Burgija za cetvrtaste rupe

Rad sa ručnim alatima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa to mi je na 100m od firme gde radim :)
Nasao sam ih ja ranije, al tad jos nisu imali sajt (ili barem ja nisam znao za njega): viewtopic.php?pid=15081#p15081
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

User avatar
Fagus Silvatica
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 04 Jun 2009 14:56
Location: Zemun

Post by Fagus Silvatica »

Hvala puno na informacijama,idem do kraja nedelje po burgiju...:)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

eto vieh temu pa da javim.ja imam ta burgije i dosta cesto ih koristim,super su.relativno brzo se busi s njima,idem rupu do rupe,po potrebi slica ,moze da vata i na pola sirine iste i dobro je sto ne bezi.ja sam ih kupio preko drugara iz UK,a cena za komplet smesna 39 funti(odnos eura 1-1.5) u kompletu ima dim.6,10,13,16.u sustini sam zadovoljan,montira se na stubnu busilicu.sto se tice kvaliteta materijala neznam koja je vrsta celika ali kad udaris po njemu lepo zvoni(mozda nije dobra ocenjen kvalitet materijala(po seljackoj metodi))dugo se moze s njima raditi dok se ne istupe.mislim da se ostri samo burgija,a dleto(telo)po potrebi(u slucaju da ispadne na pod ili nabodes neku klamfu u plotovima vrata.ako nekog zanima slikacu pa okaciti na forum,a moze se i poruciti
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

singer kako se zove to..na hrv ili eng
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

chisel mortiser ili hollow chisel mortiser
recimo: http://www.google.com/products?hl=en&as ... CBsQrQQwAA
Domaci izraz ne znam da postoji, osim "burgija za cetvrtaste rupe" :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

to trazis"ona burgija sto pravi kvadratne rupe"hahaha.jedne godine na sajmu namestaja ghigo line firma iz novog sada prodavala taj alat,ja jedini pito(tako barem on reko)za tu burgiju,a on kaze da to donosi iz SAD(tamo ima brdo rodbine) i tu burgiju na sajmu prodavo za "400"maraka!!!!kreten valda mislio da mi ovde pasemo travu,zato ako nekom treba zovite.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

jel ima to di kod nas kupit u hrv.
jel je to za stupnu busilicu ako je kupujem :)
covjek u hudeku mi objasnjavo da to nejde na stupnu busilicu ..sad otom potom
-hudek- prodaja strojeva i alata za drvo u hrv u dubravi-zagreb
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ima to za kupiti svuda pa i hrv. ako ces na stubnu busilicu,onda ti treba neko uraditi drzac alata za burgiju,a ako imas para mozes kupiti komplet sa motorom.covek u tom hudeku ili nema drzac alata za nju ili prodaje masinu u kompletu sa burgijama.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

ma ja bi da se to slozi na stupnu busilicu..
nemam ni mjesta ni para za tu masinu
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Masina je manje vise jednostavna, i jako lici na stubnu busilicu. Jedina razlika je sto je pravljena mnogo robusnije, posto mora da prenese veliku silu (i prenosni odnos na poluzi bi trebalo da je "kraci" nego na stubnim busilicama). Video sam po netu da nude adaptere, ali ovde ih nisam vidjao.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ako ti treba adapter mogu se raspitati za cenu.saaaammmooo kkaaazzziii.i navedi koju stubnu busilicu imas.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

masina za cetvrtaste rupe kosta oko 150-180e.poruci se iz UK.donese lik koji vozi kamion.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma nema tu nikake masine to je burgija kacis je na obicnu busilicu,keten frezer je nesto drugo,pogledajte prethodne poruke,ili ja opet ispadok smesan.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moze na stubnu busilicu,samo ti treba adapter da drzi dleto kroz koje prolazi burgija iz futera.mora biti dostupno stezanje burgije ufuteru,nije to nista specijalno,moze se kupiti gotovo(fabricko)ili napraviti.meni je pravio strugar,jedino je masina fabricka bolja zato sto joj je motor iznad(veca masa,manje pritisces) a i poluga za spustanje je duza.keten frezer je sasvim druga koncepcija busenja.najmanja burgija je sestica(keten frez.je nema)mozes duplati sirinu busenja u paraleli,mozes busiti rupe za kvadratne tiple(nemoras kupovati okrugle).....bla bla truc truc.ko vidi primenu neka kupuje!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply