Quangsheng i Juuma rende

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Quangsheng i Juuma rende

Post by nlazovic »

Koliko znam, rendići dolaze iz iste fabrike. Da li neko zna kakva je razlika između njih ?

http://www.fine-tools.com/flachwinkeleinhand300050.jpg

http://www.workshopheaven.com/tools/Qua ... ype-3.html

Juuma finetools = 58€
Quangsheng Workshopheaven = 88€
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

samo cenovna :smejanje:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Колико се одавде види на првом пише "juum"
а на другом не пише!
А други скупљи? и брисање кошта!
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nije bas isto. No tebi to mnogo ne pomaze. Mathew generalno pregleda svaki komad koji prodaje i trudi se da one sa problemima izdvoji, i popravi pa proda po znatno nizoj ceni ako moze. Ako dobijes kurtom, Mathew ih menja bez problema. Kod Dietera dobijes ono sta ti zapadne, pa mozes super da prodjes, a mozes i da dobijes kurton. Moje iskustvo sa fine toolsom je da su toliko bezobrazni kod reklamacija da kod njih kupujem samo ono sto ne moze da dodje pokvareno. Ako mi budu trebale granitne kocke, mozda nesto narucim od njih. Methew mi je jednom poslao novu stvar posle razmene fotografija, bez ikakvih troskova sa moje strane. I jos se ljutio kada sam vratio prvi primerak koji nije valjao, ne njegovom krivicom.

No kao sto rekoh, tebi je svejedno, posto slanje i zamena rendeta sa bilo koje od ovih adresa kosta kao i samo rende.



No imam ja bolje pitanj. Za sta ce ti to rende? Ono bas i nema neku svrhu, sve sto mozes da uradis sa njim mozes da uradis i sa nekim vecim, koje ce odraditi i mnoge druge stvari koje sa ovim malim ne mozes. Bolje gledaj low angle finiser.

Inace ta Quangsheng renda su tipican kineski proizvod. Pojedina su super, ali su vecimom sa problemima. Pogledaj koliko refurbished komada imas kod Mathewa, koji je barem posten, pa na svako koje je vraceno sa problemom skine cenu, i Kada sve saberes pametnije je uzeti Veritas. Ni jedno jedino nema problema, ako ako se i desi da nesto fali, salju besplatno i cele proizvode, i delove direktno iz Amerike.
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Post by luci »

veritas je sjajan, ali block rende njihovo kosta 200e, a juuma, koju sam ja kupio i kojom sa jako zadovoljan je kostala 70 kod mene u radionici... za hobistu je to sasim ok kvalitet..

a sto se tice upotrebljivosti block rendeta, ja svoje koristim manje vise stalno... svakome bi savetovao da to ima pri ruci.. zapravo kad bi sada morao da imam samo dva rendeta uzeo bi No 6 i low angle block...

a razlika ne znam koja bi mogla biti, meni lici da je to sve isto, a ubedjen sam da dolazi iz iste fabrike...
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Mnogo mi je to para za LN. Trenutno najmanje koje imam je No4 Stanley, mada ima nekih poznatih likova koji tvrde da sve moze da se obavi sa No4 :)
Milsio sam da ga koristim za sitne, finije stvari. Nemam konkretan zadatak, a i fali mi u kolekciji :)

Vidim da ima i ovo na popustu sa blagom deformacijom, Quangsheng Luban No. 92 Shoulder Plane (slight second).
http://www.workshopheaven.com/tools/Qua ... 0405A.html
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

luci wrote:veritas je sjajan, ali block rende njihovo kosta 200e, a juuma, koju sam ja kupio i kojom sa jako zadovoljan je kostala 70 kod mene u radionici... za hobistu je to sasim ok kvalitet..

a sto se tice upotrebljivosti block rendeta, ja svoje koristim manje vise stalno... svakome bi savetovao da to ima pri ruci.. zapravo kad bi sada morao da imam samo dva rendeta uzeo bi No 6 i low angle block...

a razlika ne znam koja bi mogla biti, meni lici da je to sve isto, a ubedjen sam da dolazi iz iste fabrike...
Jesi li ga iz Fine Tools-a narucio ?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Jas moje nisam 3 puta podigao u ove dve godine minus nkih mesec dana koliko sam se zaista trudio da ga koristim. Na kraju, kada mi treba rend uvek uhvatim No3, a ne block za male stvari, i No 6 ili jointer za vece.

I Juma i quangsheng kod WSH-a dolaze iz iste fabrike, ali je zavrsna kontrola rasticno drugacija. Ovaj shoulde koji je na popustu je prava ilustracija, navoj u telu je krivo izbusen, pa ima vise otpora kada se steluje secivo. Prethodno su na popustu bili No62, kod kojih je sraf za drzanje seciva bio postavljen 3mm u stranu, pa je sa seciva morala da se odbrusi jedna strana da bi moglo da se nasteluje ravno. Nema problema opet popust. Ni jedno ni drugo nije smelo da izadje iz fabrike, i apsolutna je ilustracija kineske nesposobnosti da naprave proizvod koji je ujednacenog kvaliteta. Kod Jume sve to ide u isti paket, po nesto nizoj ceni, pa sta kome zapadne. Onih 70% koji dobiju Ok proizvod nece da se zale, i hvalice se kako su odlicno prosli.

Shoulder plane se koristi za potpuno drugacije poslove nego ostala renda. Glavna namena je uterivanje ramena tenona u prav ugao, i pravljenje ramena koje sakriva dovetail. Ono mora da ima taban koji je apsolutno pod pravim uglom u odnosu na bocnu stranu, posto sluzi za ravnanj zljebova. Ako nije tako, dobijas ramena tenona koja ti se ne poklapaju, i smanjenu krutost spoja. Sve to moze da se postigne i dletom, uz vezbu i veci kvalitet ako te to zanima. Dletom mozes da postignes rame koje je potpuno zatvroreno, posto je podseceno, sto sa rendetom ne mozes. Shoulder plane je specijalizovan alat, isto kao i plug rende, isto kao i rebate rende, i uzima se samo ako ti je neophodno to sto radis.

Mnogo je pametnije umesto sto komada alata sumnivog kvaliteta uzeti jedan, dva komada koja zaista rade posao, bez razmisljanja sta je na ovome kinez zeznuo.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Videh sad na Paul Sellers kanalu kako to može i sa dletom. Super, ostade mi para za neki drugi alat :)
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Post by luci »

nlazovic wrote:
luci wrote:veritas je sjajan, ali block rende njihovo kosta 200e, a juuma, koju sam ja kupio i kojom sa jako zadovoljan je kostala 70 kod mene u radionici... za hobistu je to sasim ok kvalitet..

a sto se tice upotrebljivosti block rendeta, ja svoje koristim manje vise stalno... svakome bi savetovao da to ima pri ruci.. zapravo kad bi sada morao da imam samo dva rendeta uzeo bi No 6 i low angle block...

a razlika ne znam koja bi mogla biti, meni lici da je to sve isto, a ubedjen sam da dolazi iz iste fabrike...
Jesi li ga iz Fine Tools-a narucio ?
da, sa fine tools, juuma je njihov brend...


ja sam zadovoljan onim sto sam dobio, i meni je to koristan alat, pravim dosta kutija i za to ili za obaranja ivica i trimovanje dovetail-ova mi je to jako uportebljivo i daleko jednostavnije nego No4 za koji su mi ipak neophodne obe ruke.. mada to je stvar ukusa... ja veritas gledam, ali ne verujem da cu bilo sta pazariti, evetualno router plane, to mi treba.. da mi primanja dozvoljavaju ne bi uopste razmisljao, ali ako bi gledao da kupujem veritas onda bi bilo sta moga da radim tek za godinu ili dve... sa ovim sto imam, a to je vrlo osnovno uspevam da odradim dosta toga..
Post Reply