Sash clamp heads

Rad sa ručnim alatima
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

koristio sam samo Amazon. nisam koristion druge sajtove.

pokusaj amazon.de ili amazon.co.uk oni nekada imaju isporuke za srbiju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Svako slanje iz Engleske preko 2kg je jednostavno preskupo. Nije jeftino ni ispod 2kg, ali cene eksponencijalno skoce iznad.

U najjeftinijem servisu, paket blizu 2kg je oko 22 eura. Paket i gram preko 2kg je 44 eura.

Na srecu slanje paketa iz Nemacke je pojeftinilo, i to skoro duplo.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

BR wrote:To je cena za 1 komad. Nije bas 4x skuplje, ali blizu.

Zvao sam ih prosle godine, kada sam ih video prvi put. Ista prica kao i za jos sto sta sa njihovog sajta.
Sve zavisi gde naletis na koju cenu, pogledaj na amazonu: http://alturl.com/89mqu
zato sam mu i reko da uzme bolje dva kompleta kad vec narucuje, bar da moze da uradi po dva panela istovremeno, ili da stavi i kontru ako radi od debljih materijala.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Slazem se sa tobom, kada se kupuju stege kupuje se uvek veca kolicina.

No, ako ima prostor mnogo je pametnije napraviti nekakav ram za lepljenje panela, pogotovo sto se paneli lepe stalno, kostace isto, ali ce biti upotrebljivije. Ima jedan projekat u Shop Notes, a mislim da negde postoji i video sa instrukcijama. Samo sto bi ja tu ponestio i promenio, posto resenje ima mana.

Inace moj izbor za takve stege je Japanski Otoro, koji je prilicno skuplji, ali i daleko kvalitetniji. Samo ne mogu samo sa jedne strane za deblje panele.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa zato i kazem za kontru sa druge strane.
A da pravi ram presu se ne isplati za amatere i to zauzima neki prostor, druga prica. O tome sam i ja razmisljao, ali nemam iskustva sa onom pneumatikom kako se povezuje, a gotove prilicno kostaju.
Last edited by Pezzo on 28 Nov 2017 19:46, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sto pneumatika, kada sve mozes da resis prilicno jeftino sa navojnim vretenima, koja su jeftina. Recimo M18. Hod uopste ne mora da bude veliki, pomeras oslonce sa druge strane, pa ti treba hod od nekih 50mm.

A sto se prostora tice, napravis je vertikalnu, pa uza zid.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Da ne pricamo bez veze, mislio sam na doradjenu verziju ovoga iz videa. Nije savrsena, ali moze da posluzi kao osnova za doradu. Ako ti trebaju planovi za ovu, vici.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TA8t8EezxVc[/youtube]

Treba dodati mehanizam za stezanje u drugom pravcu.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pneumatika je mnogo bolje resenje jer svi cilindri guraju istim pritiskom, a i stegnu u sekundi i otpuste isto tako ( i pri lepljenju ramova i panela).
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

A moze i sa koracnim motorima, pa imas kontrolu i dimenzije na koju stezes. Jedino sto pricamo o amaterskoj presi.

Kakvu kontrolu stezanja u isto vreme imas sa pipe clampovima ako nemas jednak broj pomagaca koliko i stega, a onaj koji kasni dobije po ledjima mackom sa devet repova kao primer ostalima?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ma ima raznih resenja i sa hidraulikom i centralizovana i manuelna i mehanicka stezanja, ali je najprostije sa pneumatikom, spojis na kompresor i puf puf :) https://www.makxilia.biz/it/macchine-la ... /strettoi/
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sve je to lepo, no uporedi cenu, prostor, i kolicinu izlepljenih panela. dva stea cevnih stega kostajiuotprilike koliko i ova naprava gore od drveta, koja je upotrebljivija, za specijalizovani posao.

Sa druge strane ti pneiumatski ramovi su koliko? Barem 20 puta skuplji. I jos moras da razmisljas o svemu sto niosi kompresor.

Voleo bih i ja Marunaka Super Surfacer, ali to se zove ludilo, a ne racionalno razmisljanje.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa skupe su sve, ali skalameriju mozes i sam da navaris od profila, to rade i u fabrici.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

drvene koje je bole nacrtao samo malo drukcije okrenute moze svako sebi da napravi samo sto sam ja ranije pravio 80*50 mm s par flahova malo armature ,brezoni su badava ....ali obavezno s kontrom (stega i lega )::navodnici::

moji profili na panelnim stegama su sine ,malo su potezi ali... :troona: nema nikakvog uvijanja i ja u neko vreme planiram pneumatiku ,sad su kvalitetni navoji 22 mm .
imao sam pneumatskih klipova badava ali nemam pojma koji ,koja sila....nisam se rspitao a roba vruca i brzo se razgrabila :smejanje:
Post Reply