Polica - postolje ili šta god

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Polica - postolje ili šta god

Post by banebg81 »

Poštovani stolari i ostali ljudi dobre volje :)
Potrebna mi je pomoć, u smislu saveta, na koji način da napravim neku stalažu, policu ili šta god, da spakujem određene proizvode.
U pitanju su LED trake za pozadisko osvetljenje na TV.
Pogledajte fotografiju

Image

E sad, moja ideja je da to bude nešto kao cipelarnik, jer, neke od njih (dugačke) moraju da stoje uspravno, da se ne bi krivile, a opet, ne znam ni kako da ih sortiram (poenta je da ih relativno lako i brzo pronađem, kada mi ih neko traži).
Ako neko ima ideju, rad sam da prihvatim predlog :)
Hvala puno!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by mbole »

Ako nesto stoji uspravno... sve su sanse da ce se upravo tada pokriviti.
Izuzev ako je okaceno o jedan kraj, a cisto sumnjam da ti je to namera.
tako da te cevi ne bi smele da stoje uspravno.

E sad... sta napraviti... jako zavisi od prostora kojim raspolazes i duzina tih traka.
Jedno od resenja je da uzmes plasticne cevi za kanalizaciju (tipa fi 75, 90, 110 ili 125mm koliko vec treba...), i nekako ih spojis u "raster". Zasrafis, zalepis... sta god.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by banebg81 »

Tačno tako...
Ovo sa cevima nije loša ideja!
Samo onda, opet, da se te cevi ubace u nešto kao cipelarnik u dva - tri nivoa pa onda tu da se pakuju...
Problem jeste ograničen prostor...
Hvala na odgovoru!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by mbole »

Problem je samo duzina cevi i duzina raspolozivog prostora.
Ako ti je prostor kraci od dva puta najduze cevke... onda jedino da nekako pakujes u cevi pa da to bude "mrdabilno".

Za sve sto je krace od toga... okacis te cevke lepo o plafon, ili relativno visoko na zid.
Imas i "fabricke" nosace za takve cevi, koji koliko se secam mogu i da se nastavljaju jedan na drugi...
Nesto ovakvo (prvo sto je iskocilo na netu): https://www.energynet.rs/4-instalacioni ... ?sku=20380

Ili kombinuj...
One koje su dovoljno kratke (kojih pretpostavljam da ima najvise), pakuj na zid, a par cevki sa bas dugackim, namontiraj na neke kuke ili tako nesto, da mozes da ih skines.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by banebg81 »

Već sam dobar deo razvrstao, poslaću fotografiju u četvrtak kad bude prvi radni dan.
Plafon ne može da se koristi, specifičan je prostor a već visi svašta (registratori, neke cevi za instalacije, puno nekih
"ćoškova")
I dalje mi nekako stoji opcija onaj mehanizam za cipelarnik, celu dužinu ispod onih fiokica (ne vide se sada fotografiji) veće dubine da ne mogu lampe da se krive i dva nivoa. Tu bi moglo da stane dosta i da bude "na dohvat ruke".
E sad, kako se i na šta kače ti mehanizmi? Nikada sa tim nisam radio.
Ja ne bi stavljao "leđa, već mehanizam na zid, uvek otvoren, i između dva mehanizma ploča, ne mora univer, može i nešto tanje, nije ovo teško, sa par pregrada, zbog lakšeg sortiranja.
Može li se taj mehanizam zakačiti na zid?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by maricaiivica »

Taj mehanizam se kaci na bok korpusa.
https://artinvesthome.com/en/product/ok ... plasticni/
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by banebg81 »

@maricaiivica
To je to.
Jednu stranu direktno u zid, stoji uvek u položaju otvoreno. Problem je visina ivice koju ovo treba da drži. Recimo, visina jedne strane od zemlje treba da bude najmanje 1 metar, ne znam kako to da objasnim.
I onda, još jedna ista takva, na visinu od metar, ali sa manjom prednjom pločom od recimo 70 cm
Ali, dužina te stranice bi trebala da bude bar 180 cm, što nije baš malo, a da li će ovo moći to da drži :(
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by mbole »

I dalje ne kapiram sta ce ti mehanizam cipelarnika? Kad ce ionako sve vreme biti otvoren.
Ako to vec ide u zid, na nekoj visini... pricamo o radionici koliko kapiram, ne o dnevnoj sobi...
Najobicniji nosaci za police, daske kao police, sa prednje strane letva, da to sto je na polici ne moze da padne. Eventualn usduzne pregrade, da mozes da razdvojis po tipu ...

Ili... opet nosaci za police, na svaki nosac po jedni dasku "na kant", a sa gornje strane urezes par polukrugova da u njih upadnu kanalizacione cevi, cevi postavis na dva tri takva nosaca... skidas cevke kako ti koja treba, ili izvlacis direktno iz njih ako imas prostora...

Ajde nacrtaj prostor, uslikaj.... daj neke mere, i prostora i tih led-ova, okvirne kolicine...
Ovako nabadamo napamet...
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by banebg81 »

Ja kad bi znao da crtam ... prava linija sa lenjirom je izazov :)

Da, stoji otvoreno, ali uspravno. Ako su položene, manje može da stane a pritom je teže za selekciju tj razdvajanje.

Slikaću prostor pa ću da okačim.

Kada je otvoren cipelarnik, onda to izgleda kao slovo V samo što jedna strana zid, i onda, taj otvor, kada se nagne ovo slovo V je ustvari mesto gde bih odlagao i onda dve takve, jednu iznad druge.
Uh, al sam objasnio ... :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Polica - postolje ili šta god

Post by drBouz »

Posto si do sad verovatno vec nesto napravio - savet u organizacionom smislu. -Licno imam recimo nekoliko hobija/zanimanja -a kao sto znamo, svaki hobi, nosi sa sobom i neke predmete koji sluze za upraznjavanje istog, a posto je vreme jedno, ne mozemo raditi dve stvari u isto vreme. -dakle, neki predmeti (zapravo svi) stoje ponegde kada se ne koriste. I sad ja recimo zivim u (za moje pojmove - a i potrebe :) ) maloj gajbi. i napravio sam neke police i drzim kojesta po njima.
*recimo dok sam imao radionicu neku za jedno zanimanje - sve mi je bilo, po misljenju onih koji nisu ja "razbacano" "haos" "nered", sto rece moja tadasnja - sale, kada budes sredio svoju radionicu - sredices i svoj zivot... E sad, to je njihovo vidjenje stvari, a moje vidjenje stvari je bilo da znam apsolutno svaki predmet gde se nalazi, dakle cak i one koje bas onako retko koristim. (recimo piksla sa transparentnim cymk bojama :) , ili mala k'o krema od 100g kutijica/e sa fluo bojama, ili neke specificne nijanse za specificne musterije/zahteve). Da tako kazem, pojam "red" u glavama drugih ljudi, i u mojoj glavi naprosto nisu bili na istim frekvencijama - naprosto su bili na am srednjim talasima -dok sam ja uveliko vozio fm stereo :)
E sad ovde gde sam, svasta nesto sto koristim je jeli islo u visinu/police/spratovi na policama. I onda sam skontao da ipak ne mogu sve da drzim u glavi, -pa sam izbacio malo i na komp. Doduse, nije besplatno, placa se - mora ipak pomalo onaj "njihov" red, jer komp naprosto tako funkcionise. Uglavnom, napravio sam text fajl sa kljucnim recima i bukvalno napravio magacinsku listu. (ova moja: "moj zivot sa magacionerom" ili "moj zivot u magacinu" i td :) ). -i to sam stavio na sve kompove i fon. Lupam polica xy, spratic 2: -i sad tu sve sta sam stavio, tipa "manesman kofercic s kljucevima/alatima, kljuc, alat, gedora, racna, itd (dakle sve kljucne reci koje mi padnu na pamet), bosch rendic, bosch srafilica (ona je kod keve i caleta doduse :) ) i tako dalje. -kvaka je samo da vratis predmet na isto mesto je l'. U smislu da si naveo da imas musterije/kad ti neko trazi da brzo nadjes - naravno, nece svi sve uzeti sto im pokazes - znaci samo je kvaka da vratis na isto mesto. Pretpostavljam da postoje i neke jos efikasnije metode, no meni u smislu organizacije prostora u samoj gajbi nije nista pametnije i brze za snalazenje/nalazenje palo na pamet.
Post Reply