Brusno kamenje made in Serbia

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Brusno kamenje made in Serbia

Post by momirz »

Ima li neko iskustva sa ovim kamenjem za ostrenje:

https://www.youtube.com/watch?v=ziskkYcxLmU

150 mm duzina je malo kratka ali bi mogao da koristim za neke druge stvari pa me zanimaju vasa iskustva ako ih imate.
Last edited by momirz on 31 Jul 2016 18:52, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Prvo ozbiljan odgovor, ako zanemarimo ostatak price. To je kamenje sa magnezitnim vezivom, i sve da je vrhunsko, to je prevazidjena tehnologija. Vrhunac kamenja sa magnezitnim vezivom je Sun tiger, i cak da je postigao isti kvalitet, i dalje je to kamenje koje je tehnoloski na dnu lestvice, i od njega ima daleko boljih resenja.

A cene su mu na nivou bezobraznih za takvo kamnenje.

A sada na ostatak price. Proizvodjac tog kamenja nije nikada u zivotu uspeo da napravi nista sto je iole na donjem kvalitetnom nivou. Nekolicina nas ovde zna nekoga ko je imao prilicno stete sto je probao da koristi njegove paste, u nadi da ce nesto da ustedi, i umesto da je ustedeo, platio je nekoliko novih filcanih tocila.

O kvalitetu njegovih proizvoda govori i ovo..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tl43W-bOmz4[/youtube] Da zanemarimo oblik, pogledaj samo pukotine u kovackom varu, i inkluzije sljake po secivu.

Inace je doticna osoba banovana sa svih ex Yu nozarskih foruma zbog trolovanja, a sluzi i za podsmevanje kada niko nema sta pametnije da radi.

Ako tre bas zanima, o njemu ima tema i tema, sve postavljenih od ljudi koji su kao i ti mislili da je on u stanju nesto da proizvede.

A krajnja iskustva su ovakva http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=6435.0 a ima jos mnogo takvih.

Ukratko, savet je da zaboravis, i uzmes posteno kamenje. Ako vec hoces domace, Krumenaker pravi neke kamenove sa kojima nisam bio zadovoljan, ali opet, mozes da probas. I nisu mnogo skupi, reda desetak eura po kamenu, ako se dobro secam.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Hvala BR.

Na osnovu razmenjenih e-mailova stekao sam isti utisak o coveku posto nije umeo da odgovori ni na jedno pitanje osim cene.

A kamen trazim nesto relativno jeftino za grublje stvari (malo finije nego 180 brusna traka na tracnoj brusilici).

Dobar brus za kosu bi mi vrsio posao ali to ne znam gde da pitam za savet.

Hvala i pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sta hoces da radis sa tim kamenjem? Bez 30+ eura ne vredi gledati kod japanaca, mada za tu sumu ima odlicnih resenja. Kod nas, mozes da probas sa Krumenaker-om, a koliko mi se cini ima i drugih koji prave brusne kamenove. Na kraju pitaj Ginica da li hoce da ti napravi kamen u odgovarajucoj granulaciji, on je prilicno otvoren za saradnju, i ne preskup. Jedino sto ne znam da li pravi brusne kamenove, posto sam samo uzimao tocila kod njega.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ostrenje bastenskog alata "grubih nozeva" i slicno. Mogu da odradim na ovome sto imam ali mi je grehota da trosim za tu namenu. (Kao sto mi je grehota da trosim DIA polishing smirgle i paste za alat).

Kad vec pomenuh DIA paste ovde negde si rekao da imaju relativno povoljno da se kupe. Moze li neki link?

Pozdrav
Last edited by momirz on 02 Aug 2016 19:45, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Link ti je zadnji red prednjeg dela buvljaka u Bubanj Potoku prema auto putu, i Rus koji donosi sve vrste dijamantskih ostrackih alata. Zadnjih 10 godina stoji na istom mestu. Paste su bile od 500 do 1000 dinara po kutiji, u zavisnosti od velicine zrna.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Moguce je dolazi i u Kraljevo, posto vecina njih "ordinira" na svim iole vecim buvlajcima (NS Najlon, Bubanj Potok, Kraljevo...)

A za basteniski alat i slicno... mozda bolje da napravis neki DIY belt sander? Ima gomilica planova po netu, pocevsi od woodgears, u sustini ne kosta maltene nista sem malo spera i par lezajeva od po 50-tak dinara (za pocetak kao motor moze i rucna busilica).
A za takve stvari zavrsi posao daleko brze nego bilo kakav brus.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Verovali ili ne ni na jednom od tih buvljaka nisam bio, valjda zato sto sam ocekivao da budu kao kragujevcki, gde je alat kineski, i ti losiji nego onaj koji Kinezi prodaju u svojim radnjama.

KOjim danima je buvljak u BG i KR?
Last edited by momirz on 03 Aug 2016 14:11, edited 1 time in total.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

U BG je subotom od rane zore do jedno 12-13 na Bubanj Potoku, u NS nedeljom na najlonu.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U Beogradu je zanimljiva kupovina od nekih 6, 6:15, do 9:00. Posle toga, ima samo jeftinog kineskog alata, kao i na svim ostalim mestima. Sa casnim izuzecima, na jedno dva tri mesta, ako se pojave Ukrajinci.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Hvala puno na informacijama.

Ova o vremenu kada teba da se dodje je bas vredna.
Jos jednom hvala
Post Reply