KuhinjA - deo kuhinje

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

Pozdrav drugari,
Potrebno mi je da uradim deo kuhinje u poslovnom prostoru. Dimenzije su manje više standardne, ali sa stolarima samo muke :D
Elem, treba mi jedan donji element, ukupne visine 91 cm, širine 80 cm, dubine, 60 cm. Treba da ima dve fioke gore, i dvoja vrata.
Sve bele boje (najjeftinije) radna ploča crna (80 x 60 x 2,8)
Po jedna polica ispod fioka.
Poželjno na nogicama, onim plastičnim, da može ispod da se povremeno očisti (to je ako se dobro sećam 10 ak cm)
Gornji, viseći elementi, da prate donji deo.
To znači sledeće, stadnadrna dubina 30 cm za sve
80 (Širina) x 60 (visina) x 30 (dubina) - beli korpusi, crna vrata, sa jednom policom
100 x 60 x 30 - beli korpusi i crna vrata
Po jedna polica u svakom od elemenata.
Ručke najjeftinije :cukcuk: šarke najjeftinije :cukcuk:
Uzeo sam sam da vadim mere, i grebe me ovo sa fiokama, pa sam odustao :) tačnije, mislio sam da donji korpus podelim na dva dela, ali, ako to uradim sa jednom poprečnom, ima da se uBerem, da to ucentriram, pa posle neće fioke baš da idu lepo :) a da pravim dva korpusa od po 40cm, pa da ih spajam, nije baš najsjajnije rešenje, ima da košta više :)
Poželjno, plaćanje preko računa, sa PDV om (može materijal, recimo, a ruke za gotov novac ili sve skupa)
Poželjno, isporuka u Borči :)
Hvala
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by ST STOLAR »

Muka je i nama od takvih klijenata.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by singer »

Nadjes nekog u penziji,odes na stovariste da ti sve iseku i taj penzioner ti sklopi ili na buvljak.....po kuhinju od 2m ;)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by mbole »

banebg81 wrote: 21 Dec 2021 14:29 ...
Uzeo sam sam da vadim mere, i grebe me ovo sa fiokama, pa sam odustao :) tačnije, mislio sam da donji korpus podelim na dva dela, ali, ako to uradim sa jednom poprečnom, ima da se uBerem, da to ucentriram, pa posle neće fioke baš da idu lepo :)
...
Nema preterane pameti oko centriranja srednje vertikale.
Moras da imas veznike, koji su tacno od boka do srednje vertikale, odnosno koji su tacno sirine korpusa fioke sa sve vodjicama.
Postavis veznike, uz njih vertikalu...
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

ST STOLAR wrote: 22 Dec 2021 09:44 Muka je i nama od takvih klijenata.
Kakvih?
singer wrote: 22 Dec 2021 10:34 Nadjes nekog u penziji,odes na stovariste da ti sve iseku i taj penzioner ti sklopi ili na buvljak.....po kuhinju od 2m ;)
Ne mogu na buvljak, džaba mu bilo... nemam ni vremena, iskreno a možda bi se i dalo nešto probrati...
https://vitorogpromet.rs/proizvodi/kuhi ... nje/ema-2/
Ovo sam video, gornji deo, ceo je OK (dimenzije)
Donji deo bi trebalo da stavim radnu ploču umesto sudopere a ostatak, može i da se baci.
Ali, kao ne sviđa mi se boja :haha:
Opet kapiram, ko je u poslu, možda možemo da napravimo za normalnu cenu baš ono što mi u potpunosti odgovara ...
mbole wrote: 22 Dec 2021 12:07 Nema preterane pameti oko centriranja srednje vertikale.
Moras da imas veznike, koji su tacno od boka do srednje vertikale, odnosno koji su tacno sirine korpusa fioke sa sve vodjicama.
Postavis veznike, uz njih vertikalu...
Na kraju će tako i da bude. Eno mi ga drugar već 3 "majsora" promenio za auto, nešto ga zeza zaključavanje na audiju, sam se otključava i zaključava, pali alarm ... a sve majstori... zato sam ovde i pitao, jer video sam da ima dobrih ljudi ...
Al, niko neće da radi za male pare :)

Ako se niko ne javi sa konkretnom ponudom, uskoro, može katanac, pa da otvaramo novu temu, sa merama :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by singer »

Da li bi ti radio za male pare.....? ;)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

To sto drugar menja majstore, samo znaci da je neki od prethodnih majstora nesto gadno zajebao budzenjem za male pare. A siguran sam da je i audi od prvog vlasnika, jedne stare bake, koja ga je samo do piljare vozila.
Nesto slicno ti sada pokusavas od vitorog kuhinjice.
I poredis cenu industrijske proizvodnje sa zanatskom proizvodnjom i izradom po meri. Nece to nikada biti uporedivo ni po ceni ni po kvalitetu.
Moze da se odradi ta kuhinjica ali moras da planiras na cenu od npr 500-600€, a po tvom postu sam ja zakljucio da ciljas na 150-200€
--------------------------- spojene poruke


@ostali, ponudite coveku, mozda se neko nadje sa covekom oko cene
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

singer wrote: 22 Dec 2021 16:39 Da li bi ti radio za male pare.....? ;)
Već radim za male pare :ozid:

Nije problem platiti, ali realno.
maricaiivica wrote: 22 Dec 2021 19:06 To sto drugar menja majstore, samo znaci da je neki od prethodnih majstora nesto gadno zajebao budzenjem za male pare. A siguran sam da je i audi od prvog vlasnika, jedne stare bake, koja ga je samo do piljare vozila.

@ostali, ponudite coveku, mozda se neko nadje sa covekom oko cene
Auto je kupljen nov, u Srbiji, nasleđen i stvarno ga je vozio deda (tast) :cool:

500 - 600€ za manje od 2 metra univera je previše, toliko neću platiti pa sve da nemam nikakvu kuhinju.

Meni je majstor pravio par nekih ugradnih nameštaja. Isto tako, ja sam pravio dva neka ormara. Ono što mi je pravio majstor, posle par godina sam došrafljivao šarke, počele su da padaju, podešavanja itd.
Međutim, ono što sam ja radio, tu je bilo drugih problema, recimo, rupice na pogrešnom mestu, pogrešno izmereno za debljinu materijala itd.
Tako da vrlo dobro znam o čemu pričam, posebno u današnje vreme, gde se sve dobije iskrojeno i treba ga sastaviti.
Generalno nemam vremena da to sada sam pravim, a videću da li će neko nešto da ponudi. Ako ne, onda ću sam da se uputstim u pravljenje ili ću kupiti industrijsku, briga me, trajaće par godina i onako to ide u poslovni prostor (nema kuvanja ručkova i sl).
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by singer »

Sve znaš kao učiteljica pred penziju :lol:
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by Kole-Stolar »

Zato su ti i padale sarke i slicno sto ima takvih mnogo koji misle da je to "samo zasrafiti" i sto neces da platis a postoje i oni kojima je to profesija i spremni su da ti naprave da nista ne otpada i da ti ne razmisljas ni sta ce ni kako ce da odradi vec samo da kazes da ti se svida ta i ta boja i da izgleda tako kao sto vidis na 3D modelu i mirno radis svoj posao a oni urade sve, tvoje je samo da krenes da koristis al tu je upakovano mnogo majstorskog znanja (da majstorskog, ne nekog ko je video kako se radi vec onog gde se poznaje materija s kojom se radi postoju odredeni standardi a i garnatuje za svoj rad) al takvi ne rade za klikere ;)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Čime vaša firma garantuje za tako dobro izveden posao?
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by J.Vlada »

Kole-Stolar wrote: 24 Dec 2021 19:15 Zato su ti i padale sarke i slicno sto ima takvih mnogo koji misle da je to "samo zasrafiti" i sto neces da platis a postoje i oni kojima je to profesija i spremni su da ti naprave da nista ne otpada i da ti ne razmisljas ni sta ce ni kako ce da odradi vec samo da kazes da ti se svida ta i ta boja i da izgleda tako kao sto vidis na 3D modelu i mirno radis svoj posao a oni urade sve, tvoje je samo da krenes da koristis al tu je upakovano mnogo majstorskog znanja (da majstorskog, ne nekog ko je video kako se radi vec onog gde se poznaje materija s kojom se radi postoju odredeni standardi a i garnatuje za svoj rad) al takvi ne rade za klikere ;)
Odlican opis.
Koliko je stvarno ima takvih kod nas?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by singer »

Ima ih.....
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by J.Vlada »

Slazem se da ih ima ali ne vise od 10 -15 %.
Ostatak su ljudi koji nikad nisu videli pravu fabriku namestaja osim na YouTubu...
Od masina su videli ono sto imaju firme za secenje....
Vecino su, informaticki, totalno nepismeni.
I, sto je najgore, nemaju nikakvih ambicija da nauce nesto vise posto misle da vec sve znaju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by BR »

J.Vlada wrote: 25 Dec 2021 12:09 Slazem se da ih ima ali ne vise od 10 -15 %.
Ostatak su ljudi koji nikad nisu videli pravu fabriku namestaja osim na YouTubu...
Od masina su videli ono sto imaju firme za secenje....
Vecino su, informaticki, totalno nepismeni.
I, sto je najgore, nemaju nikakvih ambicija da nauce nesto vise posto misle da vec sve znaju.
Pre mislim da je diistribucija klasicnnih 5-6%.

Sto se ostalog tice, apsolutno se slazem, osim u sitnnim detaljima, kad se izadje iz plocastih materijala. Kod nas vecina nema ni zanatsko znanje i poznavanje drveta, bez obzira sto nikada nnisu videli industriju namestaja.Ali se itekako smatraju majstorima. I onda imamo gomilu onih koji rade nsto od punog drveta, a ne mogu da shvate da to nije tabla medijapana.
Post Reply