Stolarske stege - Zagreb

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Stolarske stege - Zagreb

Post by Bagrovinje »

Možda se čini da je banalno pitanje, ali ja već dugo muku mučim s kupnjom stega.

Trebaju mi stege raznih duljina.

Ukoliko su to klasične stege su ručkom na navoj, bitno mi je da stopa na navoju ima ravnu plohu (ne onu glupu bolcnu koja ostavlja ostiske)
Bile bi najbolje brze jednoručne stege, ali skupe su do bola.

Ako netko zna za neku povoljnu priliku u Zagrebu, molio bi da mi javi na PP ili E-mail.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Bagrovinje wrote:Možda se čini da je banalno pitanje, ali ja već dugo muku mučim s kupnjom stega.

Trebaju mi stege raznih duljina.

Ukoliko su to klasične stege su ručkom na navoj, bitno mi je da stopa na navoju ima ravnu plohu (ne onu glupu bolcnu koja ostavlja ostiske)
Bile bi najbolje brze jednoručne stege, ali skupe su do bola.

Ako netko zna za neku povoljnu priliku u Zagrebu, molio bi da mi javi na PP ili E-mail.
Ja sam kupio u bivsem peveceu a sad su ti jako slicne u OBI-u. 1 metar duzine nekih 80 kuna. Cine mi se jako dobre. Amater sam pa moje mišljenje o njima bas i nije relevantno :skratta:
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

kakva im je stopa?
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Takvih stega sa kvalitetnom stopicom ces tesko naci po iole niskoj ceni.
CIni mi se da sam vidjao neke TANG-ove, al nemoj me drzati za rec. Vidim da Unior ima tahkvih: http://www.uniortools.com/product-list- ... 7&cat=2504

Ja sam preradjivao par svojih i gomilicu malih kolegi sa foruma, tako sto sam pravio ravne stopice od poliamida (masinske bele plastike). E sad, to je prilicno zametan posao, i pitanje je dal bi ti se isplatilo da ti to odradi neki strugar (ja sam radio sam, posto imam malecki strugic za metal).

Pada mi na pamet da bi mogle da se naprave navlake od poliamida koje bi bile malo deblje od onih tankih plasticnih kakve obicno dolaze uz stege i izgube se cas posla. Urade se da tesno nalezu, navuku jednom i gotovo. Naravno to bi se isplatilo samo za malo vece stege.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

ima tih stega posvuda, ali su skupe, a ja sam škrt da odvalim 2000 vjeverica i da kupim napokon par poštenih stega, ali morati ću jednom i to pregrist.

Znaš možda gdje mogu vidjeti te TANG-ove stege? Tko to prodaje?
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

Bagrovinje wrote:Ako netko zna za neku povoljnu priliku u Zagrebu, molio bi da mi javi na PP ili E-mail.
Imaš pristojnih stega u ZG u Bauhaus centru(Jankomir).
Cijena im je ~90 kn za duljunu stege 80 cm i imaju ravnu punu plohu tako da se može pristojno zategnuti da ne probije zaštitnu plastiku.
Stotinjak metara dalje u Pevec-u imaju Lux-ove stege od 100 cm ~80 kn ali imaju lošu pločicu koju bi trebalo preraditi.
User avatar
Metalni
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 20 Feb 2011 21:52

Post by Metalni »

Ma stavis neku plocicu od drveta ili plastike i gotovo...
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

dok ja posložim sve te ploćice ode ljepilo. Radim povremeno kerrock i corian, pa mi je bitno da sam brz.

..ili da pređem na epoxi ljepila, pa mi stege ni ne trebaju ;)
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

sve je tu jasno, ovom temom sam samo molio da ako netko naleti ili zna za dobru cijenu opisanih stega, da ovdje napiše.

Lakše mi je pogledati forum nego stalno zujati po gradu i čekati da negdje padne cijena. Nije mi hitno, pa probam ovako. Mislim da je najveća prednost ovakvih foruma da možemo jedni drugima ukazati na dobru priliku za kupnju.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ko sto rekoh, nisam 100% siguran za TANG ali ako sam ih video onda su bile u Merkuru.
Verovatno je najjednostavnije da pozoves TANG: http://tang.hr/home_cro.html
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

A ja mislio da je Tang uništen kao i x drugih dobrih poduzeća?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko vidim neko ih je kupio.
Post Reply