Šmirgla

Rad sa ručnim alatima
User avatar
Pcelar Aca
Šegrt
Posts: 41
Joined: 04 Mar 2010 21:53
Location: Vlasotince

Post by Pcelar Aca »

Interesuje me da li postoji smirgla od 80 cm:):):)
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Cega 80cm. Moras dati idrugu dimenziju da znamo o cemu se radi. To moze biti i siroko i dugo aj ti sad znaj. Pretpostavljam da se radi osirini. Imas od metra sirine pa duzine koliko ti treba. Visak se lako opsece.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Imas firme koje konfekcioniraju smirglu,Novex Novi Sad,Sibarfleks Vranje i jedni i drugi mogu da ti odrade koliku hoces smirglu.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Uzeo sam zadnji put neku Gold šmirglu i mnogo sam se zeznuo, nemojte je uzimati ni slučajno ako naletite na nju.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

DrNikola wrote:Uzeo sam zadnji put neku Gold šmirglu i mnogo sam se zeznuo, nemojte je uzimati ni slučajno ako naletite na nju.
Upravo tako, jako je losa.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Uzeo sam je u Ehom-u i još ih pitam kakva je u odnosu na Smirdex a oni kao neki kažu bolja neki lošija a Ja naravno naivčina uzmem tri kotura UŽAS!!!!!!!!!!!
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Smirdex je solidna, a koristim Norton i Schroder isto su dobre.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ja uzimam samo Norton I Hermes drugo nista ne dolazi u obzir jer sa svim drugima sam imao problema.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

mbole wrote:Konacno sam nasao prilicno stalan izvor 3M smirgli.
Drzi ih Ehom (drze maxmayer farbe za automobile), i imaju skoro uvek granulacije od 240 do 2000.
Pored toga imaju i Mirka AbraNet, koji je ustvari mrezica na koju je nanet abraziv. Najbolja osobina mu je sto ga je nemoguce zapuniti. Prodaje se u trakama otprilike 6X50cm, padovima za vibracione i krugovima za ekscentar bruslilice (svi za cicak traku). Mnogo dobra stvar, jedino sto nije bas jeftin.
Gdje se nalazi Ehom ili neka druga trgovina gdje se moze nabaviti smirtgla 3 M, Norton, Hermes itd.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

emcanke wrote:Smirdex je solidna, a koristim Norton i Schroder isto su dobre.
Kad si već spomenuo Norton to me interesuje jer nema nigde po N.S 533 brus. traka za šlajfericu ( ja korisim womax-ovu 1050 Wat) j**e kevu svakoj !!:cool: Gde ima da se pazari bato ??
Last edited by MapleMan on 29 Jul 2010 22:21, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ehom ima radnju u Ugrinovackoj u Zemunu (drze boje za automobile) i u Kaludjerici. http://www.ehom.co.rs/
Norton i ja trazim ko drzi, obicno ga kupujem na buvljaku.
Klingspor je takodje dobar, a otvorili su svoje predstavnistvo negde u Kumodraskoj. http://www.klingspor.de/html/index.php? ... o-Croatian
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Smirglu nabavljam u radnjama boja i lakova, gvozdjarama i elektro alata, gde kada naletim u mestu gde se zateknem.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Pazi te ljudi ja kupujem u wobyhausu paket 60x2 80x2 120x2 , 6 komada komplet womax-ove 220 dinara paket !! Bosch-ve sam kupio jednom i nikad više u Merkuru 3 komada isto različite granulacije 400 dinara
U jednoj farbari kad sam radio na terenu negde sam otišo da kupim jer mi je zafalilo prodavac mi je prodo 1 traku beorolovu 130 dinara 2 sam kupio i obe su pukle posle 5 minuta i gledo me ko tele kad sam mu dono da obriše znate već šta snjima ! Nortonove paket 3 komada ( 280 dinara ) sam naleteo davno jednom pre 3 godine u Makitinoj radnji i od tad ni trag ni glasa !!

Aj Mbole vidi lebati pošto su te,ako si im u prolazu i koje ima doći ću tu kod ujaka na ćukovcu živi uskoro ta radnja bi trebala da je tu negde ,samo koje su cene i dal imaju kvalitatnih po tebi , inače Najlon nema ništa od tih stvari a i ovako je sve Ukrajna Rusija Pozz !!
Last edited by MapleMan on 30 Jul 2010 07:47, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koje te? 3M?
3M je otprilike duplo skuplji od "smrdex"-a. Po mom iskustvu isplati se i te kako, posto traje bar duplo duze i skida mnogo bolje.
Oni drze samo njihovu vodenu smirglu, odnosno auto program. Od "suvih" mislim da drze Mirka.
Znaci nemaju trake.

Tip sa NBg buvljaka je dosta dobar izvor, nema bas sve, ali obicno ima dosta toga. Ima i traka, platna, papira, raznih bruseva... uglavnom skoro sve sto se tice abraziva.
Levo od glavnog ulaza izmedju 2 i 3 reca (ili bese 3 i 4, ne secam se tacno), ali ne mozes da promasis, jedini je koji radi samo to.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Na najlonu u NS jedan Rumun donosi Nortona sam mu moras naruciti i obavezno donese a Hermes uzimam u jednoj firmi u NS ali da me ubijes ne mogu da se setim imena iste.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
Post Reply