poliranje dleta na kozni opasac

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
malina994
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 30 Oct 2011 21:12

poliranje dleta na kozni opasac

Post by malina994 »

da li moze dleto da se polira na kozni vojni opasac i kako? UNAPRED HVALA!!!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

User avatar
malina994
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 30 Oct 2011 21:12

Post by malina994 »

SAMO JOS JEDNO PITANJE: jel stavljam polir pastu na dleto ili opasac? I jel okrecem grublju ili finiju stranu opasaca? HVALA
Last edited by malina994 on 02 Nov 2011 19:03, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pastu nanosis to jest utrljas na opasac. Na glatku stranu.

Ja bih ti preporucio da uzmes komad deblje daske i da preko njene bocne ivice zategnes opasac (usrafis ga sa druge strane) ili ga jednostavno zalepis na nesto sto je stabilno i ravno (kamena ploca, debelo staklo...). Na taj nacin smanjices "uvijanje" koze i zakrivljavanje (al mi je izraz) ostrice. Kais kakav su koristili berberi je imao bas ozobinu da se uvije, ali je ostrica britve sasvim drugacijeg oblika od ostrice dleta.

Pri tom ne koristi se polir pasta kao za poliranje boje ili kola, vec posebne "tvrde" paste namenjene bas za takve stvari. Bilo ih je s vremena na vreme u merkuru, na drugim mestima ih nisam vidjao.
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Пасте дооносе Руси на најлон у Новом Саду (а вероватно и у Бубањ Поток). Пасте полирају прахом дијаманата и имају различите финоће - као и шмиргле. Препоручио бих стакло уместо коже јер се кожа увија и направиће заобљену резну ивицу.
Дођох, видех, побледех
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

U pravu si Slobo na Najlon i BP sam skroz zaboravio.
Ima da se nadje i Al-oksid (bela) i hrom-oksid (zelena) finih pasti. Ja uglavnom koristim hrom-oksid.
User avatar
malina994
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 30 Oct 2011 21:12

Post by malina994 »

Nisam bas blizu novog Sada ili Bubanj Potoka alib svejedno hvala puno! Cale mi se bavi bojama i lakovima pa cu traziti da mi negde naruci neku od ovih pasti! Hvala jos jednom!!!!!!!
Post Reply