Narucivanje alata preko interneta i iskustva sa istim

Rad sa ručnim alatima
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Narucivanje alata preko interneta i iskustva sa istim

Post by BojanPN »

Postovani majstori ,

Dodjo do neke crkavice pa bi malo obnovio alat i rucni a mozda i elektricni pa me interesuje preko kojih sajtova obicno pazarite i koje su postarine za isporuku u srbiji .


Pozdrav i hvala Bojan
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ima jako puno prodavnica koje hoce da salju za Srbiju, i sa kojima nema losih iskustva. Na srecu, cene postarine iz Nemacke su pale u zadnjih dva meseca, i to drasticno, pa je Nemacka trenutno najisplativija.

Dve radnje tu ubedljivo vode za riucne alate.

https://www.fine-tools.com/index.html
i
https://www.dictum.com/en/#

Ako mogu da biram, uvek kupujem kod prve. Iskustva su mi daleko bolja nego sa drugom, ljubazniji su, a sajt je daleko bolje uredjen. No Dictum ima veci izbor, i pojedine jako zanimljive artikle.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Pošalješ prijatelja u inostranstvo pa naručiš :) Sigurica :)
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala puno , odlican je ovaj sajt fine tools i postarina je ok s obzirom da stize kroz par dana . Sto se ovog drugog sajta Dictum tice , nepregledaj sajt je blaga rec.
Voleo bih da su se ostali clanovi foruma oglasili ako svakako sam nasao sta sam trazio . Hvla puno
BR wrote:Ima jako puno prodavnica koje hoce da salju za Srbiju, i sa kojima nema losih iskustva. Na srecu, cene postarine iz Nemacke su pale u zadnjih dva meseca, i to drasticno, pa je Nemacka trenutno najisplativija.

Dve radnje tu ubedljivo vode za riucne alate.

https://www.fine-tools.com/index.html
i
https://www.dictum.com/en/#

Ako mogu da biram, uvek kupujem kod prve. Iskustva su mi daleko bolja nego sa drugom, ljubazniji su, a sajt je daleko bolje uredjen. No Dictum ima veci izbor, i pojedine jako zanimljive artikle.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ne stize za dva tri dana, treba im barem 2-3 nedelje. To je DHL ground, posto je DHL preuzeo paket servis od Nemacke poste.

Lazovicu, kako bese, RMA ne salje za Srbiju?

Nazad na temu. Engleske prodavnice su dobre ako ti ne treba nesto veliko, no za bilo sta preko 2kg tezine postarina je jako velika, a i dodaju se spediterski troskovi (Nisam siguran za Parcel Force, no TNT je barem 50 eura domacem spediteru)

U ukupnom skoru su trenutno najpovoljniji Nemci pogotovu kada se uracuna postarina, koja je smanjena od sredine ove godine. Do 5kg je mislim 17 eura, do 10 je 25, do 15 je 39, a preko 20 je 79. I ide na carinjenje na postu, po skracenom postupku, pa nema dodatnih troskova ovde.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

RMA nema Srbiju na spisku, ali može im se poslati upit na mail.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala @nlazovic , odlicni su svi narucio bi nesto od rucnog alata da probam do 50 eur ,nadam se da mi nece obracunati carinu .
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Do 50 eura se racuna samo PDV na vrednost robe + otvaranje paketa. Racunaj 20% u dinarima, po srednjem kursu NBS + 150 dinara za otvaranje.

Preko 50 eura placa se 10% carine + 20% PDV + 150 dinara otvaranje ako je pismo (do 2kg) ili 450 dinara preko 2kg. Jedino sto se za osnovicu za racunanje dazbina uzima cena paketa + postarina.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Manji i laksi paketi prodju i bez pdv-a, a oni bas mali, npr noz za blanju, prodju i bez troska otvaranja paketa
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To se desava sve redje. Zadnjih 12 meseci mi nijedan paket nije prosao bez PDV-a, a po onome sto cujem, i kod ostalih je isto.

Uzeli su PDV i na paket sa tri mini scrapera, nije imao ni 100 grama.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Samo se razbesnim.
Joj u kom provizoriumu od drzave zivimo.

Ako ti trebaju veritas testere cena je kao kod Lee Valey. Imam visak. Ne taknute. Carcas i Dovetail.
Last edited by momirz on 29 Sep 2017 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
dragisao
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 13 Apr 2019 13:17

Post by dragisao »

https://imgur.com/czGQ05W

Molim vas da pogledate sliku. U pitanju je dewalt dw745 cirkular. Sa Axminstera. Nikada nisam narucivao sa ove stranice, pa me zanimaju iskustva. I zanima me ovo dodatno placanje

Prepay KM 379.58 for duties, taxes and fees now to guarantee no additional charges on delivery. Da li je stvarno tako? Sta iskustva kazu? Iz BIH sam. Ako znate za neku bolju opciju ja bih bio prezahvalan. Moze dostava i u Srbiju.
Last edited by dragisao on 13 Apr 2019 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

dragisao wrote:https://imgur.com/czGQ05W

Molim vas da pogledate sliku. U pitanju je dewalt dw745 cirkular. Sa Axminstera. Nikada nisam narucivao sa ove stranice, pa me zanimaju iskustva. I zanima me ovo dodatno placanje

Prepay KM 379.58 for duties, taxes and fees now to guarantee no additional charges on delivery. Da li je stvarno tako? Sta iskustva kazu? Iz BIH sam. Ako znate za neku bolju opciju ja bih bio prezahvalan. Moze dostava i u Srbiju.
Nisi dobro pročitao. To je samo avans za carinu i PDV koji treba da uplatiš. Ukupna cena ti je u donjem desnom uglu na slici - 1654 KM.
Last edited by nlazovic on 13 Apr 2019 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

nlazovic wrote:
dragisao wrote:https://imgur.com/czGQ05W

Molim vas da pogledate sliku. U pitanju je dewalt dw745 cirkular. Sa Axminstera. Nikada nisam narucivao sa ove stranice, pa me zanimaju iskustva. I zanima me ovo dodatno placanje

Prepay KM 379.58 for duties, taxes and fees now to guarantee no additional charges on delivery. Da li je stvarno tako? Sta iskustva kazu? Iz BIH sam. Ako znate za neku bolju opciju ja bih bio prezahvalan. Moze dostava i u Srbiju.
Nisi dobro pročitao. To je samo avans za carinu i PDV koji treba da uplatiš. Ukupna cena ti je u donjem desnom uglu na slici - 1654 KM.
U pravu je , to je samo avans . Ja sam bio narucivao jedno vremen neke sitnice sa Axministera i nisam placao porez i carino , postarina je bila nesto oko 15 eur , a onda su nebeski podigli cene postarine ili transporta tako da mislim nista ne moze da se naruci a da transport bude ispod 23 eur. Mozda se isplati evropljanima ali nama ne .
Post Reply