Sash clamp heads

Rad sa ručnim alatima
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Sash clamp heads

Post by sergioj »

Da li je ovo ok kupovina. Inače isporuka vi bila u Beču koji posećujem krajem naredne nedelje pa bih to preuzeo.

Radiću neke horizontalne panele iduće nedelje pa sam u nedoumici da li metarsku stegu ili ovo

http://www.rutlands.co.uk/sp+woodworkin ... k6705pack4
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni je ovo mnogo bolje od klasicne stege. No ove stege pravi mali milion radionica iz Kine, i kvalitet debelo zavisi od dobavljaca.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Ja sam uzeo stege koje se s jedne strane usarafe, a druga strana klizi...ovo mi se ne sviđa moraš imat ubusene rupe.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ovo je bolja varijanta za panele. Pogotovu kada uracunas pare.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

BR wrote:Ovo je bolja varijanta za panele. Pogotovu kada uracunas pare.
Pare su 1 / 1...za ovaj tip stege ako kupuješ gotov profil koji je busen kosta više nego cijevna stega...jedino da si od tvrdog drveta busiš rupe, možda me slika vara no mislim da nisu baš robusne.
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

Ovde kaze da je u pitanju @cross section of 25mm

Da li to podrazumeva kvadratne cevi.

mislim da ovde nisu potrebne rupe jer ima pritezanje. radio sam nekada davno sa slicnim i funkcionisale su.
User avatar
sergioj
Šegrt
Posts: 28
Joined: 05 May 2017 12:18
Location: Beograd

Post by sergioj »

i da Head Size 45mm Wide x 50mm High

mislim da za moje potrebe 5 cm visine je i vise nego dovoljno. ipak su u pitanju 4.

u svakom slucaju narucicu jer je vise nego povoljno. na Fine tools https://www.fine-tools.com/pipeclamp.html imaju ove kineske koje su istih dimenzija i deluju dosta losije izrade nego ove.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Uzmi dva kompleta, da mozes da stegnes bar panel od metar, metar ipo.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ove stege se montiraju na drvenu letvu, 50x25. Rupe moraju da se buyse, ali je to sitnica. Daleko su upotrebljivije od pipe clamps, barem onih koje se prodaju za iste pare. Pre svega ih je lakse skladistiti, jer nema problema sa korozijom, a i letve se opcas posla naprave.

Nema potrebe da se mobntiraju na profile.

Za lepljenje panela tesko je naci bolju stegu po toj ceni, a i prilicno vecoj od toga. Prva upotrebljivija stvar kosta otperilike 4x skuplje.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nesto razmisljam...
Ako se koristi drvena letva recimo 50X50mm, i napravi tako da je zasecena sa gornje strane, moze da radi brze, to jest da ne moraju da se odvijaju i zavijaju srafovi.

Nesto ovakvo:
Image

Nisam crtao jednu stegu sa sve navojem (mrzelo me), al princip je isti.
Raspon izmedju zareza treba da bude malo manji od maksimalnog hoda navojnog vretena, to jest verovatno dosta redje idu zarezi nego na crtezu.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Ima brdo takvih u uradi sam verziji, samo kucaj "bar clamps".
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

sergioj wrote:i da Head Size 45mm Wide x 50mm High

mislim da za moje potrebe 5 cm visine je i vise nego dovoljno. ipak su u pitanju 4.

u svakom slucaju narucicu jer je vise nego povoljno. na Fine tools https://www.fine-tools.com/pipeclamp.html imaju ove kineske koje su istih dimenzija i deluju dosta losije izrade nego ove.
Ajd kad dobiješ stege javi koliko te je odrala carina, prevoz... Zadnjih nekoliko dana čujem da carina kod nas za ovakve i slične pošiljke dere po principu "Đoko od oko".
Last edited by saša on 24 Nov 2017 20:34, edited 1 time in total.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Kod nas nema carine za posiljke do 50e, a za prtljag je min. valjda 100-200, ali nisu bas velika zakerala.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nesto nemam iskustva da carina odokativno odredjuje dazbine. Sve zavisi odakle je paket, posto su Kinezi cuveni po toome sto deklaracije nisu tacne, no jos mi se nije desilo da racun iz prodavnice, iz neke opd zapadnih zemalja nije prosao.

Na pakete ispod 50 eura se placa 20% PDV na vrednost paketa, na pakete preko toga 10% cartine + PDV na osbnovicu koju cini vrednost paketa + postarina.

Jedino sto su sada ultra spori, zbog strajka u posti.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A covek lepo napisa da mu isporuciju u Becu, i da on ide tamo krajem nedelje... tako da posta i pravila za pakete nemaju nikakve veze sa tim. Vaze Austrijska pravila sto se tice prijema posiljki iz inostranstva, a kakva su... nemamo predstavu.

Kada unosis robu (daklem ne paket, vec fizicki prelazis granicu sa robom), vaze savim drugacija pravila.
Post Reply