Keser/Tesla

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Keser/Tesla

Post by BR »

Nova alatka u arsenalu. Jos nije stigla do mene, ali jedva cekam. Jedino, jeste da je vise tesarska nego stolarska. Porucena u ponedeljak, zavrsena u cetvrtak.

Tezina glave 800g, sirina seciva 85mm, duzina glave 170mm.
Image
Image
Image
Image
Image

KAd stigne, postavljam utiske, ali znajuci majstora, siguran sam da ce i da radi odlicno.

Majstoru jos nisam rekao, ali ce sa sledecom narudzbinom da se oznoji, posto ce praviti koplje-rende, tj Yari Kanu.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

BR, mogao bi da otvoris igraonicu za odrasle :)
User avatar
davor1973
Precizni šegrt
Posts: 79
Joined: 05 May 2010 01:05
Location: zagreb

Post by davor1973 »

Koje pare?
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

I mene interesuje cena.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Hum mozda je opticka varka, ali na zadnjoj slici deluje da drska nije pod 90 stepeni u odnosu na ostricu. Mozda je cak i nebitno nisam siguran.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Cena je 40 eura sto je debelo povoljnije nego sto tesla istog nivoa kvaliteta kosta u evropi. Naravo da keser moze da se kupi za 400 dinara na pijaci kod cigana, ili sa 1500-2000 dinara u prodavnici ali su prethodne kupljene na tim mestim i razlog sto sam narucio ovu :)

Isti majstor pravi i zakrivljene tesle za kopanje posuda, koje su 70 eura, sekire koje su 60. Set od 6 dleta za duborez je 100 eura stto je odlicna cena sa obzirom na kvalitet. Posto je doticni kovac prethodn bio stolar nema greke sa konstrukcijom i kalienjem. Pri tome svako koze da poruci on sto mu odgovara.

Videcemo kako ce da izvede moju sledecu alatku koja bas trazi majstorstvo, no znacete rezultate kada i ja :D

A sto se Valjevaca tice oni mogu i da probaju alat posto se polako premestam na tu stranu. Pogotovu sa tesarskim delom.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

br gde to moze da se proba alat u mom kraju kod kog je to majstora!!!!
smirglaj nikad dosta
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Moze kod mene u Brezdju kad god sam tamo :D A majstor nije iz tog kraja, nego iz Leskovac. ;)
Post Reply