Alat za duborez

Rad sa ručnim alatima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Alat za duborez

Post by mbole »

Nako je pitao za ovo u temi koja je zatvorena.

Nalazenje kvalitetnog alata za duborez uopste nije jednostavno (a bogami ni jeftino).
Kod nas je jako retko moglo ponesto da se nabavi u prodavnicama umetnickog materijala (akademija...)

Ni napolju ga nije bas najjednostavnije naci (2000-te sam potrosio dva dana obilazeci Las Vegas dok nisam nasao jednu radnju koja je to drzala), ali svemocni internet... :)
recimo:
http://www.woodcraft.com/depts.aspx?deptid=1053
http://www.leevalley.com/wood/index.aspx?c=

Dovoljna je platna kartica (visa na primer). Salju i kod nas, samo je transport "malo" skuplja stavka, pa se ne isplati za sitne narudzbine.
Nazalost gomila hemije ne moze da se naruci (zabranjeno slanje avionom), ali alat moze. Tu i tamo cak mogu da se nadju i verzije za 220V.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

LJudi, ako vas interesuje dobar rucni alat iz inostranstva, posetite www.dick.biz . Ja sam kod njih kupovao neke stvari ali preko austrijskog prijatelja. Oni prihvataju VISA Virtuon i hoce da posalju u Srbiju, ali kako mi je objasnila neka gospodja koja tamo radi, ne mogu da garantuju da to nece da ukrade neko na nasoj posti.

Velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:LJudi, ako vas interesuje dobar rucni alat iz inostranstva, posetite www.dick.biz
Oni prihvataju VISA Virtuon i hoce da posalju u Srbiju, ali kako mi je objasnila neka gospodja koja tamo radi, ne mogu da garantuju da to nece da ukrade neko na nasoj posti.
Dobro izgleda na prvi pogled, jedino steta sto je sve na jeziku na kom ne umem ni da se smejem (nemeckom :)
Sto se tice kradja na posti, ja barem do danas, nisam imao lose iskustvo. Vise puta sam narucivao, uglavnom iz USA, i sve je regularno stizalo.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Hej. Nemojte da vređate poštu i radnike pošte, odnosno mene! :)
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Imas u donjem desnom uglu kad iskrolujes malu englesku zastavu!

Bojane izvini za radnike poste. U kojoj posti ti radis?

Velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

U pošti 12321 a povremeno i u 12320 , po potrebi.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

onda to nema veze sa mojom postom :)

Velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:Imas u donjem desnom uglu kad iskrolujes malu englesku zastavu!
Vala bas su ga sakrili. Obicno je to negde pri vrhu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:LJudi, ako vas interesuje dobar rucni alat iz inostranstva, posetite www.dick.biz Velja
Stigao mi danas katalog. A porucio sam ga nema ni nedelju dana. Sad cu nateeeeenaaaaane da razgledam i da "birkam" :)
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Da li prihvataju Vizu poštanske štedionice?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To pre svega zavisi od postanske stedionice.
Znaci ako su oni pustili da Viza moze da ide na internetu onda radi (nisam nikada imao PS karticu).
Moja Unicredit Viza radi vec godinama na svim internet sajtovima koji podrzavaju Viza karticu.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Pa el neko naručio nešto sa ovoga sajta? I meni stigo katalog, i skroz sam ga izbalavio, pa moram da naručim drugi. Glupa PÅ  ne šalju mi Vizu posle mesec dana, mjkeimga.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ponavljam opet, ja sam kupovao neke stvari od njih ali na adresu u Austriji. Gospodjica koja tamo radi mi je rekla da mogu da posalju i ovamo sa cenom postarine kao u katalogu (mislim da je 15 evra) ali ne mogu da mi garantuju da cu ja to i da dobijem.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

To znam, mislio sam na nekog iz Serbije, a da nisu "ovi iz pošte" pokrali? :D
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

velja wrote:...ali kako mi je objasnila neka gospodja koja tamo radi, ne mogu da garantuju da to nece da ukrade neko na nasoj posti.
Ovo je, na zalost, istina, nije cesta pojava, ali se desava.

pozdrav

bogi
Post Reply