Two cherries (dvije tresnje) dlijeta

Rad sa ručnim alatima
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Rendisha, ako se nesto nije promenilo u zakonu imas varijantu da ti neko posalje spolja (ne firma nego osoba) bez carine i poreza do mislim 100E proveri. Za sitne stvari ja tako radim porucim, stigne ortacima u DE/FR/UK i oni mi posalju najjeftinijom obicnom postom. Ovaj narex set mislim da upada u tu cifru. Ako bi probao pre kupovine imas ih kod mene.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa obrnes telefon i pitas :)
Pre ces dobiti odgovor nego ovde od nas, a i to sto je bilo kad/ako je neko odavde kupovo, ne znaci da ima jos uvek.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ovo sto sam ostavio kao post je svezije od 6 meseci. E sad ako probas moj Narex bice dramaticno bolji nego ono sto ti stigne ali uz malo rada 30min/dletu - odokativno, neces da se pokajes. I ako se pokajes, ja cu da kupim sve velicine koje nemam.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Ma pitam cisto reda radi, nisu mi nesto potrebna, vise da znam sta se moze ovde naci (i ako je isplativo ovde uzeti).
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Onda moj savet ostaje. Dodji i vidi. Narex joinery, pfeil sculpting. I oni koji me poznaju znaju da put nece da te kosta nista. Samo javi na vreme.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Od stolarskih delta kod nas je dostupan i Stanley, serija SW, kopija starih Stanley 750. Za stollariju, i ne mnogo maltretiranja, bolja su od Narexa. Dodju optrpilike jednako ravna, dakl u kategoriji moze da se sredi, ali treba vremena, i lepse drze niske glove od Narexa, posto su od boljeg ceilka. Naravno, ako nekome odgovaraju socket dleta, koja traze malo vise paznje, ali su i udubnija u ruci.

Za nesto bolje, mora da se ide napolje, a prvi sledeci korak je Ashle Illes, koji je na dovetail dletima odlican. A sledeca kategorija je samo LN, i to od O1 celika , za rad rukom, i A2 ako imas nameru da ih udaras cekicem, a neces da radis rukom. A2 je malo krt na niskim uglovima, pa nije za rad rukom.

Nisam uzimao Narex kod Bita, ali kod njih vazi pravilo da sve moze da se naruci.

Postoji jos jedan izbor, jeftiniji od Narexa, a u istoj kategoriji po kalitetu. Jedino sto moraju da se narucuju spolja. MHG dleta. Uzeo sam jedno iz njihove fabrike, ali ne stizem da ga sredim, pa kada stignem postavljam. Po komentarima koje sam dobio, otprilike je jednako Narexu, ako nekome ne smetaju klasicni evropski oblici dleta.

Za duborez imam set vajarskih Bugara, koji su u najmanju ruku odlicni, a tek kada uracunam cenu...
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Daj Cenu?
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

BR aj sliku jednog dleta koje pominjes?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Kada sam ja nabavljao set od 4, komplet je bio 12800 dinara, ali je euro bio nize. Posto sada postoji jos jedan izvor, koji je jeftiniji, verovatno ce sada da bude 100 eura. Imam vizitkartu u nekom dzepu.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Evo su Stanley, a MHG i AI cu da slikam kada stignem. Bugari i LN mi nisu ovde, pa slika moze za koju nedelju.

Image
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

izgleda da samo za duborez
za sve je kriv Toma Sojer
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Odozgo na dole

Ashley Illes dovetail
Dva Stanley SW 750
I Meister, u stvari MHG, tenutno najjeftinije dleto made in Germany.

Image


I jedan detalj, Ashley Illes Dovetail 1/4" i Stanley SW 750 iste sirine. STanley je prilicno lagano dleto, ali pored AI dovetaila izgleda kao buldog. AI je samo za paring lastinih repova, cak i kada bi se digli uglovi, u sustini je to jako, jako tanko dleto. Ali zato sece odlicno. Sa originalnim uglom je samo za meko drvo, no kada se digne na 25 stepeni, radi lepo i u srednje tvrdim evropskim vrstama.

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Besmislene poruke pobrisane.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

BR ako mislis da su moje besmislene OK. Zaobljena dleta - Trademarek ALAN Peteres. Ne lupam. Registered Trademark. A vi kako vam se dalje svidja.
Last edited by momirz on 20 Jul 2016 01:34, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa sto bre ne napises lepo sta hoces?

Samo...

http://www.workshopheaven.com/tools/Ash ... --6mm.html

To dleto je fabricki takvo. A i ne vidim da je BR napisao kako je on sad otkrio toplu vodu i zaoblio delto.
Tako da ti je kompletna prica potpuno neumesna.

A usput, registered trademark ne moze da bude oblik dleta. To je registrovana robna marka, koja moze da bude naziv, logotip, znak... (tipa Coca-cola, Torx...). tako da...
Post Reply