Jel neko zainteresovan za TOME FETEIRA raspe turpije?

Rad sa ručnim alatima
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Jel neko zainteresovan za TOME FETEIRA raspe turpije?

Post by momirz »

Ja jesam na preporuku prijatelja i imao sam duzu prepisku sa njima.

Cene su im vise nego pristojne

http://www.arsmedia.tv/img/sto/pltome2.pdf
http://www.arsmedia.tv/img/sto/pltomex.pdf

S tim sto daju znacajan popust:

Citat:

All files – 60% discount

except

Special Files – 50% discount

Diamond Files – 40% discount

Handles – 50% discount

Saws – 50% discount

45% Hand cut files

Caka je sto je minimalna kolicina za narucivanje kutija od 6 komada jedne sorte.

Ako ima jos zainteresovanih nek navedu sta ih interesuje
pa da vidimo ako se interesovanja poklapaju da probam da narucim nesto

Mene interesujy obicne i hand stched Cabinetmakers rasps svih finoca kao i Corinox 280c

Pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Hand stitched cabinetmakers, u dve velicine, ali svavako najveca, finoca srednja i fina. U cenovniku ne vidim 300 mm cabinet handstitched, ali ih na sajtu ima.

Takodje, stairmakers rifter S oblika, opet srednji.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ok ja cu da se prilagodim ostalima jer BR ne znam jesi li razumeo ne set raspi najmanja kolicina je kutija od 6 kom svake vrste. A ja cu da dobijem cene bilo za sta. Ja cu da potresim 6 raspi ali ne bi da probam na tu kolicinu.

Evo i drugima koji hoce da pricaju kontakt:

Cristina Casal
TOME FETEIRA

Email: info@tome-feteira.pt

Kad smo vec kod toga evo linka i ponude za norton kamenje gde je minimalna kolicina 5 kom istih pa ako ste zanieresovani ja bi uzeo po jedan eventualno po 2 iz navedene ponude ao ostak ako zeli neko od clanova foruma da se pridruzi:

http://www.arsmedia.tv/img/sto/norton.pdf

kamen od 1000 izadje 4000 din a od 8000 - 4100 din dimenzije oko 75*200*25mm

Pozdrav
Last edited by momirz on 22 May 2016 05:28, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Jesam razumeo, ali koliko vidim, i tebi treba kabinet rasp handstitched. Pa su to vec dva komada. Mene samo ne zanima gruba. Cak sam spreman da uzmem i dve iste, da bi smo skupili kolicinu.

Sto se Norton kamenja tice, bolje je preskociti ga. Norton vodobrusno kamenje je lose. Mekano je i sporo je, vrlo sporo za standarde koje postavljaju Japanci, i lose radi na iole boljim celicima. Uz to Norton nije napravljen po JSI standardu, pa je 8000 malo pregrub.

Malo bolje resnje je Naniwa SS, koje u Beogradu ima u pojedinacnoj prodaji, po cenama koje su sasvim OK, u svetskim okvirima. Naniwa je takodje spora, i takodje se trosi, ali je bije glas da daje prilicno ostrije secivo na istoj granulaciji. Ni Naniwa nije za napednije celike, previse polira. Na zalost, kanal kroz koji donosi ne moze da nabavi Naniwu Chosera, koja je bolji kamen.

Inace sporo i mekano kamenje je uvek los izbor za alate za drvo, posto ga vise ravnjas nego sto radis sa njim. Tvrdo i sporo je bolje, posto ostaje duze ravno.

Ja sam imao set Nortona, i set Naniwa SS, i prodao sam oba. Godinama ostrim na Lapping filmove, ali se trenutno sprmam da uzmem smisleni set Japanskih kamenova, biranih po optimalnim karakteristikama u odredjenom gritu. Pre svega po tome da budu srednje tvrdi i jako brzi. A da kvalitet seciva bude na visokom nivou.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ok ja cu jednu nize stepenicu da se nadjemo na srednjoj finoci i ja sam spreman na dve iste dakle jos dve. Takodje mi odgovara sto duza raspa.

Usput da pitam jedno mozda glupo pianje.

Ima li smisla, da se ne brukam, traziti raspu u corinox varijanti.

Imam valtitan (ista sto i corinox chromeinox) needle i srvarno od odrzavanja joj treba samo blago lupkanje po stolu a radila je i inox, mesing, bakar, bagrem, stampane ploce, i sta sve jos ne. I jos me sluzi kao da nije radila nista.

Kad bi raspa mogla da radi tako uuuu... pevao bi.

Pozdrav
Last edited by momirz on 22 May 2016 18:01, edited 1 time in total.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Za Norton,

Ja o kamenju nemam apsolutno pojma osim brusa za kosu koji sam koristio za kuhinjske nozeve.

Momci sa istocne US obale su me pitali sta mogu da nadjem ovde i rekao sam im King Naniwa i Norton. Oni poznaju jednog jako poznatog da ne pricam i on im je rekao od toga - Norton a zna sta koristim (ECE-CrVa LN-A2 i PMV-11 sta god to znacilo - znam oznake ali se ne razumem u to). Pa posto norton jos ima (ako kupis 5 i cekas 10-16 nedelja) u Kragujevcu ja pitao i ...

Pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Norton pocne da polira cak i na 1000, i to brzo. I Naniwa SS je takva, mozda cak i vise. Naniwu SS bije glas da na njoj moze da se izvuce najostije secivo, ali Naniwu SS u 10 000. To je upravo zbog toga sto hoce da polira.

King je starinski kamen, koji se tosi ekstremno brzo, i opet polira. On je danas za zaobilazenje, za iste pare ima boljih resenja, osim ako ne koristis samo starinske celike.

Iako neukima izgleda kao jako dobro to sto iako grub kamen polira, to je negativna osobina. Kamen polira, tj daje finiju obradu nego sto je precnik zrna, kada mu se zrna abraziva lome, pa mulj na kamenu postaje finiji. A to ne zelis, posto umesto da radis na grubom abrazivu, i zavsis posao brze, radis na sve finijem, i finijem abrazivu, a vreme se produzava. Pri tome, finiju povrsinu ces dobiti na sledecem kamenu.

Problem je sto ni jedan kamen nije univerzalan, i svaki je kombinacija karakteristika koje su suprotne jedna drugoj. Za PM-V11, najbrzi kamen bi trebao da bude Sigma Power Select 2, koji se ultra bzo trosi, ali nema nikakvog lomljenja abraziva, pa posao zavrsava jako brzo. No njega bije glas da se i brzo trosi, pa ako probas da ostris jako tupo secivo, moras da ga ravnjas na pola ostrenja.

Evo testa koji je LV uradio na kamenovima koje prodaje. Oni imaju Kinga, Nortona, Imaniashija, i Sigmu Power Select 2.

http://www.leevalley.com/en/newsletters ... ticle1.htm

Obrati paznju da je Sigma bila od 2.5 do 30% brza od Nortona, uz jednako trosenje. Od KInga je jos brza. Po informacijama koje imam od poznanika, LV je digao Bester/Imanashi, posto su oni jedini njegovi prodavci u USA, a Sigmu PS2 drze i drugi, i rezultati su mu nesto slabiji, mada ne slabiji od Nortona.

Videces i jos jednu sitnicu, o kojoj sam vec pisao, po tabeli, Norton 8000 nije 1.2 - 2 mikrona, koliko bi trebao da bude, nego 3. I to je razlog sto je navodno brzi na toj finoci na A2, ali opet, pocne da polira.

Jedina zackoljica je sto Sigma PS2 nije kamen za sve, posto se brzo trosi. Da li ti treba toliko cesto ravnanje kamena, cak i kada ostris proste celike. Ali zato, za PM-V11, sa njegovim vanadijum karbidima ti znaci.


Japanski kamenovi povlace za sobom i jos zezanja. Prvo, treba ti nova dijamantska ploca, ploce koje se koriste za ostrenje, pa se posle sa njima ravnaju kamenovi stradaju jako brzo. Tako da za ravnanje treba uzeti novu dijamantsku plocu. Ravnanje kamen o kamen Japanci ne proporucuju, kao i ravnanje kamena na smirgli. Dakle, jedino rsenje je dijamantski kamen, ili lapping pasta, sto je tek prljava rabota. A drugo, sto svako testiranje kosta vise nego na bilo kom sistemu.

Probaj da taj PM-V11 ne stropujes, ali to zahteva ili jos jedan finiji kamen kod nortona, ili Lapping folije. Povecaces duzinu drzanja ostrice, a bice i ostriji.

Meni prvo kamenje stize za koju nedelju, trebace mi celo leto da skupim sve sto sam planirao, i necu da pricam nista o tome sta sam izabrao dok ne budem siguran u rezultate. U izboru mi nije nista sa gornjih testova.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nikada nisam p[robao Corinox, ali zvuci zanimljivo. Koju velicinu uzimas? Mozda se odlucim da probam.

Meni je izbor za veliku raspu uvek srednji, uzeo sam jednom dva puta grube, i imam losa iskustva. Previse cupaju vlakna na tvrdim vrstama drveta, a meni je na prvom mestu bio bagrem, koji posle ne mozes da sredis. Za grubu raspu toplo preporucujem Sinto Raspe, one koje su sastavljene od testera, sa njima, po brzini nista ne moze da se meri, jedino ogranicenje je sto su samo ravne.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Ako sam dobro razumeo, cabinetmaker izađe ~20ak i neki eur ? Ako je tako, zainteresovan za 1 kom, tako da smo sada na 5 :}
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Corinox valtitan i slicne nazive imam samo needle ravna i trougao. Kod nas ti je najjednostavnije da nadjes Pferd. Igle su 1200-2000 dinara. Samo njih (valttan) i imam u toj varijanti. Tehnologiju ne znam ali cu probati da vas nasmejem:

Za "Kentucky Fried Chicken" slogan je bio "Finer liking Good" (Da polizes Prste)

Tehnoloszi su imali predlog (urbana mrketing legenda?) "Prodajemo delove mrtvih pilica tretiranig u ulju na 198 stepeni"

Tako i ovde, Moj slogan bi bio "From Your nails to your Coffin nails, clog and rust free".

Znam da masinske svi imaju u ponudi ali nemam predstave jel tako nesto moze na raspama.

Uglavnom ne ulazim u tehnologiju ako ne utice na finalni izgled.

Posle bilo koje raspe meni ide nesto i zato me ne zanima tehnologija ali zanima:

1) rdja li lako tesko i koliko duboko, moze li da se ostri koliko traje za tu cenu i slicno.
MOZE DA JE PRAVI MASINA, COVEK RUCNO, ILI VNZEMALJAC SA ANDROMEDE, nije mi bitno.

(Finish je posebna stvar kroz njega vidimo proizvod i tu sam isao do bola duboko. Tri i nesto meseca se dopisujem sa kustosom Ermitraza jer mi je u ruke dopalo nesto sto sam prepoznao pomislio da je kopija i hteo da uradim refinish i zadrzim za sebe, ali posle dva tsta shavatio NE PIPAJ -PITAJ.)

2) nema dva

Oko iskustva sa DMT (koristim EX coarse, Coarse, Medium i ExEx fine ali sam imao i sve ostale - ratosiljao se ) trudicu se da ostavim na posebnom postu (kako u vezi ostrenja tako i u vezi kupovine itd.)

!!!!
No nazad na temu ako neko zna da raspe mogu da rade kao masinske u Corinox varijanti (stvarno me sramota da pitam) ja cu da kupim ceo komplet (srednje fine - najduze) i dobrodosli kod mene da probate i uzmete ako vam je po meri. Valjda je i druzenje deo ovoga.
!!!!
Pozdrav
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Izvini nlazovic ja dok sam otkucao prethodni odgovor stiglo je tvoje pitnje. Slobodno (da se ne igramo gluvih telefona) posalji e-mail naveden gore i pitaj. Jesu malo konfuzni, ili je jezik u pitanju.

Sustina je prodaju pakovanja od 6 kom. Sve ostalo je dogovor.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko sam ja shvatio, i video sa slika, sustina tih rucno nazubljivanih je da su za razliku od masinski pravljenih, zubi "pomalo slucajno" rasporedjeni. To jest nisu onako pravilno i ravnomerno rasporedjeni kao kod masinski pravljenih.
Posledica toga je da nikad ne dolazis u situaciju da svi zubi potrefe istu liniju, a posledica toga je finija tj ravnomernija povrsina.

Nego, kad vec pricamo o ravnomernim zubima, ne videh, mozda sam propustio. Jel ima checkering turpija? Njima su zubi namerno postavljeni tako da su tacno u redu jedan iza drugog. Znaci ne ukoso pa da se preplicu, vec gledano uzduz imas redove zuba koji su svi u istoj liniji.

Nazalost, ja trenutno nisam u prilici, inace bih se rado pridruzio (ko zna, mozda se nesto promeni narednih dana).
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Mbole, mislim (u stvari ne mislim - znam) da nema razlike kod grubih za finije imam efikasnija resenja. Turpija/raspa mi je kao njdraza najmladja sestra. Ima negde u mojim postovima skulptura zene (glava) to je sve turpija + stako. Od tog coveka sam ucio i upiao. Sve T/R sem ravnih su deo onoga (krive) koju hoces da pokazes. Sve ostalo je skupljanje alata. Raspa je odavnoo zamenjena i prestala da bude slastolarski alat i postala umernicki. (sem float-a)
Pozdrav
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ovako,

Posto raspe ne interesuju nikoga sem mene i BR ajde da pitam za Norton (imam dozvolu da kazem Frank Klausz daje preporuku - lik kome salju stvar za DŽ smo da ih pomene a momci koji ga poznaju kažu da ono što ne vredi neće ni da pomene).

Cena je smesna i od one ponude ja bi kupio u inosu 2/3 ako jos neko hoce javite se
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

I ja sam se prijavio za raspe.
Post Reply