Zaštita

Rad sa ručnim alatima
Post Reply
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Zaštita

Post by djuro2 »

Nisam mogao staviti pod alati i pomagala gdje bi i pasalo pa moram ovdje.

Kad smirglam potrebna mi je maska.
Jeli ovo dovoljno ili trebam potraziti nesto jace http://tinyurl.com/kvxxe5

Za zastitu sluha postoje cepici i ono sto ne stavi preko usiju kao slusalice. Nisam upotrebljavao niti jedno niti drugo, ali mi se cepici cine prakticniji. Sto vi upotrebljavate, ako uopce upotrebljavate nesto za to? Kruzna pila mi je dosta glasna pa mi zvoni malo u usima vec nakon krace upotrebe :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jaaaaaaako zavisi od toga da li nosis naocare ili ne.
Ako ih nosis onda se javlja ozbijan problem magljenja. Za to je koliko sam ja do danas uspeo da prokljuvim jedini lek "full face mask" odnosno maska koja ide preko celog lica sa pleksi vizirom, i prinudnom ventilacijom.
Sto se tice same prasine, ovo ce je zadrzati.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

mbole wrote:Jaaaaaaako zavisi od toga da li nosis naocare ili ne.
Ako ih nosis onda se javlja ozbijan problem magljenja. Za to je koliko sam ja do danas uspeo da prokljuvim jedini lek "full face mask" odnosno maska koja ide preko celog lica sa pleksi vizirom, i prinudnom ventilacijom.
Sto se tice same prasine, ovo ce je zadrzati.
Nosim naocale.

A zastita za sluh?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

A zastita za sluh?
Po meni su slušalice komfornija, a i efikasnija, varijanta od čepića. Ne zaboravimo da zvuk ne prolazi jedino kroz ušnu školjku do bubne opne. Tu su i okolne koske lobanje koje provode zvuk. Takođe i usna duplja.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Ja tu zastitu na usi nikad ne nosim :) volim da cujem zvuk masine a i mislim da je tako bolje zbog rada, mada svaka buka preko 100db na duze vreme moze da osteti sluh ili da se pojavi pistanje u usima

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
Post Reply