Pokazite nam sta koristite od rucnog alata

Rad sa ručnim alatima
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Condor wrote:Gdje je prica o alatu, tu sam i ja... ;) Svaka cast inicijatoru teme na slikama, informacijama i uopste zelji i volji da podijeli sve sa ostalima.
Nisam majstor, pa mozda i ne znam cijeniti alat na pravi nacin, ali i kao hobby korisnik volim raditi sa kvalitetnim stvarima... Zato kad mi nesto zatreba, odem to i kupim, a u poslednje vrijeme se trudim da uzimam samo kvalitet - jeste da se iskesira neproporcionalno vise, ali kontam da ce sluziti i generaciji iza mene. E sad, postavlja se pitanje isplatnosti, jer bi u 95% slucajeva posao radio i jefitini kineski alat ili ti "made in PRC", ali eto... Nevezano, kad smo vec kod Kineza, zanimljivo mi bi kad neko u temi spomenu za PRC "produkt republika kina", hehe... :D Mislim da PRC potice od "People's Republic of China".

Kakogod, sto se tematike tice, zapelo mi je za oko da ste svi pohvalili Unior i to bas srafcigere... Ja imam neke crvene (stare mozda 7-8 godina) i katastrofalno su losi. :( Jako malo koristeni... Inace sam citao po slicnim forumima da Unior nije ni "U" od onog starog Uniora, nazalost.
Kako jos uvijek nemam neki kvalitetan alat (mozda nesto malo), ne bi bilo bas puno smisla da kacim slike nekih kineza, ali ako mi zapne za oko stagod zanimljivo, podijelicu to ovdje.

Pozdrav svima.
E sad, ti nam svasta naprica, postujem ljude koji su dosledni ali me napisan tekst nije u to uverio.
Pises da cenis kvalitetan alat i da ga kad treba kupujes i da bi na kraju rekao da ga imas nesto mali i da
nije isplativo da ga kupis pa opet da bi na kraju rekao da te je sramota da okacis sliku nekog jeftinog kineskog alata.
Ja opet nemam problem sa tim, kupujem jeftin kineski alat(drugu ga prodaju pod svojim imenom), kvalitet
zadovoljava moje potrebe i vise od toga.
I jednostavno, necu da dajem tri puta veci iznos za neki alat koji mozes u istom kvalitetu da kupis jeftinije.
Evo slika dobrog i jeftinog alata
Image
Image
Ove burgije sam platio 3 evra(peta mi je negde zaturena), nije Bosch ali rade posao
Image
Ostalu bogatu kolekciju raznog alata necu slikati, nemam vremena za tako nesto a ni potrebe posto mi je
on manje primaran, primarne su mi masine.
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

branimir wrote:Evo slika dobrog i jeftinog alata
Vala sve se vidi :forvonad:
branimir wrote:Ostalu bogatu kolekciju raznog alata necu slikati...
I ti se bas uvati kineza, od svog bogatsva...:skratta:

Koja je cena kljuceva i koliko ih koristite ?
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Kad smo bas kod hard-dual-core kineza, imam jos par sitnica od njih (sve kupovano na pijaci NBGD), i od prilike to je to...

Image

Detaljnije...

Image

Pod rednim brojem 1. kupljeno pre cca 15godina, i odlicno se pokazao i pri krvnickoj upotrebi.
Mislim da sam mu u medju vremenu dva puta fabrikovao vrh dremelom ali ima jos mesa za rad (pa ja racunam jos 15 godina).
Pod rednim brojm 2. kupljeno pre 5-6 godina i pokazao se kao relativno los pa sam ga na kraju "zaoblio" cisteci fuge na terasi.Ali vraticu mu stari oblik...Inace ima ih na pijaci i danas u raznim bojama i oznakama i ja bi ih zaobilazio.
I pod brojem 3. odlicno mi se pokazao kljuc iako je u par navrata koriscen malo zesce (nisam nikada stavljao na njega neke cevcine od 2 m, sto umeju da rade neki biseri od "majstora" ).
Last edited by ArtCool on 13 Jan 2012 15:40, edited 1 time in total.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

U stolariji ko krvnicki koristi alat bolje da ne radi taj posao jer od toga nece nista biti.
A sto se tice alata, ja ga bas koristim u zadnjih 40-tak godina i nadam se da sam za
to vreme nesto naucio da bih znao odabrati ono sto mi treba i za sta mi treba.
Ovde ima metalaca (da ih ne nabrajam) koji znaju kako se kupuje alat i kako se procenjuje kvalitet.
A da ima jeftinog i kvalitetnog alata, ima.
Zaboravih, cena je na poklopcu, a te kljucreve koristim za niklovane i povrsine koje ne treba ostetiti i
to ovi kljucevi lepo rade.
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

branimir wrote:U stolariji ko krvnicki koristi alat bolje da ne radi taj posao jer od toga nece nista biti.
Jesi li ti to nesto meni prebacio onako izdaleka jel se to meni pricini...neznam kako bi odgovorio...pa reko da pitam ;)
Ako smercujes na konto onog srafcigera to je normalno sporadicno, posebno ako je neko pre nas ludacki nesto zategao :forbannad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Ja o tim firmama nemam neko iskustvo, pa ih nisam ni pomenuo, ako ti imas nesto iz njihovog programa slikaj, kaci, i pisi kako se pokazalo..
Recimo od Bete srafcigeri ne znam kakvi su a Stah i nema neku golemu ponudu kao Hazet, Gedora (inace mahom auto -program firme, sve tri).
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

ArtCool wrote:Jesi li ti to nesto meni prebacio onako izdaleka jel se to meni pricini...neznam kako bi odgovorio...pa reko da pitam ;)
Ako smercujes na konto onog srafcigera to je normalno sporadicno, posebno ako je neko pre nas ludacki nesto zategao :forbannad:
Cista digresija na deo teksta, kad nesto prebacujem direktno naslovim.Iskreno, nisam ni zagledao srafciger.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

ArtCool wrote:a dok su bili u zivotu FRA i IAT (to ako se naleti)...
IAT (ako obojica mislimo na Industriju Alata Trebinje) je jos uvek ziv i radi, samo pod drugim imenom.
Pazarili ga Draskovici pa se sada zove Swisslion IAT.

Najsasavije je da mi je kolega sa foruma, doneo iz Kanade njihovu colovnu levu ureznicu (3/8-24) i to po ceni koja je dosta niza nego ovde :)
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

mbole wrote:Pazarili ga Draskovici pa se sada zove Swisslion IAT.
Nacuo sam da su u rasulu i biznisu sa keksom :forvonad:, pa pomisli ovi od burgija i reznog alata videce samo celofan.
Od Iata imam samo futer i dobar je, a rad sam da kupim nesto burgija za metal (ako to ista vise vredi) :forbryllad:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sasvim su im OK burgije i dalje. Ima ih u Srafku u Ivicevoj.

Meni je fotoaparat u autu, pa nikako da slikam nesto. Uslikao sam nesto na brzaka, mobilnim.

Veoma korisna alatkica, "pajserce" sto bi rekli. Fenomenalno za vadjenje sitnijih eksera, klamerica... LUX

Image Image

Ovih par "rendica" sam vec stavljao na forum u nekim drugim temama, pa cisto da to ovde objedinimo.
Iako su minijaturni, ovo je pravi alat, i radi potpuno isto kao i "veliki". Neko treba da obori ivicu i na violini, ili na kucici za lutke :)

Ovaj sam iskopao na NBG buvljaku
Image Image

A ovaj je stigao kao poklon
Image Image

Bas sam udario sve u minijaturi :)
Pajsercic, rendic...
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

E to je to, sto sam ja zamislio po pitanju teme (ne racunajuci moje ucesce) da i ostale kolege nesto postave interesanto.
I odma ide pitanje u naletu, kako se pokazao taj "pajsercic", dugo trazim i takve srafcigere i to bi mi odgovarali modeli pod pravim uglom ponajvise, ali nemoze se lako naci.
Nesto sitno ima Unior, i Wiha ali nije to to (suvise su malo zakrivljeni).

Ja jedino imam od Cete Form (Turska) jedan manji srafciger, i lepo me sluzi mislim da sam ga platio oko cca 2evra...

Image
Last edited by ArtCool on 14 Jan 2012 05:19, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

necu nista pisati-slika sve kaze:koristim ga svakodnevno i :hurra:

Image


Image
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Image

Ово су моје НАЈМјЛјЈЕ алатке
Дођох, видех, побледех
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Image
Су два мања Belzer коленаста шрафцигера

Image

А ово су Stahlwille виљушкасти кључеви од 4 до 11 мм (Онајод 5 мм је у тренутку моје непажње стигао у погрешне руке)

Да све сликам - блокираће сервер а ово је мало ређе (кључеви) а неко је питао овде за овакве шрафцигере. Можда ускоро додам још по нешто што се ређе виђа :oskyldig:
Last edited by sloba10 on 14 Jan 2012 14:09, edited 1 time in total.
Дођох, видех, побледех
Post Reply