Sash clamp heads

Rad sa ručnim alatima
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nema ni carine ni PDV-a.
Alat koji sam nedavno kupio je naručen iz Beča. Jedini trošak je bila poštarina.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Koja je bila vrednost posiljke?
Cesto, kada je vrednost manja od 50€, nema ni PDV-a
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

BR wrote:Nesto nemam iskustva da carina odokativno odredjuje dazbine. Sve zavisi odakle je paket, posto su Kinezi cuveni po toome sto deklaracije nisu tacne, no jos mi se nije desilo da racun iz prodavnice, iz neke opd zapadnih zemalja nije prosao.

Na pakete ispod 50 eura se placa 20% PDV na vrednost paketa, na pakete preko toga 10% cartine + PDV na osbnovicu koju cini vrednost paketa + postarina.

Jedino sto su sada ultra spori, zbog strajka u posti.
Nisam nigde naveo a mislio sam na isporuke iz Kine...
Još jednom napominjem da nisam imao takva iskustva ali nisam skoro ništa ni naručivao...
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Oko 110 E sa poštarinom
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Opet upropastismo temu,. al nema veze.
saša wrote:Nisam nigde naveo a mislio sam na isporuke iz Kine...
Još jednom napominjem da nisam imao takva iskustva ali nisam skoro ništa ni naručivao...
To je posebna kategorija, i ne bih se slozio da carina odokativno odredjuje cene, nego da samo ne prihvata izmisljene racune. Sa punim pravom. To sto kod nas pojedini nece da plate obaveze, pa se ljute kada ih uhvate je samo njihov problem. Generalno, sa takvim postupanjem carine su na istom nivou kao i svi koji narucuju iz zemalja u kojima se zakonske obaveze postuju.
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

Samo da se nadovezem na prethodne postove.

pokušao sam da kupim, međutim Rutlands nije prihvatio niti jednu karticu koju koristim. koristio sam kartice i kolega međutim tražili su neke šifre za koje nikada nismo čuli. tako da sam naručio preko fine tools one kineske pa ću videti da li su od neke koristi. svakako se javljam sa utiscima i fotografijama iduce nedelje.

po pravilu, na svaku kupovinu se plaća PDV u RS, i to je pravilo. da li nekada to ne ispoštuju, sigurno.

Carina, kao posebna dadžbina se plaća na vrednosti kupovine preko 70 evra.

ja gotovo sve kupujem i šaljem u inostranstvo kod rodbine ili kolega tako da smanjujem troškove prevoza pdv-a i carine (osim ako čast nije previsoka :)).

kada sam naručivao iz USA neke druge stvari uvek su mi naplaćivali PDV jer je vrednost bila ispod 70evra.
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

i da, jako bitna informacija. Bio sam u Matrox-u u subotu i nude 30% popusta na sve Colorex proizvode. Vidim da imaju dosta široku paletu proizvoda za finishing tako da ću ih posetiti sigurno ovih dana.

promocija nije vremenski ograničena tako da imate vremena.
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

mala ispravka 50 evra.
User avatar
IvanR
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 10 Jan 2014 14:24
Location: Knjazevac

Post by IvanR »

sergioj wrote:mala ispravka 50 evra.
Trebalo bi da je 50e kad kupujes od pravnih lica, a 70e od fizickih kad kupujes u inostranstvu. Mada u zadnje vreme PDV naplacuju za sve posiljke, u BG se nesto i provuce, pretpostavljam zbog obima posla, u Nisu na sve naplacuju 20% PDV.

To su moja iskustva.
Last edited by IvanR on 27 Nov 2017 16:18, edited 1 time in total.
Nemoj silom,uzmi veci cekic.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To je cena za 1 komad. Nije bas 4x skuplje, ali blizu.

Zvao sam ih prosle godine, kada sam ih video prvi put. Ista prica kao i za jos sto sta sa njihovog sajta.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

IvanR wrote:
sergioj wrote:mala ispravka 50 evra.
Trebalo bi da je 50e kad kupujes od pravnih lica, a 70e od fizickih kad kupujes u inostranstvu. Mada u zadnje vreme PDV naplacuju za sve posiljke, u BG se nesto i provuce, pretpostavljam zbog obima posla, u Nisu na sve naplacuju 20% PDV.

To su moja iskustva.
Ne bas kad "kupujes od fizickih lica", posto u celosti to glasi:

•pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu, koje nisu komercijalne prirode i za koje nema obaveze plaćanja, u ukupnoj vrednosti do 70 evra (ove pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina i PDV);

Daklem radi se o posiljci koju ti na primer salje tetka na poklon, a ne o necemu sto si kupio od Chung-Chang-Chong-a.

•pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 50 evra (ovakve pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina, a PDV se plaća).

Ovde se radi o kupovini, bilo koje vrste, i uvek se placa PDV.

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FA ... iljke.aspx
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

E bas koristan link, sve je lepo objasnjeno. Sve u svemu 32% pdv i carina (na cenu sa prevozom) plus postanske usluge ovde sa dostavom.
User avatar
mrdjenovac
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 14 Aug 2013 17:44
Location: Sabac
Contact:

Post by mrdjenovac »

Meni je prošle nedelje stigla tlačna sklopka DHL-om 47 $ free shipping kupljena na ali express i nisam platio ništa - ni PDV, ali morao sam da pišem izjavu i šaljem u DHL da nose na carinu - da je predmet nekomercijalne prirode namenjen upotrebi u domaćinstvu ... plus još tri lista ... znači papirologiju užas, plus je stajalo na carini oko 10 dana ...
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Imas li neki link do sajta , trebao bi mi neki kojimsalje zapravo u srbiju ,amazon je jednostavno preskup.
sergioj wrote:Samo da se nadovezem na prethodne postove.

pokušao sam da kupim, međutim Rutlands nije prihvatio niti jednu karticu koju koristim. koristio sam kartice i kolega međutim tražili su neke šifre za koje nikada nismo čuli. tako da sam naručio preko fine tools one kineske pa ću videti da li su od neke koristi. svakako se javljam sa utiscima i fotografijama iduce nedelje.

po pravilu, na svaku kupovinu se plaća PDV u RS, i to je pravilo. da li nekada to ne ispoštuju, sigurno.

Carina, kao posebna dadžbina se plaća na vrednosti kupovine preko 70 evra.

ja gotovo sve kupujem i šaljem u inostranstvo kod rodbine ili kolega tako da smanjujem troškove prevoza pdv-a i carine (osim ako čast nije previsoka :)).

kada sam naručivao iz USA neke druge stvari uvek su mi naplaćivali PDV jer je vrednost bila ispod 70evra.
Post Reply