Moji neuobicajeni rucni alati

Rad sa ručnim alatima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imam negde modernu plasticnu verziju ovoga (vrhovi su naravno metalni). Cini mi se da je LUX ili tako nesto, davno sam to pazario.
Nikako da je upotrebim.
Kad bih mogao, ne setim se. Kad ih vidim u kutiji, nemam sta da radim sa njima :)
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Imaš ceo zid u sobi da kačiš drangulije :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Dok ne otvorim novu temu, sve o ostrenju, ovo moze da ide ovde. Danas stigao i zadnji deo, pa je set uglavnom kompletiran, zavrsava posao, ali ce stici jos jedan kamen da i zadnje strane seciva mogu da se urade ultra brzo.

U kutijama
Image

Sa leva na desno, Sigma Power Ceramic 120, Sigma Power Ceramic 1000 Hard, Sigma Power Ceramic 6000, Sigma Power Ceramic Select II 13000.

U mikronima, otprilike, 105, 15, 2 i 0.9. I Atoma 400 za ravnanje, koja nije na slici.


I izvan njih
Image


Pa u vodi

Image

Sa obziom da sam se prethodnog seta kamenja, starih Kingova otarasio zato sto nisu radili kako treba, itekako me je zanimalo kako ce ovi da rade, posto je razlika u generacijama ogromna. I nema greske, ni nalik na King kamenove, ekstremno brzo, i potpuno odgovarajuce za svaju granulaciju. Brzo od onoga sto sam prethodno koristio, i na prvi pogled manje osetljivo. Jedino je prljavije.

Koliko je brzo, ilustruje i ova slika. Ovo na prstu je samo metalna piljevina, posle desetak povlacenja. I to samo deo koji je ostao na secivu, isam skidao nista sa kamena, a i voda koja stalno curi preko njega je odnela deo.

Image

Ostatak slika za koji dan. Prvi utisak, odican 5. Ostaje samo da stigne i neki od savremenih kamenova u velicini 400, da bi ubrzao ravnanje ledja seciva, posto je 120 malo pregrub za to, ili bolje reci razmak izmedju 120 i 1000 je preveliki da bi se posao brzo zavrsio.
Post Reply