Iskustva sa Rali 220 ručnim dletom

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Iskustva sa Rali 220 ručnim dletom

Post by leruman »

Pozdrav.
Da li je neko imao iskustva sa ručnim dletom sa linka ispod? Ili generalno kakva su mišljenja iskusnijih kolega o ovakvom rendu.


https://www.rali-shop.com/rali-220-monobloc.html

Deluje kao dobra opcija za neku širu upotrebu jer ima podešavanje debljine koliko nož skida.
Kupovina noževa verovatno je minus, ali sam pročitao na netu da mogu i da se oni isto oštre?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo nije dleto nego rende (blanja, hobla...).

Ne znam... Ovo konkretno nisam probao, ali sve ovakve varijante koje sam video i uhvatio u ruku, nisu se pokazale.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To je rende za one kojima rende ne treba. Za one kojima rende treba je za zaobilazenje.

Seciva nisu predvidjena za ostrenje, pa mozda mogu da se naostre jednom, ali ne i vise puta. Posto su vec takva, mnogo je teze izvesti igre sa zaobljavanjem ivice seciva, koje su obavezne da bi rende uopste radilo kako treba.

Uz to rende je prilicno lagano, sto je u vecini slucajeva mana.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Imao sam prilike da radim sa njima i za sta su napravljena su OK. Teren - ne radionica.
Za nas nisu, jer su preskupa ako uracunas ceo trosak.
Dve karbidne ostrice su 50$ 10 HSS oko 40$ sto nije skupo za poslove za sta su

Komsija preko puta je u Kanadi radio (imao malu firmu) za renoviranje kuca i doneo ih je iz CA sa punom kutijim ostrica.
Kod njega sam i probao kad je radio brodski pod i lamperiju.

Da naucis radnika sa njim da radi je 10 sekundi ukupno i eto dzabe ostrica.
Podesavanje trivijalno ostrenja nema, moze da pada i na nju da pada sve i svasta, bacis u kofu i u njoj nosis i slicno.

Ovde je kljuc precizno uradjeno u fabrici, trajno, jeftino i na njoj moze da radi kafe i kuvarica i nocni cuvar.
Last edited by momirz on 28 Jun 2019 19:29, edited 1 time in total.
Post Reply