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Alat sa BUVLjAKA

Post by LepoJeBitiFin »

Meni definitivno treba zabraniti odlazak na buvlju pijacu ( nedeljom )

Iz radoznalosti , duga vremena , dokolice i znatizelje prosetam po Kraljevackoj pijaci nedeljom i kao po

pravilu kupim nesto sto ce mi zatrebati jedanput ili najcesce nijedanput :D

Sitnice su to ali kako zivim u stanu to pocinje da biva problem pa majka i zena sve vise negoduju ....:forbannad:

Malocas dodjoh sa najnovijim ulovom . . .

Image

Jeba me djavo pa upitah roma KOLKO OVO KOSTA i kad mi rece dacu ti alatku i 4 burgijce za

100 din nisam imao obraza da mu kazem necu ( ne treba mi )

A sta ce mi to ni sam ne znam , jedino da pocnem da potkivam jaja :happy:
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Odlican pronalazak. Itekako ima za sta da se koristi kad radis rukom. Burgije nisu original, ali nema veze, obicno u Arhimedovu burgiju idu koplje burgije koje rade u oba smera. Ne vidim ovu koja je u njoj, ako je vrh kao laceta onda je to to. Ako ne mogu da se naprave.

Nekada su se ovakve isporucivale uz scroll saw da mozes da napravis pocetnu rupu kroz koju ces da provuces testericu i isecas otvore. Mozes da busis i rupe koje ce da sluze za vodjenje eksera u odgovarajucoj vrsti drveta, ili sa odgovarajuce prepravljenim eksercicem. Tako sto ga udaris cekicem po glavi da bude sira od precnika burgije. onda ne razdvaja negi kida vlakna pa izbegavas opasnost od cepanja.

Sve u svemu odlican alat a suma je smesna.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

BR wrote:......u Arhimedovu burgiju idu koplje burgije koje rade u oba smera. Ne vidim ovu koja je u njoj, ako je vrh kao laceta onda je to to.
Sad sam malo bolje pogledao i u osnovi burgija je cetvrtasta . ( i stezna glava je prilagodjena tom obliku )

Image

A sam vrh je neobican , spljosten i zasiljen izgleda sa obe strane .

Image

Znaci ova burgija busi i ulevo i udesno :arg: hmmmm .... ima smisla , tako nema praznog hoda jer se naizmenicno

ovaj u sredini drveni deo povlaci gore dole . ( spirala je slobodna u gornjoj zoni i rotira )

hvala BR , svasta nesto covek moze da nauci od tebe . . .

P.S Moracu ovaj deo da procitam zeni
Odlican pronalazak..........................................
Sve u svemu odlican alat a suma je

smesna.
jer je zapretila da ce me OVIM mernim instrumentom Image

sto sam ga zadnji put dovukao ( spasao otpada ) sve po glavi :pucko: ( a tezak je ko more )
Last edited by LepoJeBitiFin on 13 Oct 2019 19:10, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Mogu da preporucim buvljak u Smedervskoj Palanci.Svakog 15-og u mesecu.Jos ako je lepo vreme, ima bas svega.
Post Reply