Burgija za cetvrtaste rupe

Rad sa ručnim alatima
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Image

Kako vidim sa slike burgija sama ide to jest ima neku vrstu navoja (znam da svaka burgija ima kanale za odlazak piljevine) i povraci dleto za sobom plus pritisak tacke. Svaka stona busilica nemislim na one sto se bor masina doda na stalak radi posao.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

u pravu si milane,ja radim sa tim burgijama,problem se javlja jedino sa 16-ticom,treba veci potisak pa nekad malo pomognem odozgo.inace je ok.zato je fabricka bolja jer je motor gore pa je teza(nemoras pomagati).momci koji imaju one male stubne tesko da mogu vece burgije.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

singer ako imas krst rucku, probaj da produzis rucice samim tim povecavas polugu odnosno silu ulaza dleta i burgije
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

To sto se prihvata burgije tice svaka stabilna busilica koja je ozbiljnija nema futer nego konus,tako da nema tu neke pameti ,ove burgije imaju konus,tako se makar kaze,a sto se tice poluge cevka od pola cola zavrsava [posao.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

naravno da svaka ozbiljnija busilicca ima mk2(kao i moja)ali dleto,ni burgija nemaju konus,samo futer ima,zato treba adapter da bi telo dleta fiksirao za telo cilindra busilice(staticni deo (koji se ne okrece)nego samo gore-dole.bla bla-truc truc.
milane mogu ja staviti i cevku od meter ali se busilica izdize u odnosu na cev(stubni nosac),pogotovo kad je veliki precnik.u sustini to uopste nije problem(stavim betonski blok na nju i oblepim sirokim selotepom i udri)hahaha salim se.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

neznam sta je futer ni konus al kod mene se rucno usarafi borer na nju.a taj dio koji steze se samo nabije odozdo u busilicu.
pito si koja je singer.to je JET-ova visoka oko 160-170 cm od poda.dosta teska ja ju sam nemogu nosit.
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

futer je amerikaner za stezanje,mozes bez problema napasovati alat,treba ti samo adapter i burgije pa udri.pozdrav
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Tacno je da moze na stubnu busilicu ali ona namenska masina je ipak bolje resenje. Cena nije mnogo jaka. Obicno su te masine dvobrzinske (1400 i 2800) i alat se montira direktno na vratilo. Ono sto je takodje bitno, na toj masini postoji "sklop" za drzanje materijala, naime, da se materijal ne potize za burgijom. Ja licno mislim da treba imati takvu masinicu, pogotovo sto je jeftinija od stubnih busilica.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

velja u pravu si.kad sam pazario burgije i napravio adapter,super je raditi sa tim.najbolje je fabricko ko ima para.e sad sve zavisi ko sta radi i koliko,za neku seriju cepovanja stolica ili nekih ramova,alatka ce se sa prvim poslom isplatiti(kao kod mene),zato koga zanima nek pazari nece se pokajati.pozdrav!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Za profesionalni posao okej kupiti masinicu,ali za hobi varijantu neverujem da ce neko da izdvoji te pare.Samo za neku serijsku proizvodnju.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

to sam i ja reko.pozdrav!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
markonii
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 26 Oct 2008 08:14
Location: timocka krajina

Post by markonii »

gde mogu kod nas u serbia da se nadju ovakve burgije....i dal ih ima na komad da se kupe...
kako citas....tako razumes...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za sada, nigde nije vidjeno.
Ono sto je vidjeno, kostalo je bolesno (reda 10 puta koliko kosta napolju), a i to je bilo "na kasicicu", to jest pojavilo se par puta na sajmu, i nikad vise (nije ni cudo kad nikom nije palo na pamet da ih kupi po takvim cenama).
User avatar
markonii
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 26 Oct 2008 08:14
Location: timocka krajina

Post by markonii »

aha, ok....nego meni se ucinilo kao da sam negde ovde video komplet samo tih burgija, za neku smesnu cenu...al ne mogu nikako da nadjem..hvala u svakom slucaju...
kako citas....tako razumes...
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

evo kako izgledaju:
Image
Image
cena bila 39 funti.:)
ovde kupljeno:
http://www.machinemart.co.uk/shop/produ ... b-mortiser
Last edited by singer on 26 Jun 2010 11:23, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply