Axminster blanje - licna iskustva

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Axminster blanje - licna iskustva

Post by momirz »

Treba da mi stigne poveca zapremina iz UK pa prijatelji popunjavaju supljine u Paketu:)

Ima li ko licno da je probao Axminster Rider blanje?

Konkretno No 6 ili 7

Pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Rider je preruseni Anant. Video sam jedan No4, koji je izgledao no da mu ne pridjes, sa losim finisom, ali je bio relativno upotrebljiv.

No, 6 i 7 su druga prica, kod njih vaze malo drugaciji zahtevi za ravnocu, a i najmanje odstupanje se zahteva dosta rada posto je povrsina poveca. Meni je Stenlijev No6C, sa coragurated tabanom bezao za 0.15mm iz ravnog, pa mi je trebalo 4 dana celodnevnog struganja da ga uteram u odgovarajuci stepen ravnoce. A ako odstupa vise, jedino resenje je dobar glodac, koji ce da napravi i odgovarajuci nosac-alat za obradu, pa da ga izravna glodalicom. No to je sulud posao, posto kosta debelo, ako se uradi kvalitetno.

Ja bih odusao, uostalom, kada uzmes u obzir zamenu noza, i vreme koje ces da potrsosi, ni Veritas No6, ili LAJ nisu daleko.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Jesi li probao?

Ozbiljno pitam, samo me licno iskustvo interesuje i samo Ax-Raider. Za ostalo koje je alternativa imam izvore.

Pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ne. Kupi pa probaj ako te bas zanima.

Od nas trojce na forumu koji koristimo tadicionalne alate, i jos dva tri clana koji se ne javljaju, zasto mislis da iko ima Ridera. Ovde otprilike nas dvojca kupujemo redovno, ali samo prvu klasu alata.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Nije za mene.

Ima podosta vise od "dva tri" makar oni koji su dosli kod mene i koje sam upoznao.

Ne bi pitao i znam da je verovtno bespredmetno ali, nisam nasao ocene za vece AX blanje a pretresao sam sve sto sam mogao.

I nisam pitao samo ovde nego svuda gde sam mislio da mogu da dobijem odgovor.

Ne mislim da sam ucinio zlocin time sto pitam, a pomislio sam da je cena prihvatljivija nego ostale nove blanje pa mozda neko ovde i ima.

Zeka
Post Reply