Šta ću sa ovim...

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
budak
Šegrt
Posts: 45
Joined: 13 Apr 2011 16:15
Location: Kraljevo

Šta ću sa ovim...

Post by budak »

Pokvarila mi se šlajferica pa sam na brzinu kupio ovaj komad sa namerom da ga nakačim na bušilicu.
Malo sutra.
Inače skidam staru farbu sa vrata. Nema šanse da ga držim vertikalno - baca strašno.
Å ta ću sa njim, čemu ovo služi ?

Zaboravi sliku...

http://..us/a/img690/6158/slika1035.jpg
Last edited by budak on 21 Oct 2012 11:32, edited 1 time in total.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Služi to dobro svojoj nameni, iako nije za neki zahtevniji rad...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Taj disk i ne mozes da drzis vertikalno to jest da naleze celom povrsinom na ono sto brusis. Upravo kao sto si rekao baca ko besan.
Mozes da ga drzis pod nekim uglom, pa da smirglas samo delom uz ivicu, al to nije posao za vrata, vec za neku dosta grubu obradu.
Eventualno da tako malo nagnuto smirglas, al jako pazljivo da ne bi napravio prevelika udubljenja pa da posle ravnas nekom trakastom ili vibracionom. Mada takav sistem rada nije bas za preporuku.

Inace za skidanje stare farbe mnogo ti je efikasniji fen. Bilo kojom brusilicom ces imati mnogo vise posla, i mnogo vise troskova (stara boja puni smirglu ko blesava).

Fen ima da se nadje i jako jeftino, ako se ne bavis time, vec ti treba za taj jedan posao pa ko zna kad sledci put. Recimo: [url]http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_lista.aspx?kateg=PI%u0160TOLJI+ZA+VRELI+VAZDUH[/url]
User avatar
budak
Šegrt
Posts: 45
Joined: 13 Apr 2011 16:15
Location: Kraljevo

Post by budak »

Super, hvala, fen sam kupio samo za ovu namenu, najeftiniji, bez njega bi se lupao po glavi, odlično skida, međutim ispod 2-3 sloja farbe je cement - kit, koji se ponekad skine fenom a ponekad ostane. E sad tu je caka da sve to lepo ošmirglam. Kako je taj kit prilično tvrd, šmirglanje rukom nema pojma, pomenuta šlajferica je crkla (tj. nije crkla, eno je kod majstora - otišla plastika-držač rotora na kućištu) pa sam na nagovor kupio ovo na slici. Sad vidim da to nije za to a mene u stvari interesuje me čemu tačno služi, nije valjda da samo obodom može da se šmirgla???

Pretpostavljam - da je na vrhu neki zglob to bi onda bilo idealno ovako - ne ide..
Da ne treba još neki deo da kupim?
Verovatno je to za zakrivljene površine tipa karoserija automobila - znači nije za drvo??
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Taj je disk uglavnom namijenjen za postavljanje na stacionarnu bušilicu. Kupi prihvat za bušilicu koji se pričvrsti na radni stol i koji bušilicu drži u vodoravnom položaju. Kad umetneš disk sa brusnim papirom u tako postavljenu bušilicu, sam ćeš mu naći više načina uporabe.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

budak wrote:nije valjda da samo obodom može da se šmirgla???
Jeste, bas samo obodom moze da se smirgla.
Jedostavno namenjeno je za grubu obradu.

Ako ispod slojeva farbe i dalje postoji kit, sto bi te to sekiralo? Ako moze da se povarna, super. Ako ne moze, malo digni temperaturu fena, i zguli i njega.
Post Reply