KuhinjA - deo kuhinje

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by pebas »

LepoJeBitiFin wrote: 19 Jan 2022 15:46 Bio bi ti " skup " majstor :pravila:
Pa može mi se kad nisam majstor. :D Imam prostora da ludujem hehe. Ali ispade na kraju kako @singer reče u prvom odgovoru na temu. Premala je kuhinja da bi se neko cimao za male pare. Ili penzioner ili sam da praviš.

Svakako super je ispala na kraju.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

Ma gde da se pozdravim sa forumom, ovde ima zaista vrsnih majstora, svašta lepo ima da se vidi, nauči ...
Nemam baš mnogo vremena, svašta nešto sam radio :) a bilo je još "stolarskog" posla :) Zaboravio sam da slikam :( jbg
Napravio sam ram za ove fiokice :)
Već su bile rupe na zidu za neke police, onda sam to iskoristio i napravio ram, pa onda na sve to, fiokice ...
Image

Image

Što se tiče cene izrade, šta znam, ako je meni, ameteru trebao jedan radni dan, onda nekome ko sve ima pripremljeno, radionicu i sl. ne bi trebalo sigurno toliko. Ako je dnevnica 200 € onda vama stolarima i ne ide tako loše u životu :)

Generalno, najveća zezancija je sa fiokama, ovo ostalo, ladna voda :)

Ja volim da radim sa drvetom, nekako oslobađa moju kreativnu stranu ličnosti :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Sto se dnevnice tice, u nju bi trebalo uracunati i uzimanje mere, odlazak u nabavku, crtanje, razradu,...
Radionica, alat, vozilo i ostale potrepstine nisu pale sa neba, za njih se takodje dodaje neka suma.
Ako zelis pametno da racunas, bude malo tih 200.

Nego, kakva ti je to radnjica. Deluje mi da bi nas par sa ovog foruma rado pecesljali te tvoje fiokice :D.
Sad iskoristi priliku da se izreklamiras ;)
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

:D
Sve se slažem, sve ima neku svoju cenu, osim obraza, mene bar tako učili, babe i dede.
Nisam ja odgovarajući sagovornik :) ja sam poreklom iz okoline Užica... a znate ono, kako su nastali piroćanci? Pa, užičani proterali rasipnike :haha:
Zato je meni sve skupo :cukcuk:

Što se radnjice tiče, tek je u povoju, videćemo šta će da ispadne... malo toga ima za storalare, al nije da ne može da se probere, alat, neki, recimo...
Burgije, bušilice, baterije za razne "makite" i sl. sitnice. Recimo da za Knipex imam odlične cene :)
Možete pogledati i sajt
www.slip.rs

Ma uvek nekome nešto treba, daljinski, filter za usisivač, crevo, kabl za peglu, filter za vodu, alati razni ...
Ja sam malo problematičan, jer sve i isključivo radim "na belo" :pravila: Milion puta ljudi su u fazonu, ma šta će mi račun, ja insistiram... a onda, pogledam FB, KP i smorim se ko plovka, jbg, uvek sam skuplji, za bar 20% Al, tako je - kako je.
Ako nekome treba neki alat, mogu da pogledam, pronađem, nabavim, delovi za te male aparate (uglavnom Bosch, DeWalt, Makita) baterije i sl. zezalice ali, kažem i drugi alati i svašta nešto.
Sad me ubija fiskalizacija, čekam da softversku firmu, koja mi je pravila program sertifikuju iz poreske uprave, pa ne mogu da prodajem za gotov novac već sve mora da ide, dok se to ne završi isključivo bezgotovinski... a svaki mesec idu porezi, zakup, plata ...
Ma šta ja pričam, standardan priča u svih malih privrednika :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Vidis, pomislio sam da su u pitanju elektronske komponente, ali i ovde ima zanimljivih stvari.
Stvarno dobre cene za Knipex
Ovo npr svaka kuca treba da ima :)
https://slip.rs/product/m189772-zangens ... bis-sw-52/

Upisi u profilu web sajt, da jos nesto profitiras od stolarske ;)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by BR »

Ceek, ta prodavnica prodaje Visaton drajvbere, ako see dobro secam? Razmisljao sam se o nekom od njihovih projekata, no izabrao sam nesto potpuno drugacije.

Sta vam je od toga stvarno dostupno?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Sajt je odvratan.
Bez pretrage, bez detalja o proizvodima, bez velikog broja slika, spor,...
Popravljaj sta moze, ako mislis da i on nesto donese
--------------------------- spojene poruke

BR wrote: 28 Jan 2022 18:06 Ceek, ta prodavnica prodaje Visaton drajvbere, ako see dobro secam? Razmisljao sam se o nekom od njihovih projekata, no izabrao sam nesto potpuno drugacije.

Sta vam je od toga stvarno dostupno?
Jel bese Visaton imao u ponudi zvucnike bez membrane, one sto se lepe na neku plocu ili vec...?
zaboravih kako se to zvalo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by mbole »

Cekaj malo... obavezan si da se efiskalizujes tek do 30. Aprila...
Jedino ako si tek otvorio radnju pa uopste nemas nikakav fiskalni uredjaj...

Ima pretragu, ali...

Ona koja radi kako treba je prilicno zavucena (slucajno sam je nasao :)), i onako... malo neuobicajena.
https://slip.rs/proizvodjaci_pretraga/

A ona na dnu naslovne strane, na zalost ne radi kako treba.
Npr, za upit LG javi da nije nasao nista, iako ima gomila toga kad odes na detaljnu. Verovatno je ogranicena pretraga na minimum tri slova, posto recimo za "lew" vrati rezultate.
Drugim recima, ne bi smeo ni da zapocne pretragu ako nema bar tri slova uneta, ili da vrati gresku da moraju da se unesu bar tri, a ne da izjavi kako nije nasao nista.

Da je sporo.. sporo je.

Sredi pretragu, i izbaci je na vrh strane. Pola ljudi i ne gleda dalje od prva tri reda na stranici :)

Kombinacija boja je malo... Jedva se vidi tekst u top meniju, posto je samo malo ssvetliji od pozadine. Isto vazi i kad se "razmota" glavni meni.

"Traka" sa "stablom" kategorija, mislim da je mnogo bolje da stoji takodje pri vrhu stranice, a ne ispod imena proizvoda. I nju sam slucajno video, a tamn sam hteo da napisem kako mi nedostaje :)
Mislim na ovo npr:
Šifra proizvoda: M116853
kategorije: Delovi / Moduli Električ. Apar > Polupovodnik > Diode > LED > Bela LED
trenutno dostupno (10-12 dana)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Ni ta pretraga nije dobra.
Ja probao da prelistam kofere, Parat nema, Wera nema,...
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

Ima i parat i wera i to baš dosta proizvoda
https://slip.rs/product/q103785-basic-t ... 6x43x15cm/
https://slip.rs/product/m201727-silver- ... fer-style/
https://slip.rs/product/m201751-new-cla ... ividual-s/
Ima i Wiha i

Hvala na sugestijama.
Sajt je dosta loš, ali, ko ga je pravio, više je nego dobar. :ozid:
Polako, biće i bolji sajt, ima vremena...
Da, nisam ni imao fiskalnu kasu jer za internet trgovinu do ove godine nije ni bila potrebna. E sad je potrebna i onda, kad već moram da imam kasu, onda ću da napravim i klasičnu maloprodaju.

Neki proizvodi su skupi, neki ne, negde nema fotografija itd. ali je malo komplikovana priča, nije baš tako jednostavno, jer ja nemam zalihe proizvoda, sve poručujem i sve stiže na 10 ak dana. Sada se prave i male zalihe, da pokušam da napravim malu prodavnicu lokalnog karaktera, da imaju ljudi u kraju konektore, kablove, nešto dioda, tranizstora, IC, kalaja, lemilica, ali i filtera za usisivače, kesa za usisivače, creva za usisivače, papučice za usisivače...

Visaton imam dobre i cene, to je sigurno i može sve da se nabavi što fabrika pravi...
Radiće se na sajtu, to je sigurno, samo da se malo iskobeljam sa zalihama, fiskalizacijom ...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

maricaiivica wrote: 28 Jan 2022 18:19 ]
BR wrote: 28 Jan 2022 18:06 Ceek, ta prodavnica prodaje Visaton drajvbere, ako see dobro secam? Razmisljao sam se o nekom od njihovih projekata, no izabrao sam nesto potpuno drugacije.

Sta vam je od toga stvarno dostupno?
Jel bese Visaton imao u ponudi zvucnike bez membrane, one sto se lepe na neku plocu ili vec...?
zaboravih kako se to zvalo
@BR, ova dodata poruka je bila tebi namenjena
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by BR »

maricaiivica wrote: 28 Jan 2022 22:03
maricaiivica wrote: 28 Jan 2022 18:19 ]
BR wrote: 28 Jan 2022 18:06 Ceek, ta prodavnica prodaje Visaton drajvbere, ako see dobro secam? Razmisljao sam se o nekom od njihovih projekata, no izabrao sam nesto potpuno drugacije.

Sta vam je od toga stvarno dostupno?
Jel bese Visaton imao u ponudi zvucnike bez membrane, one sto se lepe na neku plocu ili vec...?
zaboravih kako se to zvalo
@BR, ova dodata poruka je bila tebi namenjena
UKapirao. Da, Visaton pravi i pobudjivace, tj excitere, koji se zalepe na neku ravnu povrsinu, (ili iiz a je) pa proizvode zvuk. nije za Hi Fii, ali moze da bude upotrebljivo. jos kada bi moglo da se namontira na kola, pa da vice ne lupaj vratima, nije ovo yugo, bilo bi super.
--------------------------- spojene poruke

banebg81 wrote: 28 Jan 2022 21:53
Ima i Wiha i

NE uspevam da nadjem Wihu. Moras da skockas sajt pod hitno, ako hoces da se upecamo :D
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by maricaiivica »

Kucaj u pretragu na dnu strane wiha
--------------------------- spojene poruke


https://slip.rs/?t_id=428797#6ae943e703 ... f6ab6bfcd2
--------------------------- spojene poruke


Da, exciter moze biti jako zanimljiv za neka resenja ozvucenja, izvan hi fi
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by banebg81 »

Ima wiha, sad sam probao ...
Upišeš u pretragu wiha i enter i eto ...
A znam da mora da se sredi ... jbg, polako
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: KuhinjA - deo kuhinje

Post by mbole »

Wihu nadje u obicnoj pretrazi, ali je nema u spisku proizvodjaca :(

Sve u svemu... treba malo "sredjivanja po kuci" :)
Post Reply