kolica sa alatom

Rad sa ručnim alatima
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Pa iskreno rijetko sam gdje vidio da neko koristi ova kolica u pravoj namjeni! Svaki ih servis ima al "svima" stoje kao komoda za alat u nekom cosku i majstor ide uzme sta mu treba od alata a ne vuce kolica za sobom sto je njihova osnovna namjena!!!

Bolje je da za istu vrijednost kupis te sve setove i jos dosta alata bez kolica!
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

Bolje je da za istu vrijednost kupis te sve setove i jos dosta alata bez kolica!
...a da kolica napraviš sam. Od drveta naravno :smejanje:
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Bolje od lima ako je vican varenju, nitovanju itd

btw

Bez ovoga ne priznajem kvalitet :cool:

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Garniturica je pristojna, ali mi se cifra cini povelika. Odnosno da dobar deo te cene nose sama kolica (bar jedno trecinu).
Ko sto Sasa napisa, i iz licnog iskustva (radio kao automehanicar), kolica se jako retko koriste. Izuzetak je kad radis recimo kamione, tada su zgodna (posto je kamion veliki, pa je lakse da ti pridjes njemu nego on da pridje tebi), ili kad radis u nekom bas velikom servisu pa se setas od jednih kola do drugih.
Za rad oko automobila u tvojoj garazi/radionici, sasvim je dovoljno imati alat okacen na zidu i par "kadica" (ne znam kako se to tacno zove al ona otvorena kutija sa ruckom na sredini), u koje poubacujes alat koji ti treba za konkretnu popravku da bi ti bio pri ruci.
User avatar
automotive
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 09 Mar 2012 11:47

Post by automotive »

Tek sad pocinjem od nule s tim sto vec imam neki alat koji je dosta star pa sam hteo malo da obnovim,a ovo od alata sto je u kolicima ce mi sve trebati.
Gledao sam na internetu razna kolica drugih firmi i kao sto kazes dosta su skupa,a pored toga imaju dosta manje alata u garnituri...
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

automotive wrote:Tek sad pocinjem od nule ...
Samo napred.
U Srbialendu to je posao za koga ne vazi nikakva kriza.
Jerbo kada je ljudima kriza da kupe stan ono kupe kola :smejanje: A kad nemaju za kola, oni kupe malo starija kola :smejanje::smejanje: i tako dodjemo da ako bi poleteo sa zgrade, prvo komsiji moras da platis limara za opravku, pa tek onda mozes svojim putem :skratta:
Last edited by ArtCool on 14 Mar 2012 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Moj gazda kupio ko taj unior sve sa raznim alatom + bravice za zaljkučavanje !! Iz Italije za 500 € baci ću slike baš
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
automotive
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 09 Mar 2012 11:47

Post by automotive »

MapleMan ajde stavi slike bas da vidimo...
Post Reply